zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Murapol Nowa Przędzalnia

Ruszyła sprzedaż kolejnego etapu Nowej Przędzalni

Projekt wzbogaci się o cztery nowe budynki

2020-02-27
W ramach „projektu1000” do sprzedaży trafiły mieszkania czwartego etapu inwestycji Murapol Nowa Przędzalnia, powstającej w Łodzi przy ul. Wróblewskiego, na terenie byłej przędzalni wełny czesankowej. Wszystkie lokale komercjalizowane w ramach tego etapu wyposażone zostaną w pakiet antysmogowy oraz opcję smart home pozwalającą, m.in. na zdalne sterowanie mediami w mieszkaniach.

Kilka dni temu Grupa Murapol postawiła do dyspozycji klientów równocześnie ponad tysiąc mieszkań w siedmiu inwestycjach w całej Polsce. „Projekt1000” to trzecia tak duża paczka mieszkań wprowadzona przez dewelopera na rynek jednego dnia.

W czterech 7-kondygnacyjnych budynkach kolejnego etapu inwestycji zaplanowane zostały lokale w najpopularniejszych układach i metrażach, od 25 do 56 mkw. W puli mieszkań znajdują się kawalerki oraz lokale 2-, 3- i 4- pokojowe. Dla poszukujących większych metraży przewidziana została możliwość łączenia mieszkań. Wszystkie lokale na parterze wyposażone zostaną w ogródki zapewniające dodatkową przestrzeń do wypoczynku, a mieszkania na wyższych kondygnacjach w komfortowe balkony. Z myślą o zmotoryzowanych mieszkańcach inwestycji zaplanowano miejsca parkingowe w podziemnych halach garażowych oraz na terenie wokół budynków.

Wprowadzone do sprzedaży lokale mieszkalne zostaną wyposażone w pakiet antysmogowy chroniący powietrze w mieszkaniu przed smogiem, pyłkami, kurzem, grzybami i bakteriami, zapewniając jednocześnie doskonałą przepuszczalność powietrza. Wykorzystana do budowy filtrów specjalna membrana z nanowłókien zatrzymuje nawet najmniejsze stałe i ciekłe cząsteczki.

Klienci będą mieli również możliwość zamontowania w zakupionych mieszkaniach systemu Murapol Appartme, umożliwiającego zdalne sterowanie za pomocą smartfonu oraz tabletu oświetleniem, ogrzewaniem, wodą, a także urządzeniami zapewniającymi bezpieczeństwo mieszkania. Poza powyższymi rozwiązaniami, zastosowany w budynkach Home Management System obejmie także monitoring wizyjny klatek schodowych, hali garażowych, części wspólnych osiedla oraz wideodomofon.

Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive SA, pracownia projektowa należąca do Grupy Murapol.

- Jeszcze kilka lat temu Łódź plasowała się obok takich miast jak Lublin czy Szczecin, dziś coraz częściej porównuje się ją pod względem rynku mieszkaniowego do takich aglomeracji jak Kraków czy Poznań. Według raportu firmy doradczej JLL przygotowanego wspólnie z łódzkim magistratem, w pierwszym półroczu 2019 roku w mieście tym sprzedanych zostało więcej mieszkań niż w całym 2016 roku. – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA.

– Inicjatywy władz lokalnych, rozwój infrastruktury, programy rewitalizacji i promocji miasta przyczyniły się do rozwoju lokalnego rynku pracy, co wpłynęło pozytywnie na popyt na mieszkania. Należy przy tym dodać, że Łódź pozostaje wciąż atrakcyjnym miastem pod względem cen lokali na rynku pierwotnym, co stanowi istotny argument w przypadku zakupów nowych mieszkań, także w celach inwestycyjnych.
– dodaje Nikodem Iskra.

Projekt nieruchomościowy Murapol Nowa Przędzalnia powstaje na terenie dawnej fabryki włókienniczej Allarta i Rousseau produkującej na przełomie XIX i XX wieku przędzę czesankową. Po dawnym zakładzie pozostała zabytkowa wieża fabryczna, która po rewitalizacji będzie stanowić walor estetyczny osiedla oraz budynki kotłowni i blacharni, które zostaną odrestaurowane i zaadaptowane na lokale usługowo-handlowe.

