Logo
Filtry

Mieszkania na sprzedaż Szczytno

Znaleziono 2 oferty

    Lista ofert

  • Mieszkanie dwupokojowe 50,90 m², Szczytno, Nauczycielska, Sprzedaż
    info-icon
    info-icon
    Mieszkanie 2 pokoje, 50,90 m² z osobną kuchnią, Nauczycielska

    Przestronne mieszkanie przy ul. Nauczycielskiej w Szczytnie. Mieszkanie na IV piętrze, o powierzchni 50,90 m2. W skład nieruchomości wchodzą: dwa pokoje, kuchnia, łazienka, korytarz, balkon - 5 m2 oraz piwnica - 6,67 m2. W mieszkaniu zostaje wyposażenie takie jak: meble z drewna naturalnego, pralka,...

    więcej »

    Metrohouse

    265 000 zł

    Szczytno, Nauczycielska

    2 pok.

    50,90 m²

  • Mieszkanie dwupokojowe 54,31 m², Szczytno, Przemysłowa, Sprzedaż
    info-icon
    info-icon
    Mieszkanie 2 pokoje, 54,31 m² z balkonem, Przemysłowa

    Na Sprzedaż: Słoneczne Mieszkanie z Dużym Balkonem na Przemysłowej! Szukasz jasnego i ciepłego mieszkania w doskonałej lokalizacji? Oferuję na sprzedaż dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 54,31 m², położone na 3. piętrze przy ulicy Przemysłowej. Mieszkanie jest przestronne, doskonale doświetlone, a...

    więcej »

    Metrohouse

    285 000 zł

    Szczytno, Przemysłowa

    2 pok.

    54,31 m²

  • Dowiedz się pierwszy
    • Premiery mieszkaniowe
    • Rabaty i promocje
    • Specjalne oferty
    Administratorem danych jest Tabelaofert.pl sp. z o.o. więcej »
    Reklama
    Reklama

    Ceny mieszkań z rynku pierwotnego i wtórnego w powiecie szczycieńskim >

    Średnia cena za m² (kwiecień 2026)

    5 072 zł/m²

    1.8%
      r/r
    domek-ceny-mieszkan
    Ostatnie 6 miesięcy

Mieszkania Szczytno sprzedaż

Mieszkania na sprzedaż w Szczytnie – co oferuje rynek?

Zlokalizowane w sercu Mazur Szczytno to zróżnicowany rynek nieruchomości. Jego atrakcyjność wynika z rozwiniętej infrastruktury oraz unikalnego położenia – bliskości jezior, miejskiej plaży i zabytkowego zamku krzyżackiego. Wzrost zainteresowania rynkiem jest wyraźny, a na popyt (zarówno kupna, jak i wynajmu) duży wpływ ma także obecność Akademii Policji. Propozycje są zróżnicowane - obejmują różnorodne metraże i typy zabudowy. 

Ofert należy szukać w Szczytnie oraz w pobliskich miejscowościach, takich jak Wielbark, Olszyny czy Szymany. Na rynku dostępne są również nietypowe opcje nabycia, w tym sprzedaż bezpośrednio od Syndyka.

Rynek pierwotny a wtórny: nowe i używane lokale w Szczytnie

Choć rynek nieruchomości w Szczytnie jest zróżnicowany, wyraźnie dominuje na nim segment wtórny. Obejmuje on głównie używane lokale mieszkalne, zlokalizowane w starszych budynkach wielorodzinnych, jak bloki i kamienice. Rynek pierwotny jest znacznie mniejszy. Koncentruje się na nowych projektach deweloperskich, często przyjmujących formę niskiej zabudowy. Te inwestycje oferują nie tylko mieszkania, ale również lokale usługowe na parterze. Ofertę uzupełniają domy jednorodzinne: wolnostojące, szeregowce oraz bliźniaki.

Nabycie nieruchomości jest możliwe bezpośrednio od właściciela (co pozwala uniknąć prowizji) lub za pośrednictwem agencji, co wiąże się z koniecznością uiszczenia stosownej opłaty.

Najpopularniejsze metraże: kawalerki, mieszkania 2- i 3-pokojowe

Na rynku nieruchomości w Szczytnie podstawę dostępnych propozycji stanowią głównie mieszkania dwu- i trzypokojowe. Chociaż kawalerki są rzadkością, cieszą się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród studentów. Popyt na małe metraże utrzymuje się na wysokim poziomie. Nie brakuje również większych lokali, takich jak przestronne mieszkania cztero- czy pięciopokojowe. Standard ich wykończenia jest zróżnicowany. W wielu przypadkach obejmuje on już zabudowaną kuchnię oraz łazienkę wyposażoną zazwyczaj w wannę. 

Funkcjonalność tych mieszkań podnoszą dodatkowe udogodnienia - jak garderoby, spiżarnie lub obszerne przedpokoje.

Atrakcyjne lokalizacje: nieruchomości w centrum i blisko jeziora

Potencjalni nabywcy oceniają nieruchomość nie tylko przez pryzmat metrażu czy standardu wykończenia. Kluczowa jest także lokalizacja – najbardziej pożądane jest oczywiście centrum Szczytna. Wartość mieszkań znacząco podnosi bliskość infrastruktury takiej, jak szkoły, dworce PKP i PKS. Dodatkowym, nieocenionym walorem, jest sąsiedztwo jezior, idealne do rekreacji i relaksu.

