zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Powstała Krajowa Izba Gospodarki Nieruchomościami

Rynek mieszkaniowy

2014-02-27

Krajowa Izba Gospodarki NieruchomościamiPowstała największa polska organizacja samorządu gospodarczego zrzeszającą przedsiębiorców oraz osoby fizyczne związane z zarządzaniem nieruchomościami i pośrednictwem w obrocie nieruchomościami. Tym bardziej cieszy fakt, że do Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami wstępuje coraz więcej członków będących związkami oraz innymi organizacjami jednoczącymi zawód zarządcy nieruchomości i pośrednika w obrocie nieruchomościami. To niewątpliwie również przełomowy moment w obszarze działalności osób związanych z zarządzaniem nieruchomościami oraz pośrednictwem w obrocie nieruchomościami.

 

Podstawowym zadaniem Izby jest podejmowanie wszelkich możliwych działań na rzecz przedsiębiorców oraz osób fizycznych związanych z zarządzaniem nieruchomościami oraz pośrednictwem w obrocie nieruchomościami, w obszarach: organizacyjnym, szkoleniowym, technicznym, gospodarczym, ekonomicznym, ustrojowym i prawnym, w celu:

 

– tworzenia sprzyjających warunków dla rozwoju przedsiębiorczości w obszarze gospodarki nieruchomościami.
– ułatwiania prowadzenia działalności gospodarczej zarządców nieruchomości oraz pośredników w obrocie nieruchomościami.
– kształtowania Państwa przyjaznego wszystkim tym, którzy wykonują czynności zarządzania nieruchomościami i pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.
– ochrony podstawowych praw, zasad etyki oraz standardów zawodowych zarządców nieruchomości oraz pośredników w obrocie nieruchomościami.
- organizowanie pomocy Członkom Izby w rozwiązywaniu problemów ekonomicznych, organizacyjnych, technicznych i prawnych dotyczących funkcjonowania gospodarki nieruchomościami, zawodów nieruchomościowych, dostaw i odbioru usług gospodarczych na szeroko rozumianym rynku gospodarki nieruchomościami oraz prowadzenia działalności gospodarczej.
- stwarzanie jednolitych zasad oraz warunków do rozwoju i podnoszenia poziomu kształcenia zawodowego, standardów i kwalifikacji zawodowych zarówno Członków Izby jak i również innych osób fizycznych i prawnych związanych z gospodarką nieruchomościami oraz obsługą rynku nieruchomości;
- realizacja projektów współfinansowanych z majątku Izby, krajowych i unijnych środków pomocowych, służących wypełnianiu celów i zadań Izby oraz Członków Izby.
- wykonywanie innych zadań, m.in. powierzonych Izbie na jej wniosek lub za jej zgodą przez Radę Ministrów oraz inne organy administracji państwowej i samorządu terytorialnego.

 

W szczególności zadaniem Izby jest reprezentowanie interesów gospodarczych zrzeszonych w niej przedsiębiorców oraz ich związków, a także osób fizycznych w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej, szeroko rozumianej obsługi gospodarki nieruchomościami oraz zawodów nieruchomościowych. Izba skupia się również na kształtowaniu i upowszechnianiu wzorcowych zasad oraz norm rzetelnego postępowania w relacjach gospodarczych pomiędzy dostawcami i odbiorcami usług gospodarczych, w szczególności na szeroko rozumianym rynku gospodarki nieruchomościami.


Krajowa Izba Gospodarki Nieruchomościami zajmuje się również opiniowaniem aktów prawnych dotyczących gospodarki nieruchomościami, obrotu gospodarczego, monitorowanie procesu ich wdrażania i funkcjonowania oraz przedstawianie tych ocen wraz z ewentualnymi propozycjami zmian właściwym organom władzy publicznej.


Dla Członków Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami dedykowany jest specjalny i bezpłatny pakiet usług, z którym można zapoznać się na stronie www.kign.pl .

 

Izba prowadzi na swojej stronie internetowej ogólnopolski Centralny Rejestr Zarządców Nieruchomości oraz Centralny Rejestr Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. W naszym Centralnym Rejestrze jest już przeszło 2.000 licencjonowanych osób i ciągle nas przybywa! Do Rejestru wpisane są wszystkie osoby, które otrzymały Licencję Zarządcy Nieruchomości KIGN lub Licencję Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami KIGN. Wpis do Centralnego Rejestru Zarządców Nieruchomości/Pośredników w Obrocie Nieruchomościami jest potwierdzeniem kompetencji i kwalifikacji. Celem utworzenia Centralnego Rejestru Zarządców Nieruchomości/Pośredników w Obrocie Nieruchomościami jest rekomendowanie opinii publicznej oraz wszystkim potencjalnym Zleceniodawcom usług, najlepszych specjalistów i doradców z zakresu zarządzania nieruchomościami oraz pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Osoby fizyczne posiadające licencje Izby nie płaciły i nie muszą płacić u nas żadnych składek.


