zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Mieszkania na sprzedaż Szczecin

Więcej opcji:
wybierz z listy
Cena m² (zł):
Piętro:
Liczba pięter w budynku:
Typ mieszkania:
Typ budynku:
Poziom dodatkowy:
Położenie:
Standard wykończenia:
Opcje dodatkowe:
Wyświetlanie wyników:
Wiek nieruchomości:
Numer oferty:
Ulica:
Słowa kluczowe:
Nazwa inwestycji:
Nazwa firmy:
Ogłoszeniodawcy:
Wybrane filtry:
Czekaj...
Wyszukuję...
zamknij
  • Oglądane (0)
  • Zapamiętane (0)

EKSPERCI W SZCZECINIE

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Zapytaj lokalnego pośrednika!
Ewa Kondracka - RENT - nieruchomości ROMANOWICZ

Ewa Kondracka

RENT - nieruchomości ROMANOWICZ
pokaż numer
Paweł Dubiago - WGN Nieruchomości

Paweł Dubiago

WGN Nieruchomości
pokaż numer
Monika Schulz - LOKUM NIERUCHOMOŚCI

Monika Schulz

LOKUM NIERUCHOMOŚCI
pokaż numer

Mieszkania Szczecin sprzedaż

Szczecin to jedno z największych miast w Polsce. Wydaje się, że często miejscowość ta jest niedoceniana, gdy nie postrzega się jej za tak prestiżową, jak inne, największe w Polsce miasta wojewódzkie. Natomiast dzisiaj Szczecin jest trzecim pod względem powierzchni miastem w kraju. Liczba mieszkańców, oscylując w okolicach 400 tysięcy, również robi wrażenie. Od wielu lat Szczecin należy do najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Dotyczy to w zasadzie wszystkich obszarów, od gospodarki, przez infrastrukturę transportową, po sport i kulturę. Prężnie funkcjonuje również branża nieruchomości. Nowe mieszkania w Szczecinie sprzedają się doskonale, o braku ruchu nie można również mówić w przypadku rynku wtórnego.

Nowe mieszkania Szczecin - dlaczego warto?

Dzisiaj zamieszkanie w Szczecinie niewątpliwie ma wiele zalet. Sytuacja gospodarcza miasta sprawia, że mieszkańcom żyje się dobrze i nie muszą się martwić brakiem zatrudnienia. Szczególnie prężnie rozwija się transport morski, gdyż Szczecin leży nad Odrą, która kilkadziesiąt kilometrów za miastem wpada do Morza Bałtyckiego. W mieście znajduje się zatem port, do którego przybywają statki z wielu krajów.

Jednak Szczecin to również bogata oferta rekreacyjna i rozrywkowa. Nad Odrą, jak i nad Zalewem Szczecińskim oraz jeziorem Dąbie, Szczecinianie spędzają długie godziny, wypoczywając przy brzegu, pływając żaglówkami czy też oddając się rozmaitym grom i zabawom. W mieście nie brakuje instytucji kulturalnych, a także restauracji, kawiarni czy pubów, w których wieczory spędzają mieszkańcy miasta oraz turyści.

Czyste powietrze zachęca do kupna mieszkań w Szczecinie

Problem smogu w polskich miastach jet znany od lat. Niestety, w wielu z nich sytuacja poprawia się nieznacznie lub wcale. W Szczecinie natomiast problem zanieczyszczenia jest marginalny. Odczyty ilości pyłów zawieszonych nad miastem niemal zawsze mieszczą się w normach. Wynika to po części z położenia miasta, jednak nie bez znaczenia jest również budownictwo w mieście. Obecnie przeważają w Szczecinie nowe budowle, których nie ogrzewa się węglem. Tym samym, na zakup nowych mieszkań w Szczecinie coraz częściej decydują się osoby, które uciekają z zanieczyszczonych miast centralnej lub południowej Polski.

Kto kupuje mieszkania w Szczecinie?

Poza wymienioną grupą migrantów z innych części kraju, używane i nowe mieszkania w Szczecinie kupują między innymi absolwenci tutejszych uczelni. Miasto przyciąga studentów z Polski, jak i z Niemiec, którzy kończąc edukację, bardzo często zostają na stałe w mieście. W Szczecinie nie ma większego problemu ze znalezieniem atrakcyjnego zatrudnienia, zwłaszcza w przypadku wykształconych osób. Tym samym, absolwenci niedługo po utrzymaniu dyplomu decydują się na zakup nowych mieszkań w Szczecinie. Część z nich wybiera jednak rynek wtórny w Szczecinie, a jeszcze inni początkowo decydują się na wynajem nieruchomości. Ważną grupę nabywców mieszkań w Szczecinie stanowią również inwestorzy. Widzą oni potencjał w szybko rozwijającym się rynku pierwotnym w Szczecinie. Coraz większe zyski zapewnia wynajem mieszkań w Szczecinie, a to przecież główne źródło zarobku inwestorów, którzy lokują środki w mieszkaniach.

Reklama
Promocje i Premiery Mieszkaniowe Zapisz się na newsletter i dowiedz się pierwszy
Subskrybuje już 19 536 osób
Chcę otrzymywać premierowe oferty oraz informacje o promocjach
Później
Tak
Wystąpił błąd, nie udało się wysłać danych.
Oferta, do której wysłano zgłoszenie jest nieaktywna. Zapisz się na nasz newsletter, aby dowiedzieć o się pierwszy o podobnych ofertach.
Drogi użytkowniku, ciastka zostały usunięte.
Wystąpił nieoczekiwany błąd, nie udało się wysłać danych, proszę odświeżyć stronę.
Dziękujemy, wkrótce otrzymasz od nas pierwsze informacje o podobnych ofertach i promocjach.