zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Mieszkania Bydgoszcz

Więcej opcji:
wybierz z listy
Piętro:
Liczba pięter w budynku:
Typ mieszkania:
Typ budynku:
Położenie:
Standard wykończenia:
Opcje dodatkowe:
Wyświetlanie wyników:
Wiek nieruchomości:
Numer oferty:
Ulica:
Słowa kluczowe:
Nazwa inwestycji:
Ogłoszeniodawcy:
462 oferty
Sortuj: losowo
Filtruj Sortuj
462 oferty
Wybrane filtry:
Czekaj...
Wyszukuję...
  • Oglądane (0)
  • Zapamiętane (0)

Bydgoszcz Mieszkania

Bydgoszcz to jedno z najważniejszych miast Polski północnej. Niemal 400 tys. mieszkańców zapewnia miastu 8. pozycję wśród najliczniej zaludnionych miejscowości w kraju. Bydgoszcz to historyczna miejscowość, istniejąca od niemal 1000 lat. Natomiast prawa miejskie nadano Bydgoszczy w roku 1346. Dzisiaj jest to stolica województwa kujawsko-pomorskiego, największe miasto w regionie, a także główny ośrodek kulturalny, edukacyjny i sportowy.

 

Mieszkania Bydgoszcz

Stolica województwa kujawsko-pomorskiego jest miastem gęsto zabudowanym budynkami starszej daty. Dlatego też niezwykle prężnie funkcjonuje rynek wtórny w Bydgoszczy. Nie mniej jednak na fali wzrostu rynku pierwotnego mieszkań w całym kraju, rozwinął się on również w Bydgoszczy. Deweloperzy realizują tutaj coraz więcej projektów, również dzięki dynamice rozwoju miasta, które ma coraz więcej do zaoferowania swoim mieszkańcom, jak i licznie przybywającym turystom. Od lat kwitnie również wynajem mieszkań w Bydgoszczy - zarówno ten na długi, jak i krótki termin.

 

Popularne dzielnice, w których pojawiają się nowe mieszkania Bydgoszcz, to m.in. Górny Taras oraz Fordon. Wymienione dzielnice dominują również w kategorii mieszkań na wynajem w Bydgoszczy.

 

Używane i nowe mieszkania Bydgoszcz - dlaczego warto?

Bydgoszcz to duże miasto wojewódzkie posiadające wszelkie zalety metropolii, jednocześnie jednak nie trudno znaleźć w nim spokój i wypocząć na łonie natury. W stosunku do innych polskich miast o porównywalnej wielkości, Bydgoszcz cechuje niezwykle czyste powietrze. Niewątpliwie zasługą tego stanu rzeczy jest ogromna ilość zieleni na terenie miasta jak i na jego obrzeżach. Wystarczy tutaj wymienić Leśny Park Kultury i Wypoczynku, Zbocze Fordońskie, czy wreszcie dwa ogromne kompleksy leśne okalające miasto, od północy - Bory Tucholskie, oraz od południa - Puszcza Bydgoska.

 

Miasto ma wiele do zaoferowania pod kątem rozrywki. Odbywa się tutaj ponad 100 festiwali rocznie. Funkcjonują liczne muzea, teatry, opera, jak również filharmonia. Mieszkańcy Bydgoszczy oraz turyści przybywający z Polski oraz z krajów zagranicznych chętnie spędzają czas również w licznych restauracjach i pubach, zlokalizowanych głównie w centralnej części miasta.

 

Nauka i praca w Bydgoszczy

Nowe mieszkania w Bydgoszczy, jak również te z rynku wtórnego, kupują głównie młodzi ludzie, którzy rozpoczynają karierę zawodową w stolicy województwa. Ludzi tych od lat przybywa, między innymi ze względu na dynamiczny rozwój branży outsourcingowej w Bydgoszczy. Wciąż rośnie liczba rodzimych podmiotów gospodarczych oraz tych z kapitałem zagranicznym, które chętnie zatrudniają wykwalifikowanych pracowników z Polki. Ponadto, od lat Bydgoszcz jest jednym z najważniejszych miast dla polskiej informatyki. Najwięcej firm działających w wymienionych branżach i nie tylko posiada swoje siedziby w Bydgoskim Parku Przemysłowo Technologicznym.

 

W firmach działających na terenie Bydgoszczy znajdują zatrudnienie nie tylko pracownicy sprowadzeni z innych części kraju, ale również, a może nawet w głównej mierze absolwenci bydgoskich uczelni. Uczelni wyższych działa tutaj aż 15 i wiele z nich może się pochwalić renomą ogólnokrajową, dzięki której przyciągają studentów nie tylko z miasta i z okolic, ale nawet z innych województw.

Reklama
Promocje i Premiery Mieszkaniowe Zapisz się na newsletter i dowiedz się pierwszy
Subskrybują już 17 734 osoby
Chcę otrzymywać premierowe oferty oraz informacje o promocjach
Później
Tak
Wystąpił błąd, nie udało się wysłać danych.
Oferta, do której wysłano zgłoszenie jest nieaktywna. Zapisz się na nasz newsletter, aby dowiedzieć o się pierwszy o podobnych ofertach.
Drogi użytkowniku, ciastka zostały usunięte.
Wystąpił nieoczekiwany błąd, nie udało się wysłać danych, proszę odświeżyć stronę.
Dziękujemy, wkrótce otrzymasz od nas pierwsze informacje o podobnych ofertach i promocjach.