Rynek luksusowych nieruchomości w Polsce jak na razie nie jest duży - jego wartość jest szacowana na 500 mln zł. Grupa prestiżowych inwestycji o luksusowym charakterze ciągle się jednak rozwija – deweloperzy coraz odważniej wchodzą na rynek dóbr luksusowych i planują kolejne obiekty, a raporty rynkowe optymistycznie mówią o powiększającym się rynku tego segmentu nieruchomości.
Charakterystyczną cechą luksusowych inwestycji jest przede wszystkim bardzo dobra lokalizacja. Usytuowane są one najczęściej blisko historycznego centrum miasta lub w starych prestiżowych dzielnicach miast oferujących bliskość parków, obiektów kulturalnych lub przy bulwarach rzek.
Również standard wykończenia apartamentów, oferowane rozwiązania technologiczne i jakość materiałów użytych do budowy i wykończenia części wspólnych budynków stanowi bardzo ważny element oferty. Obiekty luksusowe bardzo często powstają na bazie już istniejących budynków; ze względu na wartość historyczną i status zabytków renowacja odbywa się najczęściej pod nadzorem konserwatora zabytków. Takimi nieruchomościami są dwie wrocławskie inwestycje realizowane przez zespół Panda Studio składający się z doświadczonych projektantów, architektów, inżynierów oraz artystów i rzemieślników, którzy swoją wiedzą i pasją pomagają wyjątkowym obiektom odzyskać dawną świetność.
Pierwszą z nich jest kamienica znajdująca się przy ul. Marcinkowskiego 8.
Odrestaurowany zabytkowy budynek położony w pobliżu nadodrzańskich bulwarów zdobył wyróżnienie w XXV edycji konkursu „Piękny Wrocław” organizowanym przez Towarzystwo Miłośników Wrocławia i Prezydenta miasta.
Kamienica została wybudowana w 1902 roku. Budynek był inwestycją znanego jubilera i złotnika J. Schlossarka, którego drogocenne dzieła do dziś zdobią kolekcje koneserów sztuki oraz zbiory Wrocławskiego Muzeum Archidiecezjalnego.
Zabytkowa, ozdobna elewacja wywiera ogromne wrażenie na każdym, komu jest dane ją zobaczyć, i to nie tylko za pierwszym razem. Po wejściu do budynku przez rozległy, imponujący, zdobiony hall, widok przestronnej, doświetlonej klatki schodowej i części wspólnych z licznymi elementami dekoracyjnymi, pięknymi, kutymi balustradami oraz oryginalnymi płytkami ceramicznymi potęgują wrażenie podróży w czasie. Wszystkie elementy ozdobne zostały wiernie odwzorowane, a na klatce schodowej zachowano oryginalną cegłę. Powstało tutaj 15 przestrzennych apartamentów na 5 naziemnych kondygnacjach budynku – apartamenty mają bardzo duże okna zapewniające odpowiednie doświetlenie oraz wysokość od 3 – 3,5 m.
Poznaj ofertę apartamentów Marcinkowskiego 8
Kolejna inwestycja to perełka wśród wrocławskich inwestycji luksusowych – Rezydencja Szczytnicka zlokalizowana przy ul Bartla 6. Będzie się w niej znajdować 15 ekskluzywnych apartamentów w bardzo dobrze zaplanowanym rozkładzie, każdy z tarasem lub balkonem; apartamenty na parterze będą mieć przestronne ogrody dochodzące nawet do 400 mkw. Rezydencja Szczytnicka urządzana jest w zabytkowej willi, wybudowanej pod koniec XIX wieku – teraz gruntownie odnawianej. Obok niej powstaje też nowy budynek z podziemnym garażem.
Rezydencja Szczytnicka będzie idealnym miejscem dla tych, którzy cenią ciszę i zieleń, a jednocześnie nie chcą mieszkać zbyt daleko od centrum miasta. Powstaje nad malowniczym brzegiem Odry, tuż obok Biskupina i Sępolna, zaledwie parę kroków Parku Szczytnickiego. Cała inwestycja będzie ogrodzona, monitorowana oraz otoczona ogrodem z stylu angielskim, na terenie działki znajduje się też robiący duże wrażenie Miłorząb Japoński, który będzie niewątpliwą ozdobą tego pięknego miejsca.
Historia tego miejsca zaczyna się w 1872 roku, gdy swoją parterową willę zbudował tu kupiec Johannes Promnitz. Kolejni właściciele mocno ją przebudowywali i rozbudowywali. Na początku XX wieku willę zamieszkiwał wybitny neurolog Adolf Strumpel, a nieco później, w latach 20., prowadzono w niej pensjonat. W 1937 roku zaczęto przebudowę na potrzeby Szkoły Lądowej Obrony Przeciwlotniczej Reichsluftschutzbund, która mieściła się w budynku przy ulicy Bartla 6 do 1944 roku. Po wojnie swoją siedzibę miała tu katedra Limnologii i Rybactwa oraz Studium Języków Obcych Akademii Rolniczej.
Teraz powstają tu ekskluzywne apartamenty. 9 z nich zlokalizowanych zostanie w zabytkowym, ponad stuletnim gmachu, 6 kolejnych – w nowym budynku.
-
Rozkład apartamentów oraz ich wielkość zostały przemyślane i zaaranżowane tak, by zaspokoić oczekiwania osób najbardziej wymagających, ceniących niebanalne przestrzenie, użytkowy komfort i oryginalny klimat wnętrz – zachwala biuro sprzedaży
Immobillo Group, zajmujące się komercjalizacją obu inwestycji.
Znajdź apartament dla siebie w Rezydencji Szczytnickiej.