zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Domy na sprzedaż Częstochowa

Znaleziono 60 ofert
Wyszukuję...
Dom 120,00 m², Częstochowa, Lisiniec, Sprzedaż Oferta szczegóły link
nowość
380 000 zł
Dom 225,80 m², Częstochowa, Poręba, Sprzedaż Oferta szczegóły link
nowość
705 000 zł
Dom 256,00 m², Częstochowa, Trzech Wieszczów, Hoene Wrońskiego, Sprzedaż Oferta szczegóły link
nowość
790 000 zł

Domy Częstochowa Sprzedaż

Częstochowa to miasto powiatowe, znajdujące się w województwie śląskim. Niegdyś będąca miastem wojewódzkim, obecnie Częstochowa liczy ponad 200 tys. mieszkańców. Dzisiaj jest to miejscowość dobrze znana w całej Polsce, a także w Europie oraz innych częściach świata. Wszystko za sprawą bazyliki i klasztoru na Jasnej Górze, będących celem licznych pielgrzymek wiernych religii katolickiej. Jednak Częstochowa to nie tylko Jasna Góra, ale również miasto przyjazne mieszkańcom, które ma im wiele do zaoferowania. Stąd też duży popyt na domy w Częstochowie.

Czym zachęca Częstochowa?

Dzisiaj Częstochowa to jeden z najistotniejszych ośrodków miejskich w regionie. Znajdują się tutaj liczne obiekty kulturalne, akademickie i rozrywkowe. W mieście działa również wiele firm polskich i zagranicznych, oferujących prace biurowe. Co więcej, w Częstochowie działa jedna z największych hut stali w kraju, która również daje zatrudnienie wielu mieszkańcom miasta. Nie dziwi zatem, że coraz mniej młodych ludzi decyduje się na wyjazd z miasta. Większość zostaje w Częstochowie, aby to tutaj rozwijać karierę zawodową. Wielu z nich kupuje domy w Częstochowie.

Ponadto, domy na sprzedaż Częstochowa cieszą się popularnością również z innych powodów. Zapewne nie bez znaczenia pozostaje fakt, że miasto to obfituje w tereny zielone. Wystarczy w tym miejscu przywołać Las Aniołowski. Jest to zajmujący obszar ponad 65 ha obszar leśny, znajdujący się w północno-wschodniej części miasta. Od strony centrum prowadzi do niego równie urokliwa promenada, nazwana imieniem Czesława Niemena. Na uwagę zasługuje również Park Lisiniec z trzema zbiornikami wodnymi oraz plażą piaskową.

Komunikacja w Częstochowie

Częstochowa posiada rozbudowaną sieć komunikacji publicznej, opartej głównie na autobusach. Ponadto w mieście działają również tramwaje. Główna linia tramwajowa prowadzi przez całe miasto z północy na południe. Warto również zwrócić uwagę na połączenie Częstochowy z innymi częściami Polski. Przez miasto przebiega autostrada A1 oraz inne drogi krajowe. Co więcej zaledwie ok. 60 km od miasta znajduje się port lotniczy Katowice-Pyrzowice. Tym samym zakup domu w Częstochowie to dobra inwestycja dla każdego, kto dużo podróżuje.

Rozmaite domy na sprzedaż Częstochowa

Dostępne oferty domów na sprzedaż w Częstochowie dotyczą różnorodnych nieruchomości. W dzielnicach oddalonych od centrum dominują domy wolnostojące. Wiele z nich to stara zabudowa, czyli domy z rynku wtórnego. Wśród nich można znaleźć wyremontowane, odrestaurowane domy w doskonałym stanie technicznym, jak również takie, które wymagają przeprowadzenia prac remontowych. Rzecz jasna domy w gorszym stanie technicznym dostępne są w niższych cenach.

Natomiast domy na sprzedaż w Częstochowie znajdujące się w centralnej części miasta, to często nieruchomości stanowiące część większego osiedla domków jednorodzinnych, a także bliźniaki. Niemniej jednak również w tej lokalizacji znaleźć można samodzielne domy jednorodzinne. Dominują domy o przeciętnym metrażu, wykończone w średnim standardzie, choć pojawiają się również oferty sprzedaży willi. Dotyczy to zarówno domów znajdujących się w centrum miasta, jak i na jego obrzeżach.

Promocje
i Premiery Mieszkaniowe
Zapisz się na newsletter
i dowiedz się pierwszy
Subskrybują już 27 232 osoby
UP