zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Mieszkania do wynajęcia Poznań

Znaleziono 13 ofert
Wyszukuję...
Mieszkanie dwupokojowe 47,00 m², Poznań, Mieczysława Niedziałkowskiego, Wynajem Oferta szczegóły link
nowość
3 500 zł
Kawalerka 27,10 m², Poznań, Rataje, Katowicka, Wynajem Oferta szczegóły link
nowość
1 500 zł
Mieszkanie trzypokojowe 47,60 m², Poznań, Winogrady, Os. Przyjaźni, Wynajem Oferta szczegóły link
nowość
2 150 zł
Mieszkanie dwupokojowe 48,31 m², Poznań, Grunwald, Bukowska, Wynajem Oferta szczegóły link
nowość
2 700 zł

Mieszkania Poznań wynajem

Liczący niemal 550 tys. mieszkańców Poznań to bez cienia wątpliwości jedno z kilku najważniejszych polskich miast. Jest to niezwykle istotny ośrodek gospodarczy, jak i kulturalny. W Poznaniu działa również wiele renomowanych uczelni, nie brakuje także ważnych ośrodków sportowych. Ponadto, dzięki połączeniom drogowym, kolejowym i lotniczym, Poznań stanowi istotny węzeł komunikacyjny. Stąd też rynki mieszkaniowe w Poznaniu - zarówno pierwotny, jak i wtórny - są niezwykle silne. Dużym wzięciem cieszą się również mieszkania na wynajem w Poznaniu.

 

Nowe mieszkania Poznań - atrakcyjność stolicy Wielkopolski

Spośród wszystkich miast wojewódzkich, Poznań wymieniany jest jako jedna z kilku najlepszych miejscowości do życia. Najczęściej wymienia się to miasto obok Wrocławia, Warszawy, Gdyni czy Krakowa. Dlaczego życie w Poznaniu jest tak dobre?

 

Pierwsza kwestia to doskonałe wskaźniki ekonomiczne Poznania. Od lat rośnie w tym mieście sektor usług, jednak obecne są również firmy przemysłowe. W Poznaniu inwestuje wiele firm zagranicznych, które zapewniają stabilną i ambitną pracę za dobre pieniądze. Dobrze rozwija się także branża turystyczna. Od kilku lat Poznań jest mocno promowany jako miasto turystyczne, co przekłada się na wzrost liczby odwiedzających - zarówno z Polski, jak i z krajów zagranicznych. Część turystów wybiera hotele lub hostele, jednak nie brakuje też takich, którzy wolą wynająć mieszkanie w Poznaniu, zwłaszcza, jeśli planują nieco dłuższy pobyt.

 

Wynajem mieszkań Poznań - raj dla inwestorów

Z pewnością do wzrostu sprzedaży nowych mieszkań w Poznaniu w dużej mierze przykładają się również inwestorzy, który decydują się ulokować pieniądze w nieruchomościach, na których zarabiają poprzez wynajem. Dlaczego Poznań to dobre miejsce do inwestycji pod wynajem? Prężnie rozwijające się miasta zawsze przyciągają inwestorów, gdyż ceny nieruchomości w takich miejscowościach w zasadzie stale rosną, podobnie jak popyt na wynajem. Co więcej, Poznań jest ważnym węzłem komunikacyjnym, co z perspektywy inwestorów jest niezwykle istotne. Przez teren aglomeracji przebiega trasa międzynarodowa łącząca Warszawę z Berlinem. Ponadto, miasto posiada port lotniczy obsługujący trasy krajowe i międzynarodowe. W mieście znajduje się również dworzec kolejowy, z którego odjeżdżają pociągi we wszystkich kierunkach.

 

W Poznaniu opłaca się kupować mieszkania pod wynajem. Kto najczęściej z nich korzysta? Wynajem mieszkań w Poznaniu to duży i zróżnicowany rynek. Ważną jego część stanowią luksusowe apartamenty o metrażu sięgającym nawet ponad 100 mkw. Ponad 1/3 odwiedzających stolicę Wielkopolski stanowią podróżni biznesowi. Przeważnie dysponują oni dużymi funduszami oraz cenią sobie komfort, przez co poszukują przestronnych mieszkań o wysokim standardzie. Jednak wynajem mieszkań w Poznaniu to również niewielkie lokale o zdecydowanie niższym standardzie. Ceny wynajmu mieszkań tego typu są rzecz jasna o wiele niższe. Wzbudzają one zainteresowanie głównie studentów, a także części turystów, którzy przyjeżdżają do miasta w celach rekreacyjnych. W przypadku tych ostatnich chodzi oczywiście o krótkoterminowy wynajem mieszkań, który w ostatnich latach staje się coraz popularniejszy.

Promocje
i Premiery Mieszkaniowe
Zapisz się na newsletter
i dowiedz się pierwszy
Subskrybuje już 27 237 osób
UP