
Nickel Development sp. z o.o.
od 11 015 zł /m²
Poznań, Strzeszyn, ul. Koszalińska 22
1 - 4 pok.
37,18 – 80,37 m²
Ceny mieszkań Poznań
– ile kosztuje m² (Sierpień 2026)
Średnia cena za m²
13 791 zł/m²
↑5.98% r/r
↑0.53% m/m
Średnia cena całkowita
666 456 zł
↑7.64% r/r
↑0.65% m/m
Liczba aktywnych ofert
5135
↑3.42% r/r
↓2.26% m/m
W Poznaniu w sierpniu 2026 średnia cena za m² wynosi 13 791 zł/m², to o 5,98% więcej rok do roku i o 0,53% więcej miesiąc do miesiąca,
na podstawie 5135 aktywnych ofert w portalu Tabelaofert. (Data aktualizacji: 31 sierpnia 2026)
źródło: Narodowy Bank Polski (NBP)
źródło: Narodowy Bank Polski (NBP)
Dzielnice Dzielnice | Cena za m² Cena za m² | r/r r/r |
|---|---|---|
| Piątkowo | 13 054 zł/m² | 9.36% |
| Podolany | 11 533 zł/m² | 0.43% |
| Rataje | 14 864 zł/m² | 7.44% |
| Sołacz | 10 045 zł/m² | 36.46% |
| Stare Miasto | 18 013 zł/m² | 5.67% |
| Starołęka-Minikowo-Marlewo | 12 256 zł/m² | 8.09% |
| Strzeszyn | 12 778 zł/m² | 23.54% |
| Szczepankowo-Spławie-Krzesinki | 8 941 zł/m² | 0% |
| Św. Łazarz | 11 945 zł/m² | 6.14% |
| Umultowo | 9 461 zł/m² | 16.16% |
| Warszawskie-Pomet-Maltańskie | 14 125 zł/m² | 5.45% |
| Wilda | 16 347 zł/m² | 9.66% |
| Winiary | 12 386 zł/m² | 8.3% |
| Winogrady | 12 865 zł/m² | 3.27% |
| Żegrze | 12 388 zł/m² | 2.26% |
| Antoninek-Zieliniec-Kobylepole | 19 381 zł/m² | 26.65% |
| Chartowo | 15 105 zł/m² | 38.96% |
| Górczyn | 13 626 zł/m² | 9.83% |
| Grunwald | 13 466 zł/m² | 3.18% |
| Jeżyce | 15 850 zł/m² | 5.8% |
| Junikowo | 14 099 zł/m² | 28.33% |
| Krzyżowniki-Smochowice | 7 951 zł/m² | 0% |
| Ławica | 13 397 zł/m² | 3% |
| Naramowice | 10 392 zł/m² | 5.31% |
| Nowe Miasto | 12 366 zł/m² | 1.71% |
| Ogrody | 13 404 zł/m² | 0.54% |
| Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria | 16 477 zł/m² | 25.73% |
| Typ | Śr. cena zł/m² | r/r | Śr. cena całkowita | r/r |
|---|---|---|---|---|
| kawalerki | 16 964 zł/m² | 9.89% | 529 653 zł | 12.44% |
| 2 pokoje | 13 628 zł/m² | 4.97% | 593 691 zł | 4.75% |
| 3 pokoje | 12 706 zł/m² | 3.52% | 802 555 zł | 3.85% |
| 4 pokoje | 13 699 zł/m² | 9.57% | 1 206 579 zł | 13.69% |
| 5+ pokoi | 13 000 zł/m² | 2.52% | 1 637 822 zł | 1.74% |
Dane pokazują orientacyjny obraz cen mieszkań w danej lokalizacji. Analiza opiera się na ofertach z portalu Tabelaofert oraz danych o cenach transakcyjnych publikowanych przez NBP.
Planujesz zakup mieszkania w stolicy Wielkopolski? Zastanawiasz się, jak kształtują się ceny mieszkań w Poznaniu? Nie musisz już tracić czasu na ręczne przeglądanie ofert – skorzystaj z porównywarki na Tabelaofert.pl, która pomoże Ci szybko porównać nieruchomości i dopasować je do swojego budżetu oraz oczekiwań.
Poznań od lat cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród inwestorów, jak i osób szukających mieszkania do zamieszkania na stałe. To miasto z silną gospodarką, rozbudowaną infrastrukturą i szeroką ofertą edukacyjną. Popularność Poznania wpływa na stale rosnące zapotrzebowanie na mieszkania, co przekłada się na dużą aktywność rynku i zróżnicowanie cen.
Niezależnie od tego, czy interesuje Cię nowoczesne mieszkanie z rynku pierwotnego, czy lokal z klimatem na rynku wtórnym – Poznań oferuje wiele ciekawych opcji dla różnych grup nabywców.
