zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Eko-Osiedle budową roku 2014 w regionie północno-wschodnim

EKO-SYSTEM Z TYTUŁEM BUDOWY ROKU 2014

2015-10-27
Wybudowany przez białostocki Eko-System kompleks niemal 200 domów i szeregówek na osiedlu Bagnówka został doceniony. Inwestycja otrzymała tytuł „Budowy Roku 2014” i złotą statuetkę w swojej kategorii. Nagrodę przyznał firmie oddział Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa w Białymstoku.

Gala wręczenia nagród odbyła się w piątek 23 października na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej. Wręczenie wyróżnień towarzyszyło obchodom 80-lecia działalności Polskiego Związku Budownictwa, a zarazem 65-lecia istnienia jego białostockiego oddziału.
 
Zdaniem przewodniczącego sądu konkursowego, Jerzego Obolewicza, o przyznaniu złotej statuetki i miana „Budowy Roku 2014” dla Eko-Systemu w dużej mierze zadecydowała innowacyjność Eko-Osiedla. W miejscu tym w zabudowie szeregowej stworzono bowiem domy, które do tej pory występowały jedynie w budownictwie jednorodzinnym – niskie budynki z własnym ogródkiem i innymi udogodnieniami.
 
- Nie bez znaczenia były także aspekt ekologiczny – mnóstwo zieleni i bliskie sąsiedztwo lasów, a także stosunkowo mało barier architektonicznych utrudniających poruszanie się osobom niepełnosprawnym – dodał.
 
Budowa liczącego dokładnie 192 budynki mieszkalne osiedla ruszyła 10 lat temu. Kompleks zaprojektowało biuro ARCHI+ Bielski. Na ponad 7,5 hektarach powstały i wciąż powstają – bo właśnie ruszyła budowa kolejnego etapu inwestycji - domy jednorodzinne, szeregówki i bliźniaki. Łączna powierzchnia użytkowa zabudowy wszystkich domów i mieszkań Eko-Osiedla to ponad 24 tysiące mkw.

Poznaj mieszkania w III etapie Eko-Osiedla
 
Cechą szczególną osiedla są specjalne mieszkania w szeregówkach, które łączą w sobie funkcje wygód oferowanych przez dom oraz mieszkań w budownictwie wielorodzinnym. Tego typu obiekty stanowią niemal połowę wszystkich znajdujących się na osiedlu budynków.
 
Jak przyznaje Robert Kostro, prezes Eko-Systemu, ten pionierski wówczas niemal na skalę całego kraju pomysł, aby zaoferować klientom specjalne mieszkania w szeregówkach, był strzałem w dziesiątkę.
 
- Dziś to już niemal standard, ale w 2005 roku był to dość wyjątkowy projekt, który zresztą spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony rynku. Cena mieszkania była zbliżona do tej, jaką należało zapłacić za lokal w bloku, a na Eko-Osiedlu klient otrzymywał dodatkowo komfort niezależności jak w domu jednorodzinnym.

Zapoznaj się z domami dostępnymi w Eko-Osiedle III
 
Przedstawiciel spółki nie kryje satysfakcji związanej z otrzymaną nagrodą. - To dla nas piękne wyróżnienie, a do tego tym bardziej cenne, bo przyznane przez środowisko. W miejscu, gdzie dziś znajduje się w pełni zurbanizowane, nowoczesne i wygodne osiedle mieszkaniowe była tylko łąka. Mało kto dostrzegał w nim potencjał na stworzenie prawdziwej enklawy z dala od miejskiego zgiełku, a zarazem w bliskości do centrum.

Nagroda dla Eko-Systemu jest już kolejną, jaką spółka otrzymała od Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa za swoje realizacje. Ostatnią, którą firma została uhonorowana, był przyznany przed dwoma laty tytuł „Budowa Roku” dla „Apartamentów Wiejska” przy Krętej w Białymstoku.

Zobacz inwestycje w sprzedaży dewelopera Eko-System

Zobacz pozostałe inwestycje mieszkaniowe w Białymstoku

Promocje i Premiery Mieszkaniowe Zapisz się na newsletter i dowiedz się pierwszy
Subskrybuje już 17 387 osób
Chcę otrzymywać premierowe oferty oraz informacje o promocjach
Później
Tak
Wystąpił błąd, nie udało się wysłać danych.
Oferta, do której wysłano zgłoszenie jest nieaktywna. Zapisz się na nasz newsletter, aby dowiedzieć o się pierwszy o podobnych ofertach.
Drogi użytkowniku, ciastka zostały usunięte.
Wystąpił nieoczekiwany błąd, nie udało się wysłać danych, proszę odświeżyć stronę.
Dziękujemy, wkrótce otrzymasz od nas pierwsze informacje o podobnych ofertach i promocjach.