Lokale użytkowe

Znaleziono 10 485 ofert
Wyszukuję...
OFERTY TOP
WSZYSTKIE OFERTY

Lokale użytkowe na sprzedaż i do wynajęcia

Sprzedaż internetowa przechodzi dynamiczny rozwój, pozwalając zaoszczędzić sprzedawcom mnóstwa kosztów związanych z prowadzeniem działalności stacjonarnej. Mimo to wielu z nich nadal skutecznie dociera do odbiorcy lokalnego poprzez świadczenie swoich usług w lokalach użytkowych. Oferty takich nieruchomości należą do jednych z najpopularniejszych.

Nie wszystko da się sprzedać w sieci

W Internecie bardzo dobrze sprzedają się wszelkie dobra materialne, takie jak chemia, kosmetyki, odzież czy biżuteria. Są jednak kategorie, które wymagają prowadzenia wyłącznie działalności stacjonarnej, a w sieci możne je jedynie wypromować. To przeważnie branże, w których wymagane są lokale użytkowe, czyli między innymi wulkanizacja, naprawa samochodów, siłownia itp.

Reklama w Internecie bywa niezwykle pomocna, ponieważ pozwala na wypromowanie swoich usług lokalnie i dotarcie do odbiorcy zamieszkującego konkretny region. Umiejętne działania nie wymagają dużych nakładów finansowych, a rezultaty są zazwyczaj bardzo optymistyczne.

Lokal użytkowy w dobrej lokalizacji

Dogodna lokalizacja dla każdego może oznaczać coś innego. Nie ulega wątpliwości, że lokale użytkowe powinny być przystosowane do rodzaju wykonywanej działalności.

Chcąc prowadzić restaurację w centrum miasta, należy poszukać nieruchomości, która oferuje wszelkie przyłącza i odpowiednią ilość pomieszczeń. Właściciel warsztatu samochodowego będzie się z kolei rozglądał za obiektem o dużej powierzchni, zlokalizowanym gdzieś na obrzeżach miasta, lecz z dobrym dojazdem. Jak widać, pod pojęciem atrakcyjny lokal użytkowy dla każdego kryje się inna definicja.

Kupić czy wynajmować?

Lokale użytkowe stanowią dość bogatą ofertę wśród ogłoszeń biur nieruchomości. Można znaleźć tam zarówno obiekty na sprzedaż, jak i do wynajęcia. Osoby prowadzące działalność gospodarczą zawsze dokonują kalkulacji czy lepiej zainwestować we własny obiekt, czy wynajmować go długoterminowo od kogoś innego.

Taka decyzja jest szczególnie trudna dla początkujących przedsiębiorców. Nie potrafią oni oszacować, jak szybko rozwinie się biznes i czy dochody będą wystarczające na ubieganie się o wsparcie finansowe w postaci kredytu. W wielu przypadkach nawet doświadczeni właściciele firm decydują się na wieloletni wynajem, by nie wiązać się z bankiem kilkudziesięcioletnią umową kredytową.

Lokale usługowe w kraju

Lokale użytkowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. Najwięcej ofert obiektów na sprzedaż i na wynajem znajduje się w okolicach uprzemysłowionych i dobrze rozwiniętych. Należą do nich między innymi obszary w pobliżu Wrocławia i Legnicy, jak również tereny na Śląsku: Katowice, Piekary Śląskie czy Kraków. Niewiele mniej ofert znajduje się w okolicy Warszawy i Trójmiasta.

Rozpiętość cenowa lokali użytkowych – zarówno tych na sprzedaż, jak i na wynajem – jest bardzo szeroka. Kwota umowna zależy od powierzchni i stanu nieruchomości, lokalizacji czy udogodnień, a do tego właściciele często zostawiają nieco pola na manewry negocjacyjne.
Promocje
i premiery mieszkaniowe
Zapisz się na newsletter
i dowiedz się pierwszy
Subskrybuje już 28 457 osób
UP