Budynki mieszkalne osiedla realizowanego przez Grupę Murapol – poprzez wprowadzenie elementów ceglanej elewacji - będą swoją architekturą nawiązywały do historycznej zabudowy. Docelowo inwestycja obejmie 8 etapów, w których powstanie 18 budynków dla 5,4 tys. mieszkańców. Dotychczas, w ramach pierwszych trzech etapów, do sprzedaży trafiło 8 budynków projektu, z czego dwa pierwsze uzyskały już decyzję o pozwoleniu na użytkowanie. Realizowane przy ul. Wróblewskiego osiedle cieszy się dużym zainteresowaniem łodzian.

Grupa Murapol obecna jest na łódzkim rynku mieszkaniowym od 2015 roku, w tym czasie realizuje trzy projekty deweloperskie: Murapol Widzew przy al. Piłsudskiego, zakończony i w całości skomercjalizowany, Murapol Nowa Przędzalnia oraz najnowszą inwestycję Murapol Apartamenty Piłsudskiego, w której do oferty trafiło 260 mieszkań zaprojektowanych w dwóch budynkach.

Polecane ogłoszenia:

Mirabelkowa Aleja Łódź Polesie (Złotno)
ul. Podchorążych 49
Mirabelkowa Aleja PP to kolejny etap znanego mieszkańcom Łodzi osiedla w zabudowie szeregowej. Inwestycja położona jest przy ulicy Podchorążych na...Mirabelkowa Aleja, to nowoczesna inwestycja w zabudowie szeregowej, która łączy się harmonijnie z zielonym otoczeniem, w jakim jest położona....
Murapol Nowa Przędzalnia Łódź Stare Polesie
ul. Wróblewskiego
Murapol Nowa Przędzalnia to nowoczesna inwestycja mieszkaniowa realizowana w historycznej przestrzeni dawnej przędzalni – jednym z wyjątkowych...
Apartamenty Zdrowie Łódź Polesie
ul. Orzechowa 3
Apartamenty Zdrowie to wyjątkowa inwestycja na łódzkim rynku deweloperskim. Apartamentowiec zlokalizowany jest w dzielnicy Polesie, przy ulicy...
Oliwkowe Łódź Widzew (Zarzew)
ul. Przybyszewskiego 211
Oliwkowe - zamieszkaj w swojej wymarzonej przestrzeni. Inwestycja Oliwkowe to położony na osiedlu Zarzew nowoczesny, odsunięty od ulicy budynek z...
Osiedle NeoTeo Łódź Bałuty (Teofilów)
ul. Grabieniec
Atrakcyjna lokalizacja, różnorodna oferta i przystępna cena to nie wszystkie zalety NeoTeo – własne mieszkanie to inwestycja dająca możliwość...
Murapol Apartamenty Piłsudskiego Łódź Widzew (Stary Widzew)
al. Marszałka Józefa Piłsudskiego
Osiedle Murapol Apartamenty Piłsudskiego to komfortowe i nowoczesne mieszkania deweloperskie. W Łodzi niewiele jest lokalizacji tak atrakcyjnych...
Recanto Łódź Górna
ul. Senatorska
Recanto to kameralna inwestycja usytuowana w północnej części dzielnicy Górna, przy ul. Senatorskiej. To idealna lokalizacja dla tych, którzy cenią...
Zobacz wszystkie w Łodzi ›
Promocje i Premiery Mieszkaniowe Zapisz się na newsletter i dowiedz się pierwszy
Subskrybują już 19 962 osoby
Chcę otrzymywać premierowe oferty oraz informacje o promocjach
Później
Tak
Wystąpił błąd, nie udało się wysłać danych.
Oferta, do której wysłano zgłoszenie jest nieaktywna. Zapisz się na nasz newsletter, aby dowiedzieć o się pierwszy o podobnych ofertach.
Drogi użytkowniku, ciastka zostały usunięte.
Wystąpił nieoczekiwany błąd, nie udało się wysłać danych, proszę odświeżyć stronę.
Dziękujemy, wkrótce otrzymasz od nas pierwsze informacje o podobnych ofertach i promocjach.