zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Lokale użytkowe do wynajęcia

Znaleziono 9 348 ofert
Wyszukuję...
OFERTY TOP
WSZYSTKIE OFERTY
Biuro 200,00 m², Warszawa, Ursynów, Wynajem Oferta szczegóły link
nowość
10 765 zł
Lokal użytkowy 35,19 m², Warszawa, Bielany, Heroldów 21D, Wynajem Oferta szczegóły link
nowość
160 zł
Obiekt 4,00 m², Wrocław, Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, Wynajem Oferta szczegóły link
nowość
6 900 zł
Biuro 432,00 m², Warszawa, Mokotów, Wynajem Oferta szczegóły link
nowość
10 800 zł

Lokale usługowe wynajem

Obiekty komercyjne na wynajem stanowią sporą część oferty nieruchomości. Przedsiębiorcy coraz chętniej i odważniej decydują się na prowadzenie działalności w trybie stacjonarnym i online, czerpiąc zyski z obu źródeł. Taka forma zarobku sprawia, że istnieje coraz większe zapotrzebowanie na lokale użytkowe do wynajęcia.

Obiekt w dobrej lokalizacji

Aby wynająć lokal komercyjny w celach dochodowych, właściciel obiektu powinien być świadomy zalet, które wpływają na powodzenie transakcji. Najszybciej wynajmowane są obiekty zlokalizowane w głównych punktach miasta, skupionych w centrum i w ruchliwych dzielnicach.

Lokale użytkowe do wynajęcia powinny być przystosowane do prowadzenia działalności o każdym charakterze. W wielu przypadkach kluczowy jest parking czy dogodny dojazd. Szerokie grono najemców zwraca uwagę na powierzchnię lokalu i dostęp do mediów, choć w większości o udanej transakcji decyduje cena najmu.

Obiekty komercyjne od dewelopera

Bardzo rzadko zdarza się, że lokale użytkowe do wynajęcia dostępne są bezpośrednio od dewelopera. Inwestorzy przede wszystkim realizują projekty o charakterze mieszkalnym i komercyjnym w celu ich dalszej sprzedaży. Dlatego też w ofercie agencji nieruchomości najczęściej można znaleźć obiekty użytkowe z rynku wtórnego. Wynajmując taki lokal, trzeba najczęściej liczyć się z koniecznością odświeżenia wnętrz i dostosowania ich do potrzeb własnej działalności.

Gdzie wystartować z pomysłem na biznes?

Nie ma wątpliwości co do tego, że największe szanse na powodzenie ma działalność w większych miastach. Miejskie aglomeracje szybciej notują rozwój i dynamiczny przyrost mieszkańców, co automatycznie zwiększa popyt na dane usługi lub dobra materialne.

Trend ten widoczny jest wśród agencji nieruchomości. Najwięcej ofert prezentujących lokale użytkowe na wynajem dostępnych jest w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź, Trójmiasto czy Poznań. Tutaj też szansa na udaną i długoterminową transakcję jest o wiele wyższa niż w mniejszych miejscowościach.

Zainteresowanie obiektami na wynajem

Właściciele lokali zauważają wzmożony popyt na lokale użytkowe do wynajęcia. To pozytywny trend, który skutkuje obustronnym zadowoleniem. Wynajem obiektu komercyjnego jest popularny szczególnie wśród początkujących przedsiębiorców, którzy nie chcą inwestować we własny lokal bez dokładnego rozpoznania rynku. Umowa najmu lokalu jest wygodna z perspektywy przedsiębiorcy, ponieważ nie narzuca stałego punktu działalności i obowiązku spłacania kredytu.

Wynajem pomaga również sprawdzić się startującym biznesmenom, którzy dopiero szacują koszty niezbędne do utrzymania się na rynku i samodzielnie podejmują decyzje dotyczące przyszłości swojej firmy.

Jaki rodzaj działalności najczęściej prowadzony jest w wynajmowanych obiektach? Wśród wielu rodzajów usług dominuje gastronomia i punkty usługowe, takie jak fryzjerstwo i salony piękności, a także sklepy wielobranżowe czy z rękodziełem.
Promocje
i Premiery Mieszkaniowe
Zapisz się na newsletter
i dowiedz się pierwszy
Subskrybuje już 27 237 osób
UP