zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

AKOPOL sp. z o.o.

Akopol jest firmą specjalizującą się w realizacji inwestycji mieszkaniowych na terenie miasta Krakowa.
telefon:
pokaż numer telefonu

Tu nas znajdziesz:

Nasze biura

Zakres działalności:

  • deweloper
  • Kraków

Opis firmy - AKOPOL

Akopol jest firmą specjalizującą się w realizacji inwestycji mieszkaniowych na terenie miasta Krakowa.

Środowisko akademickie od wielu lat odczuwało dotkliwy brak mieszkań. W tej sytuacji na Politechnice Krakowskiej powstał pomysł budowy niedrogich mieszkań o wysokim standardzie w dobrej lokalizacji, budowanych szybko przez wiarygodną firmę, której bez obaw można powierzyć swoje pieniądze.

Inicjatywa budowy osiedla, w którym mieszkania przeznaczone są dla członków społeczności akademickiej spotkała się z dużym zainteresowaniem środowiska akademickiego. Zdecydowanie pozytywną opinię wyraziło m.in. Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa.

16 października 2001 roku została utworzona Spółka prowadząca działalność pod firmą Akopol Sp. z o.o. Nazwa Akopol pochodzi od słów: akademickie osiedle Politechniki.

Utworzenie przez Politechnikę własnej firmy budującej osiedle mieszkaniowe stwarza studentom tej Uczelni możliwość zapoznawania się z procesem inwestycