Nowe mieszkania Poznań Piątkowo - rynek pierwotny

Znaleziono 21 ofert w 1 inwestycji
FILTRUJ
Wyszukuję...
Reklama
Reklama
Oferta szczegóły link
nowość
od 10 500-12 000 zł/m²

Mieszkania od dewelopera Poznań Piątkowo

Poznań to jedno z największych miast Polski. Jego mieszkańcy reprezentują szeroki przekrój narodowościowy, który jest między innymi efektem licznych stref biznesowych oraz renomowanych uczelni. Wraz z rozwojem ekonomicznym miasta rośnie także popyt na nieruchomości. Jedną z polecanych do zamieszkania dzielnic jest Piątkowo.

Tu żyje się dobrze!

Dzielnica Piątkowo powstała około 40 lat temu na terenach podmiejskiej wsi o tej samej nazwie. Przez lata systematycznie zmieniała się architektura obszaru, wzbogacając się o kolejne budynki. Spośród wielu opcji dziś dostępne są między innymi nowe mieszkania Poznań Piątkowo - rynek pierwotny, które notują coraz większe zainteresowanie wśród rodzin z dziećmi.

Lokalizacja

Piątkowo mieści się w północno-wschodniej części miasta i sąsiaduje z takimi dzielnicami jak Naramowice, Morasko, Podolany, Winiary oraz Winogrady. Jedna z granic oddziela również dzielnicę od wsi Suchy Las. Umowne granice Piątkowa to ulica Lechicka, Umultowska i Obornicka. Łączna powierzchnia obszaru to niecałe 4,5 km2.

Dzielnica idealna dla rodzin

Położenie z dala od centrum sprawia, że Piątkowo coraz częściej staje się świadomym wyborem rodzin z dziećmi. Kupujący szczególną uwagę zwracają na nowe mieszkania Poznań Piątkowo z rynku pierwotnego, które oferują wiele udogodnień dla najmłodszych. Na terenie dzielnicy znajdują się liczne placówki edukacyjne, od żłobków aż po szkoły średnie. Kolejnym plusem jest znakomicie rozwinięta oferta handlowo-usługowa oraz gęsto rozlokowane punkty medyczne.

Komunikacja na Piątkowie

Bez wahania można stwierdzić, że Piątkowo jest jedną z młodszych dzielnic miasta. Jej staż to około 40 lat, w trakcie których wykształciła się pełna kompleksowość usług. Ogromną zaletą obszaru jest bardzo dobrze rozwinięta komunikacja. Dworzec autobusowy oraz tramwajowy znajduje się na osiedlu Jana III Sobieskiego, skąd wychodzi poznańska „Pestka”, czyli linia szybkiego tramwaju. Mieszkańcy piątkowskich osiedli nie mają potrzeby opuszczania granic dzielnicy – wszystko jest tu w zasięgu ręki, a komunikacja ułatwia sprawne przemieszczanie się.

Czas wolny

Mieszkańcy mają mnóstwo propozycji na spędzanie wolnego czasu. Oprócz wspomnianych już restauracji na Piątkowie znajdują się także parki, siłownie zewnętrzne oraz liczne tereny zielone. Na uwagę zasługuje między innymi Ogród Botaniczny, Rogalowe Muzeum Poznania oraz Teatr Animacji. Na terenie dzielnicy przez cały rok działają obiekty rekreacyjne, a wśród nich Pływalnia Miejska Atlantis. Zimą zaś działają lodowiska, które są świetnym urozmaiceniem dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Jak widać, atrakcyjne nowe mieszkania Poznań Piątkowo z rynku pierwotnego są kolejnym powodem, dla którego warto rozważyć przeprowadzkę w rejony dzielnicy. To już dawno nie jest obszar, gdzie dominują nudne blokowiska, ale miejsce, które dzięki prężnemu rozwojowi staje się punktem dla najbardziej wymagających.

Promocje
i premiery mieszkaniowe
Zapisz się na newsletter
i dowiedz się pierwszy
Subskrybuje już 30 306 osób
UP