zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Lokale użytkowe na sprzedaż

Znaleziono 3 270 ofert
Wyszukuję...
Lokal użytkowy 219,00 m², Warszawa, Wola, Sprzedaż Oferta szczegóły link
nowość
3 066 000 zł
WSZYSTKIE OFERTY
Lokal użytkowy 65,76 m², Warszawa, Bielany, Sprzedaż Oferta szczegóły link
nowość
1 145 000 zł
Lokal użytkowy 140,00 m², Głogów, Grodzka, Sprzedaż Oferta szczegóły link
nowość
798 000 zł
Lokal użytkowy 219,78 m², Warszawa, Wola, Erazma Ciołka, Sprzedaż Oferta szczegóły link
nowość
2 241 000 zł
Lokal użytkowy 44,24 m², Warszawa, Praga Południe, Grochów, Sprzedaż Oferta szczegóły link
nowość
480 000 zł

Lokale usługowe sprzedaż

Jak sama nazwa wskazuje, lokale noszą cechy obiektów, które przeznaczone są do prowadzenia działalności gospodarczej. Coraz więcej takich ofert dostępnych jest w agencjach nieruchomości, w sieci czy lokalnej prasie. Przedsiębiorcy upatrują w zakupie lokalu doskonałą inwestycję, która będzie podstawą udanego biznesu.

Rodzaje lokali użytkowych

Można wyróżnić kilka rodzajów obiektów, które spełnią swoją rolę jako lokale o charakterze użytkowym. Najpopularniejsze w całej ofercie nieruchomości są lokale użytkowe na sprzedaż, które są przeznaczone pod działalność handlową i jednocześnie umożliwiają zamieszkanie. Tego typu oferty stanowią głównie budynki kilkukondygnacyjne, gdzie parter stanowi część usługową, a pozostałe piętra mieszkalną. W takich obiektach często prowadzone są zakłady fryzjerskie czy salony beauty.

Wolnostojące lokale użytkowe na sprzedaż również cieszą się dużą popularnością. Wśród klientów znajdują się tacy, którzy chcą prowadzić w lokalu siłownię ze strefą fitness, warsztat samochodowy lub jakąkolwiek działalność wymagającą większej powierzchni.

Innym typem lokali użytkowych są obiekty o wielu pomieszczeniach. Te z kolei pozwalają na wykonywanie różnego rodzaju usług, jak i magazynowanie czy składowanie towarów.

Zasady użytkowania

Jeśli przedmiotem zainteresowania klienta są lokale użytkowe na sprzedaż, powinien on wiedzieć, że zasady ich użytkowania regulowane są rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 roku. Według treści dokumentu budynek powinien spełniać odpowiednie warunki techniczne, w zależności od przeznaczenia lokalu.

Pomieszczenia biurowe podlegają mniej surowym wymogom, natomiast chcąc otworzyć placówkę edukacyjną czy lokal gastronomiczny, należy liczyć się z rygorystycznymi warunkami technicznymi.

Zakup lokalu użytkowego

Przyszli właściciele najczęściej kupują lokale użytkowe w dwóch celach. Jednym z nich jest chęć prowadzenia działalności gospodarczej na własnych zasadach. Wynajmowanie lokalu w perspektywie długoterminowej może być dla przedsiębiorcy nieopłacalna. Wizja comiesięcznego czynszu do obcej kieszeni zamiast spłaty rat za własny lokal również nie napawa optymizmem.

Drugą grupą osób kupujących lokale użytkowe na sprzedaż są inwestorzy. Zakupiony lokal poddawany jest pracom remontowym, a następnie w odświeżonym stanie i z wszelkimi udogodnieniami wynajmowany na podstawie długoterminowej umowy.

Inwestycja w obiekt użytkowy

Lokal komercyjny jest słuszną inwestycją, ponieważ generuje regularny zysk. Wszystko zależy jednak od kilku czynników. Lokale użytkowe cieszą się dużą popularnością, jeśli zlokalizowane są w centrum miasta lub ruchliwej okolicy, posiadają niezbędne przyłącza i dostęp do mediów, odpowiednią powierzchnię oraz przystępną cenę.

Inwestycja zwraca się najszybciej przy opcji wynajmu długofalowego. Umowę między stronami najlepiej zawrzeć w obecności notariusza. Wówczas ryzyko oszustwa jest znikome, podobnie jak trudności w odzyskiwaniu należności.
Promocje
i Premiery Mieszkaniowe
Zapisz się na newsletter
i dowiedz się pierwszy
Subskrybuje już 27 237 osób
UP