zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz

Więcej opcji:
wybierz z listy
Cena m² (zł):
Piętro:
Liczba pięter w budynku:
Typ mieszkania:
Typ budynku:
Poziom dodatkowy:
Położenie:
Standard wykończenia:
Opcje dodatkowe:
Wyświetlanie wyników:
Wiek nieruchomości:
Numer oferty:
Ulica:
Słowa kluczowe:
Nazwa inwestycji:
Nazwa firmy:
Ogłoszeniodawcy:
Wybrane filtry:
Czekaj...
Wyszukuję...
  • Oglądane (0)
  • Zapamiętane (0)

EKSPERCI W BYDGOSZCZY

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Zapytaj lokalnego pośrednika!
Szatkowska Danuta - Centrum Nieruchomości Danuta Szatkowska

Szatkowska Danuta

Centrum Nieruchomości Danuta Szatkowska
pokaż numer
Beata Ziółkowska - Pośrednictwo Nieruchomości Bydgoszcz ARENDA

Beata Ziółkowska

Pośrednictwo Nieruchomości Bydgoszcz ARENDA
pokaż numer
Małgorzata Stefańska - freedom nieruchomości

Małgorzata Stefańska

freedom nieruchomości
pokaż numer

Bydgoszcz Mieszkania Sprzedaż

Bydgoszcz nie jest miastem, które popularnością dorównywałoby Warszawie, Poznaniowi, czy Wrocławiowi. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, iż pod względem zaludnienia Bydgoszcz plasuje się w pierwszej 10 polskich miast. Rynek pierwotny w Bydgoszczy jest jednym z najprężniej rozwijających się w Polsce, a zatrudnienie i zarobki rosną w niezwykłym tempie. Nie ma zatem wątpliwości, że pomimo mniejszej sławy ogólnopolskiej, Bydgoszcz dynamicznie się rozwija, robiąc to nieco na uboczu i po cichu. Być może dzięki temu, pomimo ponad 350 tys. mieszkańców, Bydgoszczy udaje się zachować charakter spokojnego miasta, które sprzyja wypoczynkowi.

 

Nowe osiedla i prężny rynek wtórny Bydgoszcz

Podział administracyjny Bydgoszczy jest dosyć specyficzny, gdyż biorąc pod uwagę zaludnienie miasta, wyróżnia się w nim zaskakująco mało dzielnic. Większość mieszkańców zamieszkuje dwie z nich - Górny i Dolny Taras. Suma mieszkańców obu dzielnic to ok. 250 tysięcy. Pomimo gęstego zaludnienia, na wymienionym obszarze wciąż powstają nowe osiedla, na których mieszkania sprzedają się doskonale.

Kupujący nowe mieszkania w Bydgoszczy młodzi ludzie to przeważnie osoby, które właśnie zakończyły naukę na jednej z bydgoskich uczelni wyższych. Wielu z nich już w momencie przyjazdu na studia wie doskonale, iż to właśnie z tym miastem chcą związać swoją przyszłość. Inni natomiast dopiero w trakcie studiowania doceniają w walory miasta. Fakt jest jednak taki, że z każdym rokiem zauważalnie więcej absolwentów uczelni bydgoskich wybiera pozostanie w Bydgoszczy, zamiast zamieszkania w Warszawie, Poznaniu czy innym mieście, które kiedyś oferowało więcej niż Bydgoszcz. Dzisiaj jednak stolica województwa kujawsko-pomorskiego w niczym nie ustępuje największym polskim metropoliom.

 

Wielu młodych, którzy przyjeżdżają do miasta, nie może sobie pozwolić na kupno nowego mieszkania. W takim przypadku decydują się na wynajem mieszkań Bydgoszcz. Zdecydowanie najwięcej mieszkań na wynajem dostępnych jest w wymienionych dzielnicach, a mianowicie w Górnym oraz w Dolnym Tarasie. Wiele z nich to lokale w starym budownictwie. Warto mieć na uwadze, że w porównaniu do innych miast wojewódzkich, ceny wynajmu mieszkań w Bydgoszczy są stosunkowo niskie. Wynika to z faktu, iż Bydgoszcz jak na razie jest miastem aspirującym, aby stać się czołowym ośrodkiem metropolitalnym w kraju. Ponadto, ilość mieszkań na wynajem jest bardzo duża, przez co ceny spadają za sprawą prostej zasady podaży i popytu.

 

Położenie i skomunikowanie Bydgoszczy

Dogodna lokalizacja oraz odpowiednia komunikacja z innymi częściami kraju to klucz do rozwoju miasta. Pod tym względem mona by było stwierdzić, że Bydgoszcz znajduje się wręcz w idealnym położeniu. Położeniem miasta jest bowiem centralna część kraju, jednak stosunkowo niewiele dzieli miejscowość od wybrzeża. Ponadto, relatywnie niewielkie odległości dzielą miasto od stolicy kraju, stolicy Wielkopolski, a także Torunia, który jest drugim najważniejszym ośrodkiem miejskim w wojewódzkie kujawsko-pomorskim.

Przez teren aglomeracji bydgoskiej przebiegają drogi międzynarodowe, a także trasa kolejowa Chorzów Batory - Tczew. Jest to główne połączenie miasta z południową Polską. Warto również wspomnieć o Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Ignacego Paderewskeigo, który zapewnia najszybsze połączenie z największymi ośrodkami miejskimi w Polsce. Ponadto, lotnisko obsługuje również trasy zagraniczne.

dostępne do wynajęcia mają atrakcyjną cenę w stosunku do standardu jaki oferują. Gros z nich to oferty z rynku wtórnego, choć niekiedy zdarza się mieszkania pochodzące z rynku pierwotnego. Nie mniej jednak takie mieszkania mają wyższą cenę.
Reklama
Promocje i Premiery Mieszkaniowe Zapisz się na newsletter i dowiedz się pierwszy
Subskrybuje już 20 029 osób
Chcę otrzymywać premierowe oferty oraz informacje o promocjach
Później
Tak
Wystąpił błąd, nie udało się wysłać danych.
Oferta, do której wysłano zgłoszenie jest nieaktywna. Zapisz się na nasz newsletter, aby dowiedzieć o się pierwszy o podobnych ofertach.
Drogi użytkowniku, ciastka zostały usunięte.
Wystąpił nieoczekiwany błąd, nie udało się wysłać danych, proszę odświeżyć stronę.
Dziękujemy, wkrótce otrzymasz od nas pierwsze informacje o podobnych ofertach i promocjach.