Nowe mieszkania Poznań Główna - rynek pierwotny

Znaleziono 218 ofert w 2 inwestycjach
FILTRUJ
Wyszukuję...
Nadolnik Compact Apartments - Etap III, nowe mieszkania, Grupa Partner, ul. Nadolnik, Główna, Poznań Oferta szczegóły link
3D
od 7 800 zł/m²
Reklama
Reklama
Dowiedz się pierwszy
  • Premiery mieszkaniowe
  • Rabaty i promocje
  • Specjalne oferty
Dbamy o bezpieczeństwo Twoich Danych (RODO). Administratorem danych jest Tabelaofert.pl sp. z o.o. więcej »

Administratorem danych osobowych jest: Tabelaofert.pl sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Marcina Flisa 4, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS0000315301, NIP: 5222895454, REGON: 361337790.
Z inspektorem ochrony danych można się skontaktować wysyłając wiadomość na adres e-mail: iod@tabelaofert.pl.

Informujemy, iż:

  • Podanie przez Użytkownika danych osobowych jest dobrowolne, jednakże w celu realizacji usługi niezbędne;
  • Dane osobowe Użytkownika są przetwarzane przez Administratora w celu realizacji usługi za zgodą Użytkownika na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a), b) i f) RODO;
  • Użytkownik ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie;
  • Dane osobowe nie będą podlegały udostępnieniu podmiotom trzecim bez wyraźnej zgody Użytkownika z zastrzeżeniem instytucji upoważnionych prawem;
  • Dane osobowe Użytkownika nie będą przekazywane do państwa trzeciego bez wyraźnej zgody Użytkownika;
  • Dane osobowe Użytkownika będą przechowywane przez Administratora od momentu ich powierzenia przez Użytkownika do momentu cofnięcia przez Użytkownika zgody, za wyjątkiem prawnie usprawiedliwionych celów Administratora;
  • Każdy Użytkownik ma prawo wniesienia skargi do Prezesa UODO gdy uzna, iż przetwarzanie danych osobowych dotyczących Użytkownika narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Mieszkania deweloperskie Poznań Główna

Mieszkania Poznań Główna


Główna jest jedną z jednostek administracyjnych Poznania, której powierzchnia wynosi niecałe 7 kilometrów kwadratowych. Ten niewielki obszar zlokalizowany jest na prawym brzegu Warty, w północno-wschodniej części miasta. Graniczy z Zawadami, Karolinem, Naramowicami i Komandorią. Liczba mieszkańców jednostki nie przekracza 4 tysięcy osób.


Dzielnica oczami głównego wodza francuzów


Główna do 1990 roku była częścią dzielnicy Nowe Miasto. Po tym czasie nastąpił podział na 42 jednostki administracyjne, który przyczynił się do wyodrębnienia samodzielnego obszaru. Dziś Główna to teren, który charakteryzuje się małomiasteczkowym klimatem, a znajdujące się na nim mieszkania Poznań Główna gwarantują spokojną codzienność z dala od miejskiego zgiełku.


Legenda głosi, że nazwa Głównej ma swoje początki w wizycie Napoleona Bonaparte, który przejeżdżał tamtędy wraz z najbliższymi ludźmi. Zobaczył urokliwą rzeczkę, przy której postanowił zatrzymać się na dłużej i stworzyć kwaterę. Wkrótce miejsce to stanowiło główny punkt dowodzenia, zatem Główna – od kwatery wodza francuzów – użytkowana była po tym czasie jako nazwa obszaru.


Zabudowa Głównej


Na terenie Głównej znajdują się najstarsze osiedla dzisiejszego miasta. Jeśli ktoś szuka lokalu o swojskim klimacie, mieszkania w Poznaniu Główna z pewnością trafią w gust. Kilkadziesiąt lat po zakończeniu II wojny światowej planowano przekształcić Główną w duże osiedle mieszkaniowe. Na realizację przedsięwzięcia zabrakło jednak konkretnej, urbanistycznej wizji, wobec czego dominują tu nieruchomości o zabudowie jednorodzinnej i kilkurodzinne, niewysokie bloki charakterystyczne dla klasy robotniczej.


Komunikacja


Główna jest dzielnicą oddaloną od centrum o około 7 kilometrów. W okolicy nie kursują tramwaje, jednak mieszkańcy od dłuższego czasu są zdania, że standard komunikacji miejskiej w ten rejon wymaga ulepszenia. Do centrum można dostać się autobusami linii 70,72,73 i 85 oraz podmiejskim środkiem transportu. Na terenie Głównej znajduje się także dworzec PKS oraz stacja kolejowa Poznań Wschód.


Dla miłośników historii


Główna to dzielnica, w której znajdują się kameralne mieszkania w Poznaniu Główna, ale i nie brakuje historycznych perełek dla kolekcjonerów silniejszych wrażeń. Znajduje się tu m.in. fortyfikacja Twierdzy Poznań, w której skład wchodzi strzelnica dla piechoty nad Wartą. Strzelnicę rozbudowano po wybuchu I wojny światowej, obecnie stanowi ciekawą atrakcję dla osób przechadzających się pobliskim lasem.


Dla osób, które lubią miejsca historyczne, poleca się także wizytę w Forcie Głównym IV Hake, który w czasie II wojny światowej służył jako magazyn amunicji. Po wojnie obiekt wysadzono i w takiej formie dostępny jest obecnie do zwiedzania. Nierówne tereny i liczne wzniesienia utrudniają zwiedzanie, lecz zapewniają doskonałe wrażenia zarówno dorosłym, jak i dzieciom.


Obecnie Główna to teren przemysłowy, gdzie działają przedsiębiorstwa produkcyjne i znajdują się hale magazynowe, będące miejscem przechowywania dóbr produkcyjnych.

Promocje
i premiery mieszkaniowe
Zapisz się na newsletter
i dowiedz się pierwszy
Subskrybują już 29 874 osoby
UP