Mieszkania na sprzedaż Łódź Śródmieście

Znaleziono 100 ofert
Wyszukuję...
Mieszkanie dwupokojowe 43,12 m², Łódź, Śródmieście, Sprzedaż Oferta szczegóły link
nowość
500 000 zł
Mieszkanie dwupokojowe 33,56 m², Łódź, Śródmieście, Sprzedaż Oferta szczegóły link
nowość
195 000 zł
Mieszkanie czteropokojowe 107,67 m², Łódź, Śródmieście, ok. Piotrkowskiej/MICKIEWICZA, Sprzedaż Oferta szczegóły link
nowość
898 000 zł
Mieszkanie dwupokojowe 103,85 m², Łódź, Śródmieście, ok. NARUTOWICZA/DWORCA FABRYCZNEGO, Sprzedaż Oferta szczegóły link
nowość
690 000 zł
Mieszkanie dwupokojowe 52,92 m², Łódź, Śródmieście, Kościuszki, Sprzedaż Oferta szczegóły link
nowość
330 000 zł
Mieszkanie trzypokojowe 64,00 m², Łódź, Śródmieście, Piotrkowska, Sprzedaż Oferta szczegóły link
nowość
374 000 zł
Mieszkanie trzypokojowe 53,99 m², Łódź, Śródmieście, Pomorska, Sprzedaż Oferta szczegóły link
nowość
400 000 zł
Reklama
Dowiedz się pierwszy
  • Premiery mieszkaniowe
  • Rabaty i promocje
  • Specjalne oferty
Dbamy o bezpieczeństwo Twoich Danych (RODO). Administratorem danych jest Tabelaofert.pl sp. z o.o. więcej »

Administratorem danych osobowych jest: Tabelaofert.pl sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Marcina Flisa 4, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS0000315301, NIP: 5222895454, REGON: 361337790.
Z inspektorem ochrony danych można się skontaktować wysyłając wiadomość na adres e-mail: iod@tabelaofert.pl.

Informujemy, iż:

  • Podanie przez Użytkownika danych osobowych jest dobrowolne, jednakże w celu realizacji usługi niezbędne;
  • Dane osobowe Użytkownika są przetwarzane przez Administratora w celu realizacji usługi za zgodą Użytkownika na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a), b) i f) RODO;
  • Użytkownik ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie;
  • Dane osobowe nie będą podlegały udostępnieniu podmiotom trzecim bez wyraźnej zgody Użytkownika z zastrzeżeniem instytucji upoważnionych prawem;
  • Dane osobowe Użytkownika nie będą przekazywane do państwa trzeciego bez wyraźnej zgody Użytkownika;
  • Dane osobowe Użytkownika będą przechowywane przez Administratora od momentu ich powierzenia przez Użytkownika do momentu cofnięcia przez Użytkownika zgody, za wyjątkiem prawnie usprawiedliwionych celów Administratora;
  • Każdy Użytkownik ma prawo wniesienia skargi do Prezesa UODO gdy uzna, iż przetwarzanie danych osobowych dotyczących Użytkownika narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
Mieszkanie trzypokojowe 61,61 m², Łódź, Śródmieście, Matejki, Sprzedaż Oferta szczegóły link
nowość
620 000 zł
Mieszkanie dwupokojowe 50,17 m², Łódź, Śródmieście, Zbiorcza, Sprzedaż Oferta szczegóły link
nowość
340 000 zł
Mieszkanie dwupokojowe 38,50 m², Łódź, Śródmieście, Broniewskiego, Sprzedaż Oferta szczegóły link
nowość
269 000 zł

Mieszkania Łódź Śródmieście Sprzedaż

Śródmieście to najmniejsza dzielnica Łodzi, zapewniająca dostęp do ośrodków kultury i rozrywki w samym sercu miasta. Obiekty zlokalizowane w starej części Łodzi wyróżniają się zabytkową zabudową. Coraz częściej jednak w krajobraz wpisują się nowoczesne obiekty, oferujące mieszkania na sprzedaż w Łodzi Śródmieście.

Podział administracyjny

Łódź podzielona była na 5 osiedli: Bałuty, Śródmieście, Polesie, Widzew i Górna. Podział obowiązywał od 1960 roku, lecz zniesiono go w roku 1992. Od tej pory nie istnieje formalny podział na dzielnice, jednak mieszkańcy nadal posługują się wcześniejszymi nazwami, chcąc dokładniej określić którąś z lokalizacji.

Śródmieście jest miejscem, które dzieli się na dwa osiedla: Katedralna i Śródmieście-Wschód. Na pierwszym z nich znajdują się wieżowce, które wspólnie tworzą kompleks zwany przez tutejszych Manhattanem. W budynkach można znaleźć mieszkania na sprzedaż w Łodzi Śródmieście z widokiem na panoramę miasta.

Centrum pełne zabytków

Łódź szczęśliwie nie zaznała większych szkód podczas II wojny światowej, dlatego też władze miasta nie inwestowały w jego modernizację. Pierwsze zmiany w miejskim krajobrazie pojawiły się dopiero w latach 70. – były to blokowiska z wielkiej płyty, mogące pomieścić znaczną liczbę rodzin. Dzisiaj skutkiem boomu budowlanego są liczne mieszkania na sprzedaż Łódź Śródmieście z rynku wtórnego.

Centrum miasta zapewnia dostęp do wielu charakterystycznych obiektów. Na uwagę zasługują secesyjne kamienice zlokalizowane na ulicy Piotrkowskiej, neobarokowy pałac Juliusza Heinzla czy Pasaż Meyera, znana dziś jako ulica Stanisława Moniuszki, której neorenesansowe wille wpisane są do rejestru zabytków.

Edukacja dla młodszych i starszych

Osoby poszukujące mieszkania na sprzedaż w Łodzi Śródmieście wybierają centrum miasta z wielu względów. Jednym z argumentów jest swobodny dostęp do edukacji na każdym poziomie. W sercu miasta funkcjonują żłobki, przedszkola i szkoły podstawowe, a także liczne technika oraz licea.

Nauczanie akademickie rozwija się tu równie dynamicznie. Wśród wielu uczelni do najpopularniejszych należą Politechnika Łódzka, Akademia Nauk Społecznych czy Uniwersytet Łódzki. Duża liczba studentów generuje także popyt na mieszkania do wynajęcia w najbliższej okolicy.

Idealny teren dla miłośników sportu

Śródmieście z pewnością nie należy do miejsc, w których dominuje zieleń. Spośród charakterystycznych obiektów warto wymienić dwa: Park im. Stanisława Staszica oraz Park im. Jana Matejki. Na ich terenach znajdują się pomniki przyrody oraz ścieżki, którymi można swobodnie spacerować.

Na terenie całego Śródmieścia znajdują się siłownie zewnętrzne, boiska i basen. Nie brakuje też dobrze wyposażonych klubów fitness z ciekawą ofertą zajęć grupowych. Pod względem gastronomicznym dzielnica należy do jednej z najbardziej rozwiniętych. Śródmiejskie restauracje, kawiarnie i bary szybkiej obsługi oferują szeroki wybór potraw i napojów, które trafią w każdy gust.

Promocje
i premiery mieszkaniowe
Zapisz się na newsletter
i dowiedz się pierwszy
Subskrybuje już 28 809 osób
UP