zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Działki do wynajęcia

Znaleziono 210 ofert
Wyszukuję...
Działka 120,00 m², Rymanów, Wynajem Oferta szczegóły link
nowość
1 200 zł
Działka 64,00 m², Radymno, Wynajem Oferta szczegóły link
nowość
129 zł
Działka 12,00 m², Zgierz, Pl. Jana Kilińskiego, Wynajem Oferta szczegóły link
nowość
500 zł
Działka 800,00 m², Warszawa, Bielany, Księżycowa 76, Wynajem Oferta szczegóły link
nowość
1 765 zł
Działka 2 800,00 m², Rzeszów, Wynajem Oferta szczegóły link
nowość
3 000 zł

Działki pod dzierżawę

Działki na wynajem – dobry sposób na działalność

Działki o wielkopowierzchniowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób, które chcą zakupić teren, by móc wybudować na nim dom. Sporą część oferty nieruchomości stanowią też działki do wynajęcia. To dobry sposób na prowadzenie działalności bez dużego wkładu finansowego na start.

Lokalizacja definiuje sukces

Położenie działki ma ogromne znaczenie w kontekście przyszłego biznesu. To, co zostanie na niej utworzone, w dużej mierze uzależnione jest od lokalizacji. Działki do wynajęcia najczęściej położone są na przedmieściach, umożliwiając prowadzenie działalności na większą skalę. Ich powierzchnia przekracza standardowe rozmiary działki pod zabudowę.

Nieco rzadziej spotykane są oferty działek do wynajęcia bliżej centrum miasta. Te stanowią mniejszy procent wszystkich propozycji i są też bardziej pożądane.

Idealny teren na inwestycję

Działki do wynajęcia cieszą się rosnącą popularnością wśród osób planujących rozpocząć własny biznes. Tego typu teren może być z powodzeniem przeznaczony na halę targową, płatny parking czy działalność komercyjną o charakterze handlowo-usługowym. Na obrzeżach miasta grunty te wynajmowane są pod farmy fotowoltaiczne, tablice reklamowe, zakłady wulkanizacyjne, komisy samochodowe lub naprawę pojazdów. To bardzo dobry pomysł na działalność bez konieczności gromadzenia funduszy i długiego czasu oczekiwania na zakup własnej działki.

Właściciele działek do wynajęcia pozostają elastyczni w kwestii przeznaczenia terenu. Obydwie strony zazwyczaj decydują się na wynajem długoterminowy, co spełnia zarówno oczekiwania właściciela, jak i najemcy. Zasady wynajmu regulowane są w umowie, która może być również zawarta w obecności notariusza. W niektórych przypadkach właściciele dopuszczają postawienie obiektu do samodzielnej adaptacji. Drogą uzgodnień można również wydzierżawić tylko część działki – jest to kwestia indywidualnych ustaleń.

Negocjacje cenowe

Cena działki do wynajęcia zależy głównie od jej lokalizacji i powierzchni. Niemałe znaczenie ma też rodzaj gruntu oraz powstałe przyłącza. To są czynniki, na które powinien zwrócić uwagę potencjalny najemca. Jeśli na terenie gruntu ma odbywać się działalność branży motoryzacyjnej, niezbędny będzie dostęp do mediów (prądu) oraz bieżącej wody. Działka powinna mieć utwardzoną powierzchnię a także swobodny dostęp do infrastruktury drogowej.

Działki na wynajem posiadające powyższe cechy należą do najdroższych. W ostatecznym rozrachunku jest to nadal bardziej opłacalne dla najemcy, który chce spróbować swoich sił jako początkujący przedsiębiorca.

Jak znaleźć działki do wynajęcia?

Obiekty gruntowe na wynajem znajdują się niemal w każdym mieście i na jego peryferiach. Często ogłoszenia widoczne są na gruncie w postaci szyldu lub widocznej reklamy. Sporo takich ogłoszeń można znaleźć w lokalnej prasie, jednak najlepszym źródłem ofert jest Internet. Tu w jednym miejscu zgromadzone są ogłoszenia z całego kraju – szybko więc można wyszukać obiekt w danej lokalizacji.

Promocje
i Premiery Mieszkaniowe
Zapisz się na newsletter
i dowiedz się pierwszy
Subskrybuje już 27 237 osób
UP