Tabelaofert.pl
Twoje oferty
0
0
Typ, cel, rynek
Filtry

Działki na sprzedaż - sprzedam działkę

Znaleziono 12 673 oferty

Działki sprzedaż

Działki mogą być kupione w różnych celu. Deweloperzy wzniosą na jej terenie okazały apartamentowiec, osoba indywidualna wybuduje wymarzony dom, a niektórzy zadowolą się skrawkiem ziemi, by móc wypoczywać. Bez względu na zamiary, warto przejrzeć ofertę sprawdzonego biura nieruchomości, które oferuje działki na sprzedaż w atrakcyjnych cenach.

Rodzaje działek – którą z nich kupić?


Działki gruntowe stanowią dużą część oferty nieruchomości i mają doskonały potencjał do inwestycji. Wieloma z nich zainteresowani są indywidualni kupcy, a także inwestorzy, którzy realizują potem ogromne projekty. Nie każda działka nadaje się jednak do tego, by powstał na niej budynek.


Działki leśne

 

Należą do gruntów, które bardzo trudno zagospodarować. Ustawa o ochronie gruntów leśnych wyraźnie ogranicza ich przeznaczenie na cele inne niż leśne. Po uzyskaniu odpowiednich pozwoleń można wznosić na nich budynki, jednak mają służyć gospodarce leśnej, obronności lub bezpieczeństwu państwa.


Działki siedliskowe

 

Właścicielem działki siedliskowej może być osoba fizyczna, która posiada kwalifikacje rolnicze. Osoba taka nazywana jest rolnikiem indywidualnym i posiada pełne prawo do wykonywania zawodu rolnika. Właściciel chcący wybudować na takiej działce dom z budynkami gospodarczymi, musi wykazać staż zamieszkania w gminie (minimum 5 lat) i w tym czasie osobiście prowadzić gospodarstwo. Powierzchnia działki siedliskowej musi pokrywać się z wymogami MPZP. W przeciwnym razie uzyskanie pozwolenia na budowę jest wątpliwe.


Działki inwestycyjne

 

Najpopularniejsze działki na sprzedaż mają charakter inwestycyjny. Są one przeznaczone na cele inwestycyjno-przemysłowe i zazwyczaj zlokalizowane są na obrzeżach miasta. Powodem tego jest fakt, że przyszły inwestor może wybudować tu obiekt, którego funkcjonowanie może być uciążliwe dla otoczenia (np. pod względem hałasu lub zanieczyszczenia powietrza).


Działki rekreacyjne

 

To rodzaj działki na sprzedaż, która cieszy się wśród rodaków coraz większym zainteresowaniem. Zalicza się do nich rodzinne ogródki działkowe (czyli popularne ROD-y), na których można postawić niewielki budynek o charakterze mieszkalnym, który będzie służył do tymczasowego wypoczynku. Przepisy dotyczące takich obiektów są łagodne, co oznacza, że obszary nie muszą być uzbrojone.

Działki budowlaneSpośród wszystkich rodzajów gruntów to właśnie budowlane działki na sprzedaż są celem największej liczby nabywców. Ich właścicielami są najczęściej prywatni inwestorzy oraz deweloperzy. Są to grunty gotowe pod zabudowę – nie trzeba ich odrolniać, co ma ogromny wpływ na termin rozpoczęcia inwestycji. Niestety tego typu grunty charakteryzują się najwyższą ceną. Ostateczna kwota zależy nie tylko od jej lokalizacji, ale i od wielkości, kształtu czy dostępu do infrastruktury drogowej.

Każdy z powyższych rodzajów gruntów ma nieco inny cel zabudowy oraz warunki do rozpoczęcia inwestycji. Szukając działki na sprzedaż, warto zapoznać się z zasadami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, aby dowiedzieć się, czy planowana inwestycja może być zrealizowana na danym gruncie.

Oferty działek na sprzedaż

Działki na sprzedaż

Nieruchomości na sprzedaż

Rynek pierwotny