Decydując się na zakup mieszkania, trzeba mieć pewność, że spełnia ono wszystkie oczekiwania. Wybieramy bowiem miejsce, w którym przyjdzie Nam spędzić kilka lub nawet kilkanaście lat. Do decyzji trzeba, więc podejść na „chłodno” i podjąć ją po gruntownym przemyśleniu i przeanalizowaniu faktów.
Wybierając mieszkanie należy pamiętać, iż wybieramy je dla siebie i swoich najbliższych, powinno więc spełniać nie tylko wymagania metrażowe, ale również lokalizacyjne.
Jeśli decyzja o wyborze mieszkania zostanie już podjęta, a wynegocjowana cena jest zadowalająca nie pozostaje nic innego jak podpisanie umowy przedwstępnej. Po jej podpisaniu można zająć się poszukiwaniem kredytu hipotecznego i dążyć do sfinalizowania transakcji zakupu.
Kiedy staniemy się już właścicielami naszego wymarzonego „M” przyjdzie pora na jego odbiór od dewelopera. Warto, więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby żadne usterki budowlane nie uszły uwadze nabywcy. Gdy usterki zostaną już usunięte można zająć się wykańczaniem lub remontowaniem naszego nowego lokum, pamiętając o dostosowaniu go do liczby i wieku osób w nim mieszkających.
Pamiętać również należy o konieczności ubezpieczenia mieszkania, gdyż nawet w najlepiej wykończonym i zabezpieczonym lokum zdarzają się różnego rodzaju wypadki losowe.
Wszystkie etapy od poszukiwań aż po wprowadzenie się do mieszkania zostały w sposób szczegółowy i przejrzysty opisany w naszym 7 krokowym przewodniku, który ułatwi Państwu przejście przez wszystkie etapy procesu nabycia swojego „M”.
Krok 1
Jak wybrać mieszkanie? Na co zwracać uwagę, by wybrać najlepsze
Krok 2
Jak kupić tańsze mieszkanie? Jak negocjować cenę mieszkania oraz warunki umowy
Krok 3
Jak podpisać umowę na zakup mieszkania? Umowa przedwstępna w formie aktu notarialnego
Krok 4
Jak wybrać najlepszy i najtańszy kredyt hipoteczny?
Krok 5
Jak odebrać mieszkanie od dewelopera? Najczęstsze usterki budowlane
Krok 6
Jaki standard wykończenia? Remont, wykończenie i urządzanie mieszkania