zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Proste, funkcjonalne domy posiadają dachy o niewielkim nachyleniu, co sprawia, że poddasze mieszkalne posiada pełną wysokość pomieszczeń - 2,6 m

Pasywne i energooszczędne domy Osiedla SIELANKA

Nowe domy w koncepcji „Bezpieczeństwo przez projekt” w Tarnowskich Górach

2016-02-29
Osiedle SIELANKA to inwestycja w ramach której powstają domy pasywne oraz energooszczędne, które już teraz spełniają wymagania dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady Europy.
 
Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady Europy dotyczy charakterystyki energetycznej budynków w państwach członkowskich, tak aby od początku 2021 r. wszystkie nowo powstające budynki były obiektami ,,o niemal zerowym zużyciu energii".
 
Obecnie Osiedle SIELANKA oferuje trzeci i czwarty etap projektu w ramach którego powstają domy standardu NF15 i NF40 w Tarnowskich Górach. Budowane tu domy oferują o wiele więcej niż powszechne standardy, zawierają rozwiązania godne XXI wieku.
W sprzedaży znajdują się 22 czteropokojowe domy o metrażach od 102 do 183 mkw., na działkach od 228 do 1000 mkw.
 
 
Deweloper inwestycji zadbał nie tylko o standard budynków ale również o najdrobniejsze szczegóły całego osiedla. Zrealizowana została infrastruktura w postaci dróg dojazdowych, podjazdów, chodników czy ścieżek rowerowych.
 
Całe Osiedle SIELANKA zostało zaprojektowane w całości z uwzględnieniem zasady "Secure by design" – "Bezpieczeństwo przez projekt". To koncepcja bezpiecznych ale otwartych osiedli w których nie bramy, szlabany i strażnicy, a odpowiednie ukształtowanie przestrzeni osiedla i małej architektury daje faktyczne bezpieczeństwo mieszkańcom. Niektóre z takich rozwiązań to np. brak miejsc nie widocznych dla minimum mieszkańców z 2 lub 3 domów, żadnych anonimowych parkingów dla gości, niskie ogrodzenia nie zasłaniające widoku itp.

Osiedle SIELANKA to również przemyślany sposób lokalizacji ustawienia domów i ich ogrodów, które tworzą zwarte, zielone kompleksy. Dzięki odpowiedniemu usytuowaniu domów względem stron świata i dominującym wiatrom z kierunku południowo-zachodniego mieszkańcy naszego osiedla mogą oddychać czystym powietrzem z terenów wyłącznie leśnych, pozbawionym szkodliwych pyłów przemysłowych i pyłów zawieszonych.

Osiedle SIELANKA łączy w sobie ciszę, spokój i zieleń z szybkim dostępem do pełnej infrastruktury Tarnowskich Gór oraz miejscami do aktywnego wypoczynku np.: park wodny, spa, kompleks zamkowy, park Repecki, zalew Chechło-Nakło, rezerwat Segiet.
Szkoły, przedszkola, ośrodki zdrowia, centra handlowe, restauracje, pizzerie, przystanki komunikacji publicznej itp. miejskie udogodnienia, ułatwiające codzienne życie, położone są w odległości maksymalnie kilkunastominutowego spaceru.
Istniejący układ komunikacyjny oraz węzeł autostradowy "Zabrze-Północ" (Wieszowa) na A1 (ok. 15 minut od osiedla), jest ono doskonale skomunikowane z całym regionem.

Sprawdź ofertę nowych domów z Górnego Śląska

Polecane ogłoszenia:

Murapol Śląskie Ogrody Katowice Wełnowiec-Józefowiec
ul. Bytkowska 103
Śląskie Ogrody zostały umiejscowione przy ulicy Bytkowskiej, w sąsiedztwie rozległych terenów rekreacyjnych Parku Śląskiego. Deweloper zaplanował...Komfortowe mieszkania w sąsiedztwie Parku Śląskiego i licznych miejsc rekreacji, 10 minut od Śródmieścia, kameralne budynki w naturalnym otoczeniu...
Osiedle Malownik Katowice Podlesie
ul. Armii Krajowej 443
"Osiedle Malownik" Mieszkania gotowe do zamieszkania! 2-pokojowe o powierzchni od 45 m2 (48 mieszkań) 3-pokojowe o powierzchni od 54 do 59 m2 (32...
Murapol Śląskie Ogrody Katowice Wełnowiec-Józefowiec
ul. Bytkowska 103
Komfortowe mieszkania w sąsiedztwie Parku Śląskiego i licznych miejsc rekreacji, 10 minut od Śródmieścia, kameralne budynki w naturalnym otoczeniu...
Murapol Dębowe Tarasy Katowice Dąb
ul. Baildona
Doskonała lokalizacja – w otoczeniu zieleni i w sąsiedztwie wielkomiejskiej infrastruktury, zaledwie 10 minut od centrum miasta, w pobliżu Parku...
Zobacz wszystkie w Katowicach ›
Promocje i Premiery Mieszkaniowe Zapisz się na newsletter i dowiedz się pierwszy
Subskrybują już 18 104 osoby
Chcę otrzymywać premierowe oferty oraz informacje o promocjach
Później
Tak
Wystąpił błąd, nie udało się wysłać danych.
Oferta, do której wysłano zgłoszenie jest nieaktywna. Zapisz się na nasz newsletter, aby dowiedzieć o się pierwszy o podobnych ofertach.
Drogi użytkowniku, ciastka zostały usunięte.
Wystąpił nieoczekiwany błąd, nie udało się wysłać danych, proszę odświeżyć stronę.
Dziękujemy, wkrótce otrzymasz od nas pierwsze informacje o podobnych ofertach i promocjach.