Tabelaofert.pl
Twoje oferty
0
0
Typ, cel, rynek
Filtry

Mieszkania na sprzedaż Gdańsk - sprzedam mieszkanie

Średnia cena mieszkania na sprzedaż w Gdańsku to
 
15 032 zł/m²

Znaleziono 3 194 oferty

Mieszkania Gdańsk Sprzedaż

Gdańsk jest jednym z największych rynków nieruchomości w Polsce. Oferowane tutaj mieszkania na sprzedaż nie należą niestety do najtańszych. Aglomeracja Trójmiejska, poprzez swój nadmorski charakter, przyciąga wielu inwestorów, którzy kupują apartamenty oraz mieszkania na wynajem. Liczni deweloperzy budują osiedla mieszkaniowe o zróżnicowanej ofercie.
Luksusowe apartamenty po dość wysokiej cenie można nabyć w dzielnicach położonych w pasie nadmorskim, np. w Jelitkowie, na Zaspie czy w Brzeźnie.
Najwięcej ogłoszeń z tanimi mieszkaniami można znaleźć w dzielnicach południowych np. Ujeścisku czy Chełmie oraz tych sąsiadujących z obwodnicą.

Najpopularniejszymi lokalizacjami wśród mieszkańców są dzielnice położone wzdłuż głównych arteriach Gdańska: drogowej - Alei Grunwaldzkiej oraz kolejowej - linii SKM. Mieszkania na Przymorzu, Zaspie, czy Wrzeszczu należą od wielu lat do najpopularniejszych.
Warto zaznaczyć, że rozwój komunikacji miejskiej, w szczególności Pomorskiej Kolei Metropolitalnej wpływa istotnie na wzrost atrakcyjności takich dzielnic jak Morena, Jasień, czy Osowa. Poszukujący mieszkań na sprzedaż w Gdańsku znajdą liczne mieszkania od dewelopera, jak i oferty z rynku wtórnego, oferowane bezpośrednio przez właścicieli lub przez agencje nieruchomości.

Nowe mieszkania Gdańsk - rosnąca popularność

Ceny nowych mieszkań w Gdańsku należy zaliczyć do wysokich, co wynika ze stale rosnącego popytu na nieruchomości mieszkalne w tym mieście. Popularność Gdańska, jak i całego Trójmiasta, z pewnością ma wiele różnych przyczyn. Jedną z nich wydaje się świeże powietrze, które w polskich metropoliach jest niestety rzadkością. Alerty smogowe występują w Gdańsku bardzo rzadko, co zasługuje na docenienie, gdyż w Warszawie, Wrocławiu czy Krakowie, w okresie grzewczym, alarmy mają miejsce niemal każdego dnia. Nie powinno więc dziwić, że wiele osób decyduje się opuścić swoje miasta, aby przyjechać do Gdańska. W przeważającej części są to młodzi ludzie, którzy kupują nowe mieszkania w Gdańsku.

Sprzyjający klimat to nie jedyny czynnik, który zachęca do przeprowadzki do Gdańska. W ostatnich latach łatwy do zauważenia jest również wzrost gospodarczy w całym Trójmieście. W aglomeracji powstaje wiele nowych miejsc pracy, dzięki czemu w mieście pojawia się więcej ludzi, których stać na nowe mieszkania.

Rynek pierwotny Gdańsk - raj dla inwestorów

Nie ulega wątpliwości, że nowe mieszkania w Gdańsku kuszą również inwestorów, którzy w kupnie mieszkania w Trójmieście widzą szansę na zarobek. Przede wszystkim wysokie dochody przynosi wynajem mieszkań w Gdańsku. Jest to miasto nadmorskie, do którego każdego roku w okresie wakacyjnym przyjeżdżają tysiące turystów. Ponadto, Gdańsk to miasto historyczne, w którym nie brakuje starych budowli i innych zabytków. Turystów z najodleglejszych miejsc w Polsce i nie tylko przyciąga również Europejskie Centrum Solidarności, powstałe w celu upamiętnienia zmian ustrojowych. Tym samym turyści przyjeżdżają do Gdańska przez cały rok, nie tylko latem.

Mieszkania na sprzedaż w Gdańsku

W Gdańsku w serwisie nieruchomości online Tabelaofert.pl oferowanych jest 3206 mieszkań z rynku wtórnego. Biura nieruchomości w Gdańsku oferują do sprzedaży mieszkania o powierzchni od 14 do 260 m² od 1 do 9 pokoi. Obecna oferta mieszkań wygląda następująco:
  • kawalerki (527 ofert)
  • mieszkania 2 pokoje (1071 ofert)
  • mieszkania 3 pokoje (1004 oferty)
  • mieszkania 4 pokoje (540 ofert)
  • mieszkania 5 pokoi (61 ofert)
  • mieszkania gotowe do odbioru (280 ofert)
  • mieszkania z ogródkiem (403 oferty)
  • mieszkania z tarasem (341 ofert)
  • mieszkania z balkonem (1868 ofert)

Gdańsk - najczęściej zadawane pytania

Gdzie są najtańsze mieszkania w Gdańsku?

Zależność im dalej od centrum, tym niższa cena ma swoje potwierdzenie na rynku nowych mieszkań na sprzedaż w Gdańsku.

Najtańsze mieszkania oferowane są na Przeróbce, na Oruni Górnej-Gdańsku Południe, na Oruni-Św. Wojciechu-Lipcach.

Gdzie buduje się najwięcej mieszkań w Gdańsku?

Które mieszkania w Gdańsku są najczęściej kupowane?

Ile kosztuje kawalerka w Gdańsku?

Średnia cena kawalerki w Gdańsku wynosi obecnie 645 203 zł.

Ile kosztuje mieszkanie 2-pokojowe w Gdańsku?

Średnia cena mieszkania 2-pokojowego w Gdańsku wynosi obecnie 657 417 zł.

Ile kosztuje mieszkanie dla rodziny w Gdańsku?

Średnia cena mieszkania 3-pokojowego w Gdańsku wynosi obecnie 881 236 zł.

Średnia cena mieszkania 4-pokojowego w Gdańsku wynosi obecnie 1 112 512 zł.

Ile kosztuje mieszkanie z ogródkiem w Gdańsku?

Średnia cena mieszkania z ogródkiem w Gdańsku wynosi obecnie 842 414 zł.

Jaka jest średnia cena mieszkania w Gdańsku?

Średnia cena metra kwadratowego mieszkania na sprzedaż w Gdańsku wynosi obecnie 15 033 zł/m².

Oferty mieszkań na sprzedaż w Gdańsku i w okolicy

Pobliskie lokalizacje

Inni użytkownicy szukali również w Gdańsku

Ceny mieszkań w Gdańsku

Ulice w Gdańsku