zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Nowe mieszkania Białystok - rynek pierwotny

Więcej opcji:
wybierz z listy
Cena m² (zł):
Piętro:
Liczba pięter w budynku:
Typ mieszkania:
Typ budynku:
Poziom dodatkowy:
Położenie:
Standard wykończenia:
Opcje dodatkowe:
Wyświetlanie wyników:
Wiek nieruchomości:
Numer oferty:
Ulica:
Słowa kluczowe:
Nazwa inwestycji:
Nazwa firmy:
Ogłoszeniodawcy:
200 ofert
Filtruj
200 ofert
Wybrane filtry:
Czekaj...
Wyszukuję...
zamknij
Zobacz oferowane w okolicy
  • Oglądane (0)
  • Zapamiętane (0)

Mieszkania deweloperskie Białystok

Białystok to dziesiąte co do liczby ludności miasto wojewódzkie w Polsce, zamieszkane przez niemal 300 000 ludzi. Jednocześnie żadne z miast wojewódzkich w kraju nie jest tak gęsto zaludnione, gdyż Białystok to stosunkowo niewielka miejscowość pod względem powierzchni, która nieznacznie przekracza 100 kilometrów kwadratowych. Obecnie Białystok to prężnie rozwijające się miasto, w którym coraz chętniej osiedlają się Polacy jak również obcokrajowcy.

Białystok jako Zielone Płuca Polski

Białystok leży na obszarze, który określany bywa jako Zielone Płuca Polski. Niewątpliwie bujna roślinność zachęca do zakupu mieszkania w Białymstoku. Ponad 30% obszaru miasta stanowią tereny zielone, które zapewniają czystość i przejrzystość powietrza. Wskaźniki smogu zalegającego w powietrzu, niezależnie od pory roku, w Białymstoku należą do najniższych w całym kraju.

Jednak liczne tereny zielone to nie tylko zapewnienie świeżego powietrza, ale również możliwość spędzania czasu wolnego na łonie natury. Niewątpliwie zieleń działa uspokajająco i pozwala dobrze wypocząć, zwłaszcza jeśli mówimy o tak bogatej i zróżnicowanej roślinności, jak ta w rezerwacie przyrody Antoniuk czy w Lesie Zwierzynieckim.

Rynek wtórny Białystok

Jak już wspomniano, Białystok to bardzo gęsto zamieszkałe miasto. Oznacza to, że miejscowość jest również mocno zabudowana. Nie oznacza to oczywiście, że w Białymstoku zupełnie nie ma miejsca na nowe inwestycje. Jak najbardziej wolna przestrzeń jest dostępna i nowe mieszkania w Białymstoku stale powstają. Jednak bardzo rozbudowany jest tutaj przede wszystkim rynek wtórny. W Białymstoku na rynku wtórnym znaleźć można mieszkania każdego typu. Nie brakuje lokali w średnim standardzie znajdujących się w blokach z wielkiej płyty, przestronnych mieszkań w kamienicach jak i apartamentów wykonanych w podwyższonym standardzie. Dlatego też w zasadzie każdy znajdzie odpowiednie dla siebie mieszkanie w Białymstoku.

Mieszkanie w Białymstoku - sytuacja gospodarcza miasta

Swego czasu Białystok, podobnie jak inne miasta ze wschodniej Polski, znany był z wysokiego bezrobocia. Jednak miasto szybko nadgania straty wobec innych miast wojewódzkich, stając się prężnym ośrodkiem gospodarczym. Dzisiaj bezrobocie w Białymstoku jest już niskie, a zatrudnienia nie brakuje. Mieszkańcy znajdują zatrudnienie między innymi w Białostockim Okręgu Przemysłowym. Historia Białostockiego Okręgu Przemysłowego sięga początku XIX wieku. Dzisiaj natomiast jest to ogromny ośrodek zrzeszający rozmaite zakłady przemysłowe. W Białymstoku szczególnie dobrze rozwinięty jest przemysł włókienniczy. Niemniej jednak wiele osób znajduje zatrudnienie również w przemyśle ciężkim. W okolicy działają m.in. huta szkła czy też zakłady zajmujące się produkcją urządzeń elektromaszynowych.

Ceny mieszkań w Białymstoku

Ceny zarówno używanych, jak i nowych mieszkań w Białymstoku od dłuższego czasu rosną, gdyż takie są trendy rynkowe. Niemniej jednak wciąż są one niższe niż w większości innych polskich miast. Tym samym stanowią okazję dla inwestorów, którzy coraz chętniej kupują mieszkania w Białymstoku.

Reklama
Promocje i Premiery Mieszkaniowe Zapisz się na newsletter i dowiedz się pierwszy
Subskrybuje już 19 971 osób
Chcę otrzymywać premierowe oferty oraz informacje o promocjach
Później
Tak
Wystąpił błąd, nie udało się wysłać danych.
Oferta, do której wysłano zgłoszenie jest nieaktywna. Zapisz się na nasz newsletter, aby dowiedzieć o się pierwszy o podobnych ofertach.
Drogi użytkowniku, ciastka zostały usunięte.
Wystąpił nieoczekiwany błąd, nie udało się wysłać danych, proszę odświeżyć stronę.
Dziękujemy, wkrótce otrzymasz od nas pierwsze informacje o podobnych ofertach i promocjach.