zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Ożywienie na rynku nieruchomości

SPRZEDAŻ MIESZKAŃ W I KWARTALE 2015 ROKU

2015-05-19
Jak wynika z raportu „Rynek mieszkaniowy w Polsce I kwartał 2015 r.”, sprzedaż mieszkań w kraju systematycznie rośnie. W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2015 roku sprzedano ich łącznie o 2,2% więcej niż w poprzednim kwartale. Duży wzrost zainteresowania swoją ofertą zauważają też developerzy z województwa podlaskiego.


 
Analiza raportu przygotowanego przez REAS, firmę doradczą specjalizującą się w zagadnieniach związanych z rynkiem mieszkaniowym, przynosi kilka ciekawych wniosków. Jak się okazuje, początek 2015 roku zaowocował kolejnym rekordem pod względem liczby sprzedanych mieszkań w Polsce.
 
- Liczba transakcji wyniosła łącznie 11,5 tys., czyli o 2,2 proc. więcej niż w poprzednim kwartale. W perspektywie poszczególnych miast absolutnym zwycięzcą w tej kategorii jest Kraków, w którym odnotowano wzrost sprzedaży o 34 proc. w stosunku do poprzedniego kwartału – czytamy we wnioskach autorów raportu.
 
Odpowiedzialne za to przede wszystkim jest ożywienie gospodarcze. Pozytywne sygnały płynące z rynku w połączeniu z zapowiadanym wydłużonym okresem obowiązywania niższych stóp procentowych pozytywnie wpływają na konsumentów i skłaniają do zaciągania kredytów i zakupu nieruchomości.
 
Wzrost popytu na mieszkania widać chociażby na przykładzie białostockiej firmy Eko-System. Podczas organizowanych niedawno przez developera dni otwartych padł bowiem rekord frekwencyjny.
 
- W ostatni weekend kwietnia z ofertą mieszkań w zabudowie szeregowej na Eko-Osiedlu na Bagnówce zapoznało się ponad dwa razy więcej osób, niż miało to miejsce w trakcie poprzednich tego typu imprez – informuje Dorota Trochimowicz, przedstawicielka Eko-System.
 
Oczywiście tak ogromne zainteresowanie nie przekłada się wprost na szybki wzrost sprzedaży. W przypadku nieruchomości, od momentu prezentacji do decyzji o nabyciu mija na ogół od 2 do 4 miesięcy – tak przynajmniej wynika z danych raportowych.
 
- Nie mniej jednak rosnąca w lawinowym tempie liczba zapytań i rezerwacji pozwala nam być dobrej myśli – ocenia Dorota Trochimowicz.
 
W województwie podlaskim optymizm zakupowy widać właśnie m.in. na białostockiej Bagnówce. Podczas ostatnich dni otwartych na Eko-Osiedlu dokonano tam rezerwacji na ponad 2/3 wszystkich dostępnych w tym miejscu lokali.
 
- Wielu odwiedzających korzystało przy tym z pomocy doradców kredytowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także porady architekta, który prezentował kilka różnych sposobów aranżacji oferowanych przez nas mieszkań – dodaje przedstawicielka Eko-System.
 
Oprócz możliwości obejrzenia nieruchomości, części wspólnych oraz terenów znajdujących się wokół budynków czy dokonania rezerwacji, goście ostatnich dni otwartych mogli też liczyć na atrakcyjne rabaty i szereg dodatkowych atrakcji.

Sprawdź listę inwestycji w sprzedaży dewelopera Eko-System

Sprawdź listę inwestycji w sprzedaży w Białymstoku


Promocje i Premiery Mieszkaniowe Zapisz się na newsletter i dowiedz się pierwszy
Subskrybuje już 17 377 osób
Chcę otrzymywać premierowe oferty oraz informacje o promocjach
Później
Tak
Wystąpił błąd, nie udało się wysłać danych.
Oferta, do której wysłano zgłoszenie jest nieaktywna. Zapisz się na nasz newsletter, aby dowiedzieć o się pierwszy o podobnych ofertach.
Drogi użytkowniku, ciastka zostały usunięte.
Wystąpił nieoczekiwany błąd, nie udało się wysłać danych, proszę odświeżyć stronę.
Dziękujemy, wkrótce otrzymasz od nas pierwsze informacje o podobnych ofertach i promocjach.