zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Lokale użytkowe do wynajęcia Bolesławiec

Znaleziono 23 oferty
Wyszukuję...
Lokal użytkowy 114,91 m², Bolesławiec, Wańkowicza, Wynajem Oferta szczegóły link
nowość
3 000 zł
Lokal użytkowy 300,00 m², Bolesławiec, Dolne Młyny, Wynajem Oferta szczegóły link
nowość
4 000 zł
Biuro 11,42 m², Bolesławiec, Piaskowa, Wynajem Oferta szczegóły link
nowość
600 zł
Biuro 11,13 m², Bolesławiec, Piaskowa, Wynajem Oferta szczegóły link
nowość
600 zł

Lokale użytkowe Bolesławiec wynajem

Bolesławiec to średniej wielkości miasto, liczące ok. 40 tys. mieszkańców. Miejscowość leży w województwie dolnośląskim, w powiecie bolesławieckim, ma bogatą historię i bardzo dużo do zaoferowania mieszkańcom. Nie dziwi zatem, że wiele osób decyduje się na zakup mieszkania czy domu w tej miejscowości. Odwiedzają go także turyści, a potencjał miasta dostrzegają przedsiębiorcy, chętnie decydujący się na wynajem lokali usługowych w Bolesławcu. Dlaczego jeszcze warto to zrobić?

Bolesławiec jako miasto dla turystów i mieszkańców

Niewątpliwie Bolesławiec to miasto atrakcyjne wizualnie. Stare Miasto jest bardzo zadbane, podobnie jak zabytki obecne w mieście. Wiele zabytków wpisanych jest do rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Na liście tej znalazł się między innymi kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja. Zachwyca on wyjątkową amboną i chrzcielnicą. Ponadto w kościele znajduje się datowany na 1736 rok obraz Chrystusa. Pochodzące z XIV wieku mury obronne miasta niewątpliwie również budzą zainteresowanie odwiedzających. Pomimo upływu wielu wieków, liczne fragmenty zachowały się w całkiem dobrym stanie.

Na uwagę zasługuje również ratusz miejski. Budowla ta powstała jeszcze w XVI wieku, natomiast później była wielokrotnie przebudowywana. Obecność tylu zabytków sprawia, że turyści chętnie zatrzymują się w mieście, korzystając przy tym z licznych obiektów usługowych i handlowych. Jest to jeden z powodów, dla których lokale usługowe na wynajem w Bolesławcu cieszą się dużą popularnością. Wiele biznesów prowadzonych w mieście daje po prostu wysoką stopę zwrotu.

Jednak Bolesławiec to nie tylko miasto dla turystów. To również, a może przede wszystkim, dobre miejsce do życia. Panuje tutaj spokój charakterystyczny dla niewielkich i średnich miast. Jednocześnie nie brakuje infrastruktury życia codziennego. Warto również zauważyć, że mowa o bardzo zielonym mieście, pełnym atrakcji. Mieszkańcy wysoko cenią na przykład planty miejskie ciągnące się wzdłuż murów obronnych.

Lokale usługowe na wynajem Bolesławiec - czemu to się opłaca?

Warto wziąć pod uwagę fakt, że w niewielkich miastach takich jak Bolesławiec, prowadzenie lokali usługowych często jest bardziej opłacalne niż w dużych miastach. Z czego to wynika? Rzecz w tym, iż w większych miastach dużo jest dzisiaj galerii handlowych. Mieszkańcy Wrocławia czy Poznania są przyzwyczajeni do robienia zakupów w takich właśnie obiektach. Natomiast w mniejszych miastach wciąż żywy jest zwyczaj robienia zakupów w sklepach znajdujących się przy ulicy - czy to w centrum, czy też na osiedlu.

Nie można również zapominać o tym, że cena wynajmu lokalu usługowego w Bolesławcu jest zwykle o wiele niższa niż np. we Wrocławiu. Tym samym prowadząc interes we Wrocławiu, czy innym dużym mieście, trzeba zarobić o wiele więcej, aby czerpać sensowne zyski. Dlatego przynajmniej w niektórych branżach sensowniejsze wydaje się otworzenie biznesu w Bolesławcu lub w innej miejscowości o podobnej wielkości. Rzecz w tym, że zwykle zakład usługowy jest w stanie obsłużyć ograniczoną liczbę klientów. Jeśli uda się ją osiągnąć w Bolesławcu, zysk będzie wyższy, niż gdyby udało się to np. we wspomnianym Wrocławiu.

Promocje
i premiery mieszkaniowe
Zapisz się na newsletter
i dowiedz się pierwszy
Subskrybują już 27 363 osoby
UP