Lokale użytkowe do wynajęcia Rybnik

Znaleziono 17 ofert
Wyszukuję...

Lokale użytkowe Rybnik wynajem

Rybnik to miasto leżące na Górnym Śląsku, będące najważniejszym ośrodkiem Aglomeracji rybnickiej. Miejscowość zamieszkuje dzisiaj niecałe 140 tys. mieszkańców. Przez lata Rybnik był typowym miastem górniczym, jakich wiele na Śląsku. Jednak obecnie przechodzi on duże zmiany. Między innymi powstaje coraz więcej lokali usługowych, a chętnych na ich wynajem nie brakuje.

Lokale usługowe Rybnik w miejsce hut i kopalni

Jeszcze na początku XXI wieku lokale usługowe w Rybniku występowały w bardzo niewielkiej liczbie. Miasto nie stawiało ani na handel, ani na usługi, liczył się tylko przemysł. Jednak w gospodarce państw zachodnich przemysł odgrywa dzisiaj coraz mniejszą rolę. Podobnie jest w Polsce, a więc również w Rybniku.

W ciągu ostatnich dwudziestu lat zamknięto wiele obiektów przemysłowych. Budynki po hutach czy kopalniach zostały w dużej mierze przemianowane na lokale usługowe. W ten sposób na rynku przybyło ich bardzo wiele. Dzięki temu ceny lokali usługowych w Rybniku wciąż są relatywnie niskie. Duża podaż zwykle wiążę się ze spadkiem cen. Niemniej jednak należy zaznaczyć, że popyt na lokale w Rybniku również nie jest mały.

Korzystna demografia Rybnika

Demografia w dużych miastach w zasadzie w całej Europie jest ujemna. Ubywa ludzi, a najwyraźniej widać to właśnie w większych miejscowościach. Większość z nich ucieka na przedmieścia. Rybnik jest pod tym względem wyjątkiem. Co prawda przyrost naturalny tutaj również jest ujemny, jednak bardzo nieznacznie. Przez pewien czas był nawet dodatni. Miało to miejsce stosunkowo niedawno, bo w okolicach roku 2008.

Lokale usługowe w Rybniku stanowią zatem dobry interes. Warto bowiem otwierać nowe biznesy w tym mieście, gdyż zdecydowanie nie brakuje osób, które chętnie będą korzystały ze sklepów oraz lokali usługowych. Jednak skąd bierze się tak duża ludność w Rybniku?

Prawdą jest, że w Rybniku zamknięto wiele zakładów przemysłowych. Jednak w ich miejsce otwarto wiele innych obiektów, w których mieszkańcy znajdują zatrudnienie. Ponadto liczne firmy przemysłowe wciąż tutaj działają. Wystarczy wspomnieć o dwóch kopalniach węgla kamiennego czy o elektrowni. Ponadto w Rybniku produkuje się również maszyny i urządzenia górnicze. Tym samym nie brakuje w tym miejscu miejsc pracy. Zresztą doskonale pokazują to statystyki. Pod względem wskaźniku bezrobocia Rybnik wypada świetnie na tle innych miast Górnego Śląska.

Lokale na wynajem Rybnik - gdzie się znajdują?

Aktualnie lokale na wynajem w Rybniku można znaleźć w bardzo wielu, różnorodnych lokalizacjach. W zasadzie w całym mieście dostępne są zarówno niewielkie, jak i przestronne lokale. Wiele z nich znajduje się w galeriach handlowych. W Rybniku znajdują się dwie galerie handlowe. Pierwsza z nich to Focus Park Rybnik. Jest to obiekt handlowo-rozrywkowy. Budynek galerii powstał w miejscu, gdzie kiedyś mieścił się rybnicki browar. Natomiast druga galeria to Rybnik Plaza.

Ponadto liczne lokale usługowe na wynajem w Rybniku są dostępne na osiedlach, na parterach bloków mieszkalnych. Nie brakuje również lokali w pawilonach czy też nieruchomości wolnostojących. Wybór jest zatem duży, przez co każdy może znaleźć w Rybniku lokal dopasowany do rodzaju prowadzonej przez niego działalności.

Promocje
i premiery mieszkaniowe
Zapisz się na newsletter
i dowiedz się pierwszy
Subskrybuje już 28 841 osób
UP