zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Działki do wynajęcia

Znaleziono 151 ofert
Wyszukuję...
OFERTY TOP
WSZYSTKIE OFERTY
Działka 4 500,00 m², Czarnochowice, Długa, Wynajem Oferta szczegóły link
nowość
7 000 zł
Działka 4 500,00 m², Siercza, Klaśnieńska, Wynajem Oferta szczegóły link
nowość
3 000 zł
Działka 20,00 m², Potryty, Wynajem Oferta szczegóły link
nowość
120 zł
Działka 10 000,00 m², Góra Kalwaria, Wynajem Oferta szczegóły link
nowość
20 000 zł
Działka 370,00 m², Kraków, al. Powstańców Śląskich, Wynajem Oferta szczegóły link
nowość
5 500 zł
Działka 8 198,00 m², Gdynia, Rdestowa, Wynajem Oferta szczegóły link
nowość
1 420 zł
Działka 7 300,00 m², Piszewo, Wynajem Oferta szczegóły link
nowość
730 zł
Działka 12 599,00 m², Piszewo, Wynajem Oferta szczegóły link
nowość
1 260 zł
Działka 8 000,00 m², Kraków, Podbipięty, Wynajem Oferta szczegóły link
nowość
16 000 zł
Działka 170,00 m², Szczawno-Zdrój, Wynajem Oferta szczegóły link
nowość
2 509 zł
Działka 500,00 m², Kraków, Kamieńskiego okolice, Wynajem Oferta szczegóły link
nowość
3 500 zł
Działka 800,00 m², Kraków, Kamieńskiego okolice, Wynajem Oferta szczegóły link
nowość
5 600 zł
Działka 5 135,00 m², Pyrzowice, Wynajem Oferta szczegóły link
nowość
5 000 zł
Działka 2 414,00 m², Gdańsk, Kokoszki, Św. Brata Alberta, Wynajem Oferta szczegóły link
nowość
4 000 zł

Działki pod dzierżawę

Działki na wynajem – dobry sposób na działalność

Działki o wielkopowierzchniowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób, które chcą zakupić teren, by móc wybudować na nim dom. Sporą część oferty nieruchomości stanowią też działki do wynajęcia. To dobry sposób na prowadzenie działalności bez dużego wkładu finansowego na start.

Lokalizacja definiuje sukces

Położenie działki ma ogromne znaczenie w kontekście przyszłego biznesu. To, co zostanie na niej utworzone, w dużej mierze uzależnione jest od lokalizacji. Działki do wynajęcia najczęściej położone są na przedmieściach, umożliwiając prowadzenie działalności na większą skalę. Ich powierzchnia przekracza standardowe rozmiary działki pod zabudowę.

Nieco rzadziej spotykane są oferty działek do wynajęcia bliżej centrum miasta. Te stanowią mniejszy procent wszystkich propozycji i są też bardziej pożądane.

Idealny teren na inwestycję

Działki do wynajęcia cieszą się rosnącą popularnością wśród osób planujących rozpocząć własny biznes. Tego typu teren może być z powodzeniem przeznaczony na halę targową, płatny parking czy działalność komercyjną o charakterze handlowo-usługowym. Na obrzeżach miasta grunty te wynajmowane są pod farmy fotowoltaiczne, tablice reklamowe, zakłady wulkanizacyjne, komisy samochodowe lub naprawę pojazdów. To bardzo dobry pomysł na działalność bez konieczności gromadzenia funduszy i długiego czasu oczekiwania na zakup własnej działki.

Właściciele działek do wynajęcia pozostają elastyczni w kwestii przeznaczenia terenu. Obydwie strony zazwyczaj decydują się na wynajem długoterminowy, co spełnia zarówno oczekiwania właściciela, jak i najemcy. Zasady wynajmu regulowane są w umowie, która może być również zawarta w obecności notariusza. W niektórych przypadkach właściciele dopuszczają postawienie obiektu do samodzielnej adaptacji. Drogą uzgodnień można również wydzierżawić tylko część działki – jest to kwestia indywidualnych ustaleń.

Negocjacje cenowe

Cena działki do wynajęcia zależy głównie od jej lokalizacji i powierzchni. Niemałe znaczenie ma też rodzaj gruntu oraz powstałe przyłącza. To są czynniki, na które powinien zwrócić uwagę potencjalny najemca. Jeśli na terenie gruntu ma odbywać się działalność branży motoryzacyjnej, niezbędny będzie dostęp do mediów (prądu) oraz bieżącej wody. Działka powinna mieć utwardzoną powierzchnię a także swobodny dostęp do infrastruktury drogowej.

Działki na wynajem posiadające powyższe cechy należą do najdroższych. W ostatecznym rozrachunku jest to nadal bardziej opłacalne dla najemcy, który chce spróbować swoich sił jako początkujący przedsiębiorca.

Jak znaleźć działki do wynajęcia?

Obiekty gruntowe na wynajem znajdują się niemal w każdym mieście i na jego peryferiach. Często ogłoszenia widoczne są na gruncie w postaci szyldu lub widocznej reklamy. Sporo takich ogłoszeń można znaleźć w lokalnej prasie, jednak najlepszym źródłem ofert jest Internet. Tu w jednym miejscu zgromadzone są ogłoszenia z całego kraju – szybko więc można wyszukać obiekt w danej lokalizacji.

Promocje
i premiery mieszkaniowe
Zapisz się na newsletter
i dowiedz się pierwszy
Subskrybują już 28 182 osoby
UP