Na rynku pierwotnym w Poznaniu znajdziesz wiele nowoczesnych inwestycji realizowanych w dobrze skomunikowanych częściach miasta. Mieszkania te oferują wysoki standard wykończenia, nowoczesne udogodnienia oraz funkcjonalne układy pomieszczeń. Deweloperzy często lokalizują swoje inwestycje w rejonach, które łączą dostęp do zieleni z bliskością szkół, sklepów czy przystanków komunikacji miejskiej.
Nowe mieszkania w Poznaniu to dobra propozycja dla osób, które szukają wygodnych, energooszczędnych i estetycznych rozwiązań na lata.
Z kolei rynek wtórny w Poznaniu oferuje szeroki wybór mieszkań zlokalizowanych w starszych budynkach, często w dobrze rozwiniętych dzielnicach. Mieszkania z drugiej ręki mogą być atrakcyjne pod względem lokalizacji i ceny – szczególnie jeśli zależy Ci na życiu bliżej centrum lub w otoczeniu zabytkowej architektury.
Ceny mieszkań w Poznaniu na rynku wtórnym są bardzo zróżnicowane i zależą m.in. od wieku nieruchomości, stanu technicznego, układu pomieszczeń oraz otoczenia. Dla wielu osób to ciekawa alternatywa wobec nowych inwestycji.
Aby sprawnie porównać ceny mieszkań w Poznaniu, skorzystaj z porównywarki Tabelaofert.pl. Nasza platforma umożliwia:
przeglądanie ofert z rynku pierwotnego i wtórnego w jednym miejscu,
filtrowanie mieszkań według lokalizacji, metrażu, standardu, budżetu i udogodnień,
szybki dostęp do aktualnych ogłoszeń bez konieczności przeszukiwania wielu portali.
Niezależnie od tego, czy szukasz apartamentu z balkonem, mieszkania z ogródkiem, czy lokalu z miejscem parkingowym – nasze narzędzie pozwoli Ci dopasować ofertę do Twoich potrzeb.
Ceny mieszkań w Poznaniu są zróżnicowane w zależności od dzielnicy, typu budownictwa, standardu i lokalizacji. Do najpopularniejszych rejonów należą:
centra dzielnic i śródmieście – atrakcyjne dla osób ceniących miejski styl życia,
Naramowice, Rataje, Winogrady – rozwijające się obszary z nowymi inwestycjami,
Jeżyce, Wilda, Łazarz – dzielnice z wyjątkowym klimatem i dostępem do usług.
Wybór odpowiedniej lokalizacji zależy nie tylko od ceny, ale również od stylu życia, preferowanej infrastruktury i planów na przyszłość.
Sprawdź również aktualne ceny mieszkań w innych lokalizacjach:
W sierpniu 2026 średnia cena mieszkania w Poznaniu wynosi 666 456 zł.
W sierpniu 2026 średnia cena metra kwadratowego w Poznaniu wynosi 13 791 zł. Stanowi to wzrost o 5,98% rok do roku.
kawalerki w Poznaniu - średnia cena w sierpniu 2026 wynosi 529 653 zł.
2 pokoje w Poznaniu - średnia cena w sierpniu 2026 wynosi 593 691 zł.
3 pokoje w Poznaniu - średnia cena w sierpniu 2026 wynosi 802 555 zł.
4 pokoje w Poznaniu - średnia cena w sierpniu 2026 wynosi 1 206 579 zł.
5+ pokoi w Poznaniu - średnia cena w sierpniu 2026 wynosi 1 637 822 zł.
Najtańsze mieszkania w Poznaniu znajdują się w dzielnicach:
Krzyżowniki-Smochowice - średnia cena metra kwadratowego w sierpniu 2026 wynosi 7 951 zł - cena utrzymała się na tym samym poziomie rok do roku.
Szczepankowo-Spławie-Krzesinki - średnia cena metra kwadratowego w sierpniu 2026 wynosi 8 941 zł - cena utrzymała się na tym samym poziomie rok do roku.
Umultowo - średnia cena metra kwadratowego w sierpniu 2026 wynosi 9 461 zł - spadek o 16,16% rok do roku.
Najdroższe mieszkania w Poznaniu znajdują się w dzielnicach:
Antoninek-Zieliniec-Kobylepole - średnia cena metra kwadratowego w sierpniu 2026 wynosi 19 381 zł - wzrost o 26,65% rok do roku.
Stare Miasto - średnia cena metra kwadratowego w sierpniu 2026 wynosi 18 013 zł - spadek o 5,67% rok do roku.
Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria - średnia cena metra kwadratowego w sierpniu 2026 wynosi 16 477 zł - wzrost o 25,73% rok do roku.
Szukaj mieszkań w Poznaniu
Ceny Mieszkań w Polsce