zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Mieszkania na sprzedaż Lublin

Więcej opcji:
wybierz z listy
Cena m² (zł):
Piętro:
Liczba pięter w budynku:
Typ mieszkania:
Typ budynku:
Poziom dodatkowy:
Położenie:
Standard wykończenia:
Opcje dodatkowe:
Wyświetlanie wyników:
Wiek nieruchomości:
Numer oferty:
Ulica:
Słowa kluczowe:
Nazwa inwestycji:
Nazwa firmy:
Ogłoszeniodawcy:
Wybrane filtry:
Czekaj...
Wyszukuję...
zamknij
  • Oglądane (0)
  • Zapamiętane (0)

EKSPERCI W LUBLINIE

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Zapytaj lokalnego pośrednika!
Joanna Kubiak - freedom nieruchomości

Joanna Kubiak

freedom nieruchomości
pokaż numer
Robert Przyłucki - WGN Nieruchomości

Robert Przyłucki

WGN Nieruchomości
pokaż numer

Mieszkania Lublin Sprzedaż

Wydaje się, że przez wiele lat Lublin pozostawał niedoceniany przez Polaków, podobnie jak inne miasta z Polski wschodniej. Rozwój miasta jednak znacząco przyspieszył, przez co dzisiaj młodzi mieszkańcy Lublina coraz częściej decydują się zostać w mieście i tutaj planować swoje dalsze życie. Nie powinno zatem dziwić, że coraz lepiej sprzedają się nowe mieszkania w Lublinie. Nie mniejszym powodzeniem cieszą się także lokale dostępne na rynku wtórnym.

 

Dla kogo nowe mieszkania w Lublinie?

Rynek pierwotny w Lublinie stale rośnie. Przybywa nowych inwestycji, co jest odpowiedzią na rosnący popyt. Niestety, ceny nowych mieszkań w Lublinie również rosną, jednak wciąż są stosunkowo niskie, jeśli przeanalizujemy stawki za metr kwadratowy we wszystkich największych miastach w Polsce. Właśnie dlatego dużą część nabywców nowych mieszkań w Lublinie stanowią inwestorzy, których celem jest zarobek. Liczą oni na to, iż za kilka lat sprzedadzą nieruchomość za większe pieniądze. Ponadto, nieźle można zarobić również na wynajmie mieszkań w Lublinie, głównie za sprawą młodych ludzi, którzy, jak już wcześniej wspomniano, często zostają w mieście po zakończeniu edukacji.

Oczywiście na rynku pierwotnym w Lublinie pojawiają się nie tylko inwestorzy, ale również ludzie, którzy pragną nabyć mieszkanie na własny użytek. Zróżnicowanie wiekowe jest duże, choć dominują osoby z przedziału wiekowego 30-40 lat. Cenią sobie oni wysoki standard, przez co decydują się najczęściej na nowe mieszkania, a nie na lokale używane.

 

Rynek wtórny Lublin

Podobnie jak rynek pierwotny, również rynek wtórny w Lublinie jest dziś oblegany. Co ciekawe, różnica w cenach mieszkań nowych i używanych jest w Lublinie niewielka. Wynika to jednak głównie z tego, że lokale używane w większości mieszczą się w centrum miasta, natomiast nowe mieszkania powstają w dzielnicach nieco oddalonych od rejonów centralnych. Używane mieszkania w Lublinie to zarówno względnie nowe lokale zachowane w dobrym stanie, jak i nieruchomości mocno zniszczone. Oczywiście mieszkania w gorszym stanie technicznym dostępne są w niższych cenach. Dlatego też kuszą one inwestorów, którzy po przeprowadzeniu oszczędnego remontu sprzedają mieszkania z zyskiem. Lepiej zachowane mieszkania używane to natomiast doskonała propozycja dla najmłodszych nabywców, a także dla osób w średnim i starszym wieku, które zmieniają mieszkanie na przykład ze względu na wyprowadzkę dzieci, po której aktualne lokum stało się zbyt duże.

 

Dlaczego warto wybrać Lublin?

Obecnie Lublin to ważna metropolia, licząca ok. 400 tys. mieszkańców. Lublin oferuje wszystko, co powinno oferować miasto wojewódzkie. Nie brakuje tutaj renomowanych uczelni wyższych, na czele ze słynnym Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej. Nie dziwi zatem, że młodzi Lublinianie decydują się na studia w swoim mieście, a mieszkańcy okolicznych miejscowości przeprowadzają się do Lublina, aby czerpać nauki w tej miejscowości. Absolwenci uczelni mogą liczyć na zatrudnienie na ciekawych stanowiskach, w wielu firmach, między innymi ze względu na funkcjonujący w Lublinie Park Naukowo-Technologicny. Warto również wskazać na tereny zielone, których ilość jest w Lublinie wyjątkowo imponująca. Ponadto, wiele dzielnic Lublina docenianych jest za ciszę, spokój i bezpieczeństwo.

Reklama
Promocje i Premiery Mieszkaniowe Zapisz się na newsletter i dowiedz się pierwszy
Subskrybuje już 19 976 osób
Chcę otrzymywać premierowe oferty oraz informacje o promocjach
Później
Tak
Wystąpił błąd, nie udało się wysłać danych.
Oferta, do której wysłano zgłoszenie jest nieaktywna. Zapisz się na nasz newsletter, aby dowiedzieć o się pierwszy o podobnych ofertach.
Drogi użytkowniku, ciastka zostały usunięte.
Wystąpił nieoczekiwany błąd, nie udało się wysłać danych, proszę odświeżyć stronę.
Dziękujemy, wkrótce otrzymasz od nas pierwsze informacje o podobnych ofertach i promocjach.