Kiedyś ogromny zakład przemysłowy i perła dolnośląskich browarów, a wkrótce jedna z najnowocześniejszych części Wrocławia. Archicom rozpoczyna proces przywracania wrocławianom terenu dawnego Browaru Piastowskiego. Nowa Beczkownia i Formiernia już w ofercie Browarów Wrocławskich.
Gwar rozmów przy załadunku wozów, niecierpliwy stukot końskich kopyt, dudnienie beczek wypełnionych złotym trunkiem? Wąsaty mistrz piwowarski władczym głosem nawołuje rzemieślników – to nie czas na kosztowanie piwa! Trzeba przypilnować kadzi, doglądać prac w beczkowni, odebrać słód z pobliskiej słodowni. Oto jak wyglądała codzienność w Browarze przy obecnej ulicy Jedności Narodowej.
Warzone niegdyś piwo cieszyło podniebienia przez ponad 130 lat. Miejsce to było dumą naszego miasta, a jęczmienny napój ceniono nie tylko lokalnie, ale również poza granicami kraju. Dzisiaj czasy świetności nadodrzańskich zakładów powracają, choć w zupełnie nowej odsłonie. Browary Wrocławskie, bo tak nazywać się będzie nowa inwestycja Archicomu na terenie dawnego Browaru Piastowskiego, ma swoją premierę. Nazwa nawiązuje do DNA tego miejsca, w które wyraźnie wpisana jest historia naszego miasta oraz browarnictwa.
Butelkowania, leżakownia, warzelnia, stara stajnia, wozownia, słodownia, wytwórnia kawy, wiatrownia, korkownia, kapslownia, nowa butelkownia, formiernia oraz dwie wille - docelowo aż 14 obiektów, zarówno XIX-wiecznych, zrewitalizowanych, jak i nowopowstałych, które detalami oraz indywidualnym charakterem będą nawiązywać do przeszłości. Naturalne piękno ceglanej elewacji i industrialnych detali kryje w sobie różnorodność wnętrz czekających na nowych mieszkańców.
Apartamenty z widokiem na rzekę lub panoramę miasta, nowoczesne lofty z neogotyckimi elementami oraz pełne światła, komfortowe mieszkania – łącznie aż 1000 lokali do wyboru.
Sprawdź ofertę mieszkań w inwestycji.
Browary Wrocławskie będą otwartą przestrzenią z trasami spacerowymi i rowerowymi, kawiarniami, restauracjami, sklepami oraz biurami. W ramach inwestycji powstanie dla mieszkańców klimatyczny chillout room, fitness, klub kajakowy, kino letnie tuż przy Odrze i wiele innych smaczków. Tak będzie wyglądać codzienność we współczesnych Browarach. Funkcjonalna, tętniąca życiem miasta przestrzeń, industrialny klimat, bliskość rzeki i mocno zaakcentowana, niezwykła historia ludzi i miejsc, którzy niegdyś tworzyli to miejsce.
- Jako wrocławianie doskonale rozumiemy, że dawny Browar Piastowski to ważny punkt na mapie miasta. Naszą rolę – zarówno projektanta, jak i dewelopera – rozumiemy jako kreatora tej przestrzeni. Pracując nad koncepcją kierowaliśmy się w równym stopniu zastanym kontekstem miejsca, jak i oczekiwaniami współczesnych wrocławian. – mówi Dorota Jarodzka-Śródka, architekt, współautorka koncepcji Browarów Wrocławskich.
Dawna zabudowa nadała rytm architekturze i osiom komunikacyjnym - linie zabudowy Browarów Wrocławskich, podobnie jak wysokości poszczególnych kwartałów, zdefiniowane zostały ściśle w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Browary Wrocławskie są objęte ochroną konserwatora zabytków.
- Główną ideą nowego założenia jest połączenie historycznego placu o charakterze społecznym z rekreacyjnym nabrzeżem Odry. Dwie wyraźne przestrzenie - zurbanizowana i zielona zdefiniują istotę tego miejsca. Historyczny kontekst uzupełni współczesna architektura i starannie dobrane detale - mówi Kazimierz Śródka, architekt, współtwórca koncepcji Browarów Wrocławskich.
W pierwszym etapie do sprzedaży trafia 150 mieszkań w nowych budynkach Formierni i Nowej Beczkowni. Zakończenie budowy dwóch pierwszych budynków jest planowane w I kwartale 2020r.
Poznaj także inne projekty dewelopera.