zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Mieszkania Szczecin

Więcej opcji:
wybierz z listy
Piętro:
Liczba pięter w budynku:
Typ mieszkania:
Typ budynku:
Położenie:
Standard wykończenia:
Opcje dodatkowe:
Wyświetlanie wyników:
Wiek nieruchomości:
Numer oferty:
Ulica:
Słowa kluczowe:
Nazwa inwestycji:
Ogłoszeniodawcy:
683 oferty
Sortuj: losowo
Filtruj Sortuj
683 oferty
Wybrane filtry:
Czekaj...
Wyszukuję...
Polecane w tej lokalizacji
  • Oglądane (0)
  • Zapamiętane (0)

Szczecin Mieszkania

Szczecin należy do grona najszybciej rozwijających się miast wojewódzkich w Polsce. Już dzisiaj pod względem powierzchni jest to trzecie miasto w Polsce, natomiast biorąc pod uwagę liczbę ludności, stolica województwa zachodnio-pomorskiego zajmuje siódme miejsce, licząc ok. 400 tys. mieszkańców. Tym samym miejscowość należy uznać za stosunkowo rzadko zaludnioną, co po części wynika z faktu, iż znaczny obszar stanowią grunty podwodne. Odraz, Zalew Szczeciński czy jezioro Dąbie to skarby przyrodnicze Szczecina, które mieszkańcy chętnie wykorzystują w celach rekreacyjnych i wypoczynkowych.

 

Niewątpliwie jednak niewielkie zaludnienie wynika także z tego, że przez wiele lat Szczecin nie był postrzegany jako miasto równie prestiżowe co na przykład Kraków, a nawet Poznań lub Wrocław. Niewątpliwie ostatnimi czasy się to zmienia, co nie pozostaje bez wpływu na rynek pierwotny w Szczecinie. Tempo wzrostu inwestycji w nieruchomości należy do najszybszych w kraju. Oczywiście przekłada się to również na ceny mieszkań w Szczecinie, które jednak nadal są o wiele niższe od stawek w największych polskich aglomeracjach.

 

Nowe mieszkania Szczecin - co odpowiada za wzrost inwestycji?

Zauważalny jest wzrost świadomości Polaków odnośnie zanieczyszczenia powietrza w dużych polskich miastach. Pod tym względem wyjątkowo dobrze wypadają miejscowości położone na północy kraju. Zanieczyszczenie smogiem w Szczecinie należy do najniższych w kraju, biorąc pod uwagę miasta wojewódzkie. Odpowiada za to nie tylko położenie miasta, ale również obecność wielu terenów zielonych. Ponadto, powietrze w Szczecinie jest bogate w minerały, co w dużej mierze jest efektem bliskości Morza Bałtyckiego.

 

Z pewnością niewielkie oddalenie od wybrzeża również odpowiada za wzrost popularności nieruchomości w Szczecinie. Po pierwsze położenie miasta przyciąga miłośników polskich plaż, które od centrum miasta w linii prostej dzieli zaledwie 65 km. Ponadto, Szczecin jest połączony z Morzem Bałtyckim poprzez Odrę, która stanowi ważny szlak transportowy. W mieście znajduje się port morski, a cała gospodarka stolicy województwa jest w dużej mierze oparta właśnie na handlu morskim.

 

Ponadto, w Szczecinie pojawia się coraz więcej inwestorów. Miasto jest bowiem ważnym partnerem gospodarczym wielu miejscowości niemieckich, leżącym nieopodal granicy. Szczecin jest również dobrym miastem dla inwestorów ze względu na świetne połączenie komunikacyjne, nie tylko z miastami niemieckimi, ale również polskimi. Mowa tutaj o połączeniach drogowych, ale również lotniczych. Lotnisko w Szczecinie obsługuje loty krajowe, jak i międzynarodowe, na przykład do krajów skandynawskich.

 

Gdzie kupować mieszkania Szczecin?

Miasto podzielone jest na 4 główne dzielnice - Śródmieście, Zachód, Prawobrzeże oraz Północ - w ramach których wyróżnia się 37 osiedli. Za najbardziej prestiżowe uznaje się Warszewo, gdzie ceny mieszkań w Szczecinie są najwyższe. Ponadto, mieszkańcy wysoko cenią takie osiedla, jak: Krzekowo, Pogodno, czy Bukowe. W podanych lokalizacjach również doskonale rozwija się rynek pierwotny w Szczecinie, nie brakuje także ofert z rynku wtórnego.

Miasto podzielone jest na 4 główne dzielnice - Śródmieście, Zachód, Prawobrzeże oraz Północ - w ramach których wyróżnia się 37 osiedli. Za najbardziej prestiżowe uznaje się Warszewo, gdzie ceny mieszkań w Szczecinie są najwyższe. Ponadto, mieszkańcy wysoko cenią takie osiedla, jak: Krzekowo, Pogodno, czy Bukowe. W podanych lokalizacjach również doskonale rozwija się rynek pierwotny w Szczecinie, nie brakuje także ofert z rynku wtórnego.

Reklama
Promocje i Premiery Mieszkaniowe Zapisz się na newsletter i dowiedz się pierwszy
Subskrybuje już 20 038 osób
Chcę otrzymywać premierowe oferty oraz informacje o promocjach
Później
Tak
Wystąpił błąd, nie udało się wysłać danych.
Oferta, do której wysłano zgłoszenie jest nieaktywna. Zapisz się na nasz newsletter, aby dowiedzieć o się pierwszy o podobnych ofertach.
Drogi użytkowniku, ciastka zostały usunięte.
Wystąpił nieoczekiwany błąd, nie udało się wysłać danych, proszę odświeżyć stronę.
Dziękujemy, wkrótce otrzymasz od nas pierwsze informacje o podobnych ofertach i promocjach.