Wyżej wymienione Licencje, które są drukami ścisłego zarachowania formatu A3, można uzyskać na dwa sposoby. Pierwszy jest dedykowany dla osób, które legitymują się uzyskaną do końca 2013 roku licencją zawodową uprawniającą do wykonywania czynności zarządzania nieruchomościami lub pośrednictwa w obrocie nieruchomościami (nadaną w trybie przepisów Ustawy o gospodarce nieruchomościami). Osoby te po wypełnieniu elektronicznego wniosku zamieszczonego na stronie www.kign.pl są weryfikowane i w ten sposób uzyskują Licencję Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami i tym samym wpis do Rejestru. Uzyskanie Licencji dla powyższych osób jest całkowicie bezpłatne.


Licencja Zarządcy Nieruchomości KIGN/Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami KIGN nadawana jest również zainteresowanym osobom nieposiadającym dotychczas licencji zawodowej, które posiadają co najmniej średnie wykształcenie, a także odbędą Kurs Praktyczny Zarządcy Nieruchomości / Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami zarejestrowany w Krajowej Izbie Gospodarki Nieruchomościami (uwzględniający minimum programowe w wymiarze 100 h). Kursy Praktyczne będą prowadzone na terenie całego kraju przez Delegatury Izby.


W celu kompleksowej obsługi całego rynku nieruchomościowego (praktyki, szkolenia, obsługa prawna, opiniowanie, ekspertyzy i analizy) Krajowa Izba Gospodarki Nieruchomościami powołała na terenie kraju 16 Delegatur Izby kierowanych przez 5-9 osobowe Zarządy Delegatur. W Izbie skupionych jest już przeszło 230 firm z obszaru zarządzania nieruchomościami oraz pośrednictwa w obrocie nieruchomościami (spółdzielnie mieszkaniowe, tbsy, zakłady i jednostki budżetowe, prywatni zarządcy oraz pośrednicy w obrocie nieruchomościami, stowarzyszenia zarządców nieruchomości oraz pośredników w obrocie nieruchomościami). Przy takiej dynamicie rozwoju Izby zamierzamy skupić w naszych szeregach do końca br. przeszło 500 firm. Firmy członkowskie płaca symboliczne składki (5-10 zł/m-c), gdyż rola Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami jest i będzie służebna w stosunku do własnych Członków Izby.


Przy Krajowej Izbie Gospodarki Nieruchomościami powołany został również Sąd Arbitrażowy, który jest niezależną jednostką powołaną do rozstrzygania sporów o charakterze krajowym i międzynarodowym w ramach postępowania arbitrażowego bądź mediacji. Rozstrzyganie sporów za pomocą sądownictwa arbitrażowego, jako alternatywy dla sądownictwa powszechnego w pełni uwzględnia specyfikę i potrzeby firm zajmujących się zarządzaniem nieruchomościami oraz pośrednictwem w obrocie nieruchomościami. Sąd Arbitrażowy prowadzi również mediacje. Może administrować arbitraże ad hoc. Sprawy rozpatrywane są poufnie, w jednej instancji, szybko i sprawnie.


Reasumując Krajowa Izba Gospodarki Nieruchomościami chroni interesy osób fizycznych i prawnych prowadzących działalność związaną z zarządzaniem nieruchomościami oraz pośrednictwem w obrocie nieruchomościami, jak i również rekomenduje opinii publicznej oraz wszystkim potencjalnym Zleceniodawcom usług, najlepszych specjalistów i doradców z zakresu zarządzania nieruchomościami oraz pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.


Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy www.kign.pl


Polecane ogłoszenia:

19. Dzielnica IV etap Warszawa Wola (Czyste)
ul. Kolejowa 49

Wielokrotnie wyróżniana i nagradzana inwestycja zlokalizowana w centrum stolicy. Jej wyjątkowy design tworzą nowoczesna architektura i...19. Dzielnica / Etap IV INFORMACJE O INWESTYCJI• Największe, nowe osiedle w centrum miasta • Doskonała lokalizacja – obok stacji II linii metra...

Broniewskiego Legionowo
ul. Broniewskiego

Broniewskiego to kolejna nowoczesna inwestycja Spółdzielni realizowana w centrum Legionowa. W eleganckim budynku na pięciu kondygnacjach...Inwestycja "Broniewskiego" to nowoczesny budynek w centrum Legionowa. Mieszkania posiadają piękne loggie, balkony, a na parterze zielone tarasy z...

Osiedle Sokola Święta Katarzyna
ul. Jastrzębia/Sokola

Osiedle Sokola to doskonałe miejsce dla wszystkich, którzy marzą o własnym domu z ogródkiem, w spokojnej i urokliwej okolicy. Gotowe domy...Inwestycja w sprzedaży.Już 12 sprzedanych segmentów! Proponujemy Państwu do sprzedaży, budynki mieszkalne jednorodzinne, w zabudowie szeregowej i...

