zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Mieszkania do wynajęcia Rzeszów

Znaleziono 2 oferty
Wyszukuję...
Mieszkanie dwupokojowe 47,00 m², Rzeszów, Ludwika Chmaja, Wynajem Oferta szczegóły link
nowość
1 400 zł

Mieszkania Rzeszów Wynajem

Miasta leżące na zachodnich krańcach Polski do niedawna kojarzone były z niższym poziomem życia niż w miejscowościach centralnych oraz zachodnich. Rzeszów wydaje się idealnym dowodem tego, że dzisiaj jest to już błędne przekonanie. Niewątpliwie stolica Podkarpacia to miasto, które ma do zaoferowania bardzo wiele. Wystarczy wspomnieć o kilkunastu uczelniach działających w mieście.

Ponadto, Rzeszów to również centrum kulturalne i rozrywkowe. Każdego roku organizowane są tutaj setki wydarzeń kulturalnych. Co więcej, Rzeszowianie, jak i osoby przyjezdne bez większych problemów znajdują w mieście zadowalającą pracę. Konsekwencją wyższego poziomu życia w mieście jest rozwój rynku nieruchomości. Stale powstają nowe mieszkania, ponadto coraz silniejszy jest również rynek wynajmu w Rzeszowie.

Wynajem Rzeszów - dlaczego warto?

Długo można wymieniać czynniki, które sprawiają, że wynajem mieszkania w Rzeszowie to dobry pomysł. Przede wszystkim jest to miasto, które posiada w ofercie wszystko, czego wymaga się od miast wojewódzkich. Dobrze rozbudowane zaplecze edukacyjne to podstawa, aby w miejscowości nie ubywało mieszkańców. W Rzeszowie mieszkańców przybywa, gdyż studenci chętnie podejmują się edukacji na rzeszowskich uczelniach. Rodziny z dziećmi również nie mają się czym martwić, ze względu na doskonały dostęp do szkół i przedszkoli.

Z pewnością w Rzeszowie nie będą się nudzić miłośnicy wydarzeń kulturalnych. Działają tutaj liczne kina, teatry, a nawet filharmonia. Ponadto, regularnie organizowane są wydarzenia specjalne, takie jak rozmaite festiwale.

Niewątpliwie, dużą grupę wynajmujących mieszkania w Rzeszowie stanowią młodzi ludzie. Mowa tutaj zwłaszcza o studentach, którzy wybierając uczelnię, biorą pod uwagę to, co ma im do zaoferowania dana miejscowość. W przypadku Rzeszowa mogą liczyć na bogate zaplecze rozrywkowe. Nie brakuje tutaj ciekawych barów, restauracji, czy obiektów sportowych.

Cena wynajmu w Rzeszowie

Wiele mówi się ostatnio o wysokich cenach wynajmu mieszkań w Polsce. Rzeczywiście stawki z roku na rok są wyższe. Jeśli chodzi o wynajem w Rzeszowie, wzrosty są zauważalne. Mimo to jak na razie ceny nie są jeszcze tak wysokie jak w większości innych miast wojewódzkich. Dlatego też wynajem mieszkań w Rzeszowie zwyczajnie się opłaca.

Należy jednak pamiętać, że mieszkania w Rzeszowie są bardzo zróżnicowane pod względem standardu. Powstaje tutaj wiele nowoczesnych osiedli apartamentowców. Wynajem mieszkania na takim osiedlu wiąże się z wysokim kosztem. Jednak w zamian najemca zyskuje atrakcyjne i funkcjonalne mieszkanie. Przeważnie nieruchomości tego typu znajdują się również w prestiżowych lokalizacjach. Wiele ciekawych mieszkań dostępnych jest w Staromieście oraz w Nowym Mieście.

Niemniej jednak nie brakuje tam również starszych mieszkań w budownictwie sprzed kilkudziesięciu lat. Ceny mieszkań na wynajem w takich budynkach są oczywiście o wiele niższe. Najniższe są natomiast ceny wynajmu w starych blokach. Często mieszkania te wymagają odświeżenia. Nie gwarantują one wysokiego komfortu, niemniej jednak bywają nawet dwukrotnie tańsze od nowych lokali w podobnych lokalizacjach.

Promocje
i Premiery Mieszkaniowe
Zapisz się na newsletter
i dowiedz się pierwszy
Subskrybuje już 27 231 osób
UP