zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Nowe domy Łódź - rynek pierwotny

Znaleziono 19 ofert
Wyszukuję...

Domy od dewelopera Łódź

Łódź to jedno z największych i najważniejszych miast w Polsce. Aktualnie miejscowość zamieszkuje niespełna 700 tys. osób, a tym samym Łódź jest trzecim pod względem liczby ludności miastem w Polsce. Jeśli chodzi o powierzchnię, znajduje się w krajowej czołówce Niemal 300 km2, co sprawia, że miasto jest klasyfikowane na czwartej pozycji w kraju. Po kilkudziesięciu nieco gorszych dla Łodzi latach, dzisiaj miasto ewidentnie odżywa. Powstają nowe domy w Łodzi, nowe osiedla oraz nowa infrastruktura handlowo-usługowa.

Nowe domy w Łodzi - zmiana trendu

Przed zmianami ustrojowymi w 1989 roku Łódź była jednym z wiodących polskich miast. Pod względem gospodarczym miasto zdecydowanie się wyróżniało. Prężnie funkcjonował przemysł, zwłaszcza włókiennictwo. Jednak lata 90. XX wieku to zdecydowany regres, a nie rozwój miasta. Łódź popadła wtedy w znaczny kryzys. Zamknięto wiele zakładów przemysłowych, a bezrobocie drastycznie wzrosło. Tym samym coraz więcej ludzi decydowało się wyprowadzić ze stolicy województwa. Jednak dzisiaj sytuacja wygląda inaczej. Przybywa miejsc, w których powstają nowe domy w Łodzi. Co krok można również trafić na nowe osiedla.

Do zmiany trendu doszło w zasadzie w ostatnich latach. Dzisiaj przemysł nie odgrywa już w łodzi tak dużego znaczenia, jak kiedyś. Jednak zdecydowanie rozwinęła się usługowa gałąź gospodarki. Ponadto coraz więcej firm finansowych i informatycznych decyduje się otwierać swoje oddziały w Łodzi. To wszystko sprawia, że w mieście żyje się coraz lepiej. Nie powinno zatem dziwić, że dzisiaj młodzi ludzie nie są już wcale tak chętni, aby opuszczać swoje miasto. Mało tego, wiele osób z innych miejscowości przybywa tutaj w poszukiwaniu nowej pracy. To wszystko sprawia, że nieustannie powstają nowe domy w Łodzi.

Strategiczne położenie Łodzi

Niewątpliwie trudno wyobrazić sobie lepsze położenie miasta, niż to, które cechuje Łódź. Miejscowość leży niemal w niemal samym środku kraju. Łódź posiada doskonałe połączenie z najważniejszymi miastami w kraju. Mowa tutaj zarówno o połączeniu drogowym, jak i kolejowym. Wystarczy zaznaczyć, że około 10 km od granicy miasta krzyżują się dwie autostrady - A1 i A2. Jeśli chodzi o połączenia kolejowe, z Łodzi można łatwo dojechać do Warszawy czy Gdańska. Co więcej, miasto dysponuje również lotniskiem, z którego odlatują samoloty do innych miast polskich i zagranicznych.

Jakie nowe domy powstają w Łodzi?

W Łodzi powstaje wiele różnorodnych domów. Nie brakuje wśród nich przestronnych budynków mieszkalnych o dużym metrażu. Piętrowe domy budowane są przez deweloperów głównie na obrzeżach miasta. Wiele z nich to luksusowe rezydencje z wielkimi ogrodami. Jednak w mieście dostępne są również zdecydowanie mniejsze domy. Rynek pierwotny w Łodzi to także domy parterowe, wykończone w średnim standardzie. Warto zauważyć, że ceny nowych domów w Łodzi są stosunkowo niskie. W porównaniu do stawek w innych największych polskich metropoliach, ceny wydają się naprawdę okazyjne.

Promocje
i Premiery Mieszkaniowe
Zapisz się na newsletter
i dowiedz się pierwszy
Subskrybuje już 27 237 osób
UP