Comfort City Rubin Warszawa Białołęka
ul. Dionizosa 7
Głównym atutem inwestycji jest niezwykle bogata oferta układów mieszkań w metrażach od 25 do 75 mkw. Pozwala to znaleźć mieszkanie doskonale...Comfort City Rubin to pierwszy z jedenastu planowanych zespołów budynków (trzy-, sześcio- i ośmiopiętrowych), w najnowszej inwestycji BARC Warszawa...
River Point Wrocław Śródmieście
ul. Mieszczańska
Kompleks apartamentów realizowany przez Archicom to inwestycja, która pozwala w pełni korzystać z uroków Wrocławia. Wyjątkowa lokalizacja osiedla...Inwestycja River Point to zespół 3 apartamentowych budynków wkomponowanych w nadrzeczny krajobraz Kępy Mieszczańskiej. Wyjątkowa architektura...
Anchoria Apartamenty Mechelinki
ul. Do Morza

Wyjątkowa inwestycja w uroczych Mechelinkach nad Zatoką Pucką w bliskim sąsiedztwie Trójmiasta. Tworzą ją kameralne budynki charakteryzujące się...Anchoria powstała z pasji tworzenia i marzeń o miejscu wyjątkowym. Urokliwe Mechelinki nad Zatoką Pucką, w bliskim sąsiedztwie Trójmiasta, stały...

Osiedle Natura etap II Zgorzała
ul. Gogolińska 9
Segmenty i mieszkania zlokalizowane w otoczeniu zieleni, jednocześnie blisko Warszawy (zaledwie 200 metrów od granicy miasta). To doskonała...Osiedle Natura to Twoje miejsce blisko natury. Jeśli marzysz o mieszkaniu w otoczeniu zieleni, chcesz cieszyć się ciszą i spokojem, a życie w stylu...
Bastion Wałowa Gdańsk Śródmieście
ul. Wałowa
Prestiżowy projekt w sercu Gdańska. Lokalizacja w pobliżu starówki pozwala czerpać z uroków tego miejsca każdego dnia. Okoliczna infrastruktura...Bastion Wałowa to prestiżowy projekt realizowany w Śródmieściu Gdańska przy ul. Wałowej. Doskonała lokalizacja w pobliżu starówki pozwala czerpać z...
Osiedle Bocian Zgorzała
ul. Wilgi

Osiedle domów wolnostojących i bliźniaków zlokalizowane w cichej, spokojnej okolicy z bardzo dobrym dojazdem do Warszawy. Część segmentów...„Osiedle Bocian” to wyjątkowa inwestycja uwzględniająca sugestie i potrzeby naszych dotychczasowych klientów. Wychodząc na przeciw Państwa...

Olimpia Port Wrocław Psie Pole (Swojczyce)
ul. Kolumba/Marca Polo
Najchętniej wybierana inwestycja we Wrocławiu, która położona jest zaledwie 8 min od centrum, w sąsiedztwie parku oraz nadrzecznej promenady....Nowe osiedle społeczne położone bezpośrednio nad Odrą. Ochrona 24h, winda, garaże podziemne. Fitness, place zabaw, ścieżki rowerowe. 8 min jazdy do...
Cicha Dolina Warszawa Wilanów
ul. Bruzdowa 104

Drewniane okna z szybami antywłamaniowymi, szerokie drzwi tarasowe prowadzące do ogródka, poddasze do indywidualnej aranżacji oraz konstrukcja...Szukasz cichego i spokojnego miejsca, dokąd nie dociera wielkomiejski zgiełk? Pragniesz zamieszkać w malowniczej i wyjątkowej okolicy? Chcesz mieś...

Osiedle Bocian Zgorzała
ul. Wilgi

Osiedle domów wolnostojących i bliźniaków zlokalizowane w cichej, spokojnej okolicy z bardzo dobrym dojazdem do Warszawy. Część segmentów...„Osiedle Bocian” to wyjątkowa inwestycja uwzględniająca sugestie i potrzeby naszych dotychczasowych klientów. Wychodząc na przeciw Państwa...

Zobacz wszystkie ›
Promocje i Premiery Mieszkaniowe Zapisz się na newsletter i dowiedz się pierwszy
Subskrybuje już 17 717 osób
Chcę otrzymywać premierowe oferty oraz informacje o promocjach
Później
Tak
Wystąpił błąd, nie udało się wysłać danych.
Oferta, do której wysłano zgłoszenie jest nieaktywna. Zapisz się na nasz newsletter, aby dowiedzieć o się pierwszy o podobnych ofertach.
Drogi użytkowniku, ciastka zostały usunięte.
Wystąpił nieoczekiwany błąd, nie udało się wysłać danych, proszę odświeżyć stronę.
Dziękujemy, wkrótce otrzymasz od nas pierwsze informacje o podobnych ofertach i promocjach.