zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Mieszkania Gdańsk

Więcej opcji:
wybierz z listy
Piętro:
Liczba pięter w budynku:
Typ mieszkania:
Typ budynku:
Położenie:
Standard wykończenia:
Opcje dodatkowe:
Wyświetlanie wyników:
Wiek nieruchomości:
Numer oferty:
Ulica:
Słowa kluczowe:
Nazwa inwestycji:
Ogłoszeniodawcy:
3 114 ofert
Sortuj: losowo
Filtruj Sortuj
3 114 ofert
Wybrane filtry:
Czekaj...
Wyszukuję...
zamknij
  • Oglądane (0)
  • Zapamiętane (0)

Mieszkania w Gdańsku

Gdańsk położony jest w północnej części kraju, nad Morzem Bałtyckim. Wraz z Sopotem i Gdynią tworzy Trójmiasto – jeden z największych w Polsce obszarów metropolitarnych. Gdańsk jest ważnym europejskim ośrodkiem gospodarczym, naukowym, turystycznym i kulturalnym. Dobra komunikacja z innymi regionami Polski i Europy, którą zapewniają głównie lotnisko i port, przyczynia się do ciągłego rozwoju miasta. 

Wiele osób wybiera Gdańsk jako nowe miejsce do zamieszkania, w wyniku czego obserwuje się duże zainteresowanie mieszkaniami na sprzedaż, panuje również znaczący popyt na mieszkania  do wynajęcia. Wraz z rozwojem gospodarki i wzrostem liczby chętnych do zamieszkania w mieście, wzrasta również liczba nowych inwestycji mieszkaniowych. Ceny mieszkań w Gdańsku, zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym, są bardzo zróżnicowane, uzależnione od lokalizacji. Relatywnie drogie, luksusowe apartamenty, znaleźć można w dzielnicach znajdujących się w pobliżu zatoki, takich jak: Brzeźno, Jelitkowo czy Oliwa. Tańsze mieszkania znajdują się w dzielnicach położonych na obrzeżach miasta, są to m.in.: Jasień, Kokoszki czy Chełm

Oferta mieszkań do wynajęcia w znacznej części skierowana jest do studentów trójmiejskich uczelni. Największym zainteresowaniem cieszą się małe jedno-, dwupokojowe mieszkania we WrzeszczuZaspie i Przymorzu.

 

Gwałtowny przyrost nowych mieszkań w Gdańsku

 

Stolica województwa pomorskiego to jedno z miast cieszących się największym powodzeniem wśród nabywców mieszkań. Pod względem liczby oddawanych każdego roku do użytku lokali, jaka przypada na 1000 mieszkańców, w całym kraju lepszym wynikiem pochwalić może się tylko Wrocław. Warto podkreślić, iż wskaźnik ten w przypadku rynku pierwotnego w Gdańsku jest wyższy niż w stolicy kraju.

 

Gdańsk to miasto kontrastów, które genialnie ze sobą współgrają. Zabytkowe Stare Miasto oraz budynki z wielkiej płyty sąsiadują z luksusowymi apartamentowcami i wysokimi biurowcami, których w mieście nie brakuje. Jest to miasto, w którym łatwo nawiązać kontakt z historią, zarówno tą kilkusetletnią, jak i sięgającą kilkudziesięciu lat. Jednocześnie w mieście powstaje wiele nowoczesnych inwestycji, pojawiają się tu firmy technologiczne, a władze miasta dbają o stosowanie komfortowych, innowacyjnych rozwiązań w sferze publicznej.

 

Nowe mieszkania Gdańsk – korzyści życia w stolicy Pomorza

Rynek pierwotny w Gdańsku od wielu lat rozwija się wraz z miastem. W Gdańsku nie brakuje miejsc pracy, wręcz przeciwnie, stale ich przybywa. Oczywiście najwięcej zajęć Gdańszczanie mają w lecie, gdy do miasta zjeżdżają się turyści. Niemniej jednak przez cały rok znaleźć można zatrudnienie w polskich i zagranicznych firmach produkcyjnych, handlowych i usługowych, które coraz chętniej otwierają w Gdańsku swoje siedziby. Z pewnością do zamieszkania w Gdańsku zachęca również czyste powietrze. W porównaniu do innych metropolii w kraju, całe Trójmiasto może pochwalić się niezwykle świeżym, pozbawionym smogu powietrzem.

 

Warto również wspomnieć o inwestorach kupujących nowe mieszkania w Gdańsku pod wynajem. Dla nich rynek pierwotny w Gdańsku jest wyjątkowo korzystny. Jak w każdym innym dużym mieście, wynajmują oni lokale studentom czy też młodym ludziom, których nie stać jeszcze na zakup własnych mieszkań. Jednak w Gdańsku zarobek gwarantują również turyści, pojawiający się w mieście głównie w lecie. Ponadto, mieszkania wynajmują również osoby, które przyjeżdżają do Gdańska z całego kraju w celu wykonywania pracy sezonowej.

Reklama
Promocje i Premiery Mieszkaniowe Zapisz się na newsletter i dowiedz się pierwszy
Subskrybuje już 17 405 osób
Chcę otrzymywać premierowe oferty oraz informacje o promocjach
Później
Tak
Wystąpił błąd, nie udało się wysłać danych.
Oferta, do której wysłano zgłoszenie jest nieaktywna. Zapisz się na nasz newsletter, aby dowiedzieć o się pierwszy o podobnych ofertach.
Drogi użytkowniku, ciastka zostały usunięte.
Wystąpił nieoczekiwany błąd, nie udało się wysłać danych, proszę odświeżyć stronę.
Dziękujemy, wkrótce otrzymasz od nas pierwsze informacje o podobnych ofertach i promocjach.