Na rynku pierwotnym wyróżniają się nowoczesne inwestycje, np. Osiedle Panorama i Zielone. Te kompleksy mieszkalne często zapewniają mieszkańcom dostęp do placów zabaw. Wiele atrakcyjnych propozycji znajdziemy także na rynku wtórnym, gdzie sprzedaż koncentruje się głównie w rejonie czterech ulic: Sikorskiego, Lanca, Nauczycielskiej i Barcza.

Stan techniczny mieszkań: od lokali do remontu po wykończone apartamenty

Stan techniczny lokali mieszkalnych w Szczytnie jest bardzo zróżnicowany, co bezpośrednio przekłada się na ostateczną cenę zakupu. Dostępne oferty obejmują zarówno rynek wtórny, jak i nowe inwestycje deweloperskie. Różnice te widać w standardzie wykończenia:

  • lokale do remontu - zazwyczaj są najkorzystniejsze cenowo, ale wymagają sporych nakładów finansowych,
  • mieszkania po remoncie - droższe, ale gotowe do natychmiastowego zamieszkania,
  • luksusowe apartamenty PREMIUM - o podwyższonym standardzie wykończenia,
  • starsze nieruchomości, które przeszły termomodernizację (budynki ocieplone, z oknami plastikowymi i często drzwiami antywłamaniowymi),
  • nowe mieszkania w standardzie deweloperskim (do własnej aranżacji),
  • nowe mieszkania w standardzie surowym zamkniętym,
  • lokale wykończone w pełni pod klucz.

Niezależnie od wybranego standardu, każda sprzedawana nieruchomość musi posiadać aktualne i obligatoryjne świadectwo charakterystyki energetycznej.

Mieszkania bezczynszowe, z garażem lub balkonem – znajdź idealną ofertę

Osoby poszukujące nieruchomości w Szczytnie zwracają uwagę na konkretne udogodnienia. Największym wzięciem cieszą się lokale własnościowe, zwłaszcza te bezczynszowe. Taka opcja jest niezwykle atrakcyjna, ponieważ gwarantuje znacznie niższe koszty utrzymania, eliminując wysokie, stałe opłaty dla wspólnoty czy spółdzielni. Klienci preferują lokale zapewniające dostęp do przestrzeni zewnętrznej oraz dodatkowe udogodnienia, które stanowią duży atut, jak:

  • balkon lub taras,
  • prywatny ogródek (w przypadku parteru),
  • dostęp do miejsca parkingowego naziemnego lub garażu podziemnego,
  • dodatkowa powierzchnia magazynowa,
  • piwnica lub strych.

W kontekście zakupu kluczową rolę odgrywają finanse i solidne przygotowanie do procesu kredytowego:

  • zgromadzenie wkładu własnego,
  • udowodnienie zdolności kredytowej,
  • uwzględnienie aktualnych stóp procentowych przy zaciąganiu kredytu hipotecznego,
  • możliwość negocjacji ceny zakupu,
  • konieczność uiszczenia podatku dochodowego, jeśli nieruchomość ma zostać szybko odsprzedana.

Sprawdź, jakie mieszkania na sprzedaż w Szczytnie są aktualnie dostępne!

Rynek mieszkań na sprzedaż w Szczytnie - analiza maj 2026

Prezentowane dane obejmują bieżący stan oferty oraz wskaźniki rynkowe aktualne na maj 2026

  • Łączna liczba ofert: rynek wtórny - 2 ofert
  • Średnia cena m² mieszkania na sprzedaż w Szczytnie: 5 072 zł/m², w tym:
    • 2-pokojowe: 5 227 zł/m²
    • z balkonem: 5 227 zł/m²
    • z tarasem: 5 227 zł/m²
  • Najmniejszy metraż mieszkania na sprzedaż: 51 m²
  • Największy metraż mieszkania na sprzedaż: 54 m²
  • Procentowy podział mieszkań na sprzedaż wg powierzchni zewnętrznej: z balkonem - 100,0%

Wskaźniki rynku mieszkań w Szczytnie

  • Zmiana cen w obecnym miesiącu w porównaniu z poprzednim miesiącem: ceny wzrosły o 4,56%
  • Ceny mieszkań na sprzedaż w Szczytnie są o 85,63% tańsze niż w Warszawie

Kalkulacje kredytu na mieszkanie

  • Średnia cena mieszkania na sprzedaż w Szczytnie wynosi 275 000 zł, a więc rata kredytu hipotecznego na 30 lat przy oprocentowaniu 5,77% (WIBOR + marża banku) oraz wkładzie własnym 20% wynosi 1 287 zł.

Symulacja kredytu dotyczy okresu: maj 2026

Mieszkania na sprzedaż w Szczytnie

W Szczytnie w serwisie nieruchomości online Tabelaofert.pl oferowanych jest 2 mieszkań z rynku pierwotnego i wtórnego. Deweloprzerzy oraz Biura nieruchomości w Szczytnie oferują do sprzedaży mieszkania o powierzchni od 51 do 54 m² od 2 do 2 pokoi. Obecna oferta mieszkań wygląda następująco:

  • mieszkania 2 pokoje (2 oferty)
  • mieszkania z tarasem (2 oferty)
  • mieszkania z balkonem (2 oferty)

Szczytno - najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje mieszkanie 2-pokojowe w Szczytnie?

Średnia cena mieszkania 2-pokojowego w Szczytnie wynosi obecnie 275 000 zł.

Ile kosztuje najdroższe i najtańsze mieszkanie na sprzedaż w Szczytnie?

Najdroższe mieszkanie na sprzedaż w Szczytnie kosztuje obecnie 285 000 zł

Najtańsze mieszkanie na sprzedaż w Szczytnie kosztuje obecnie 265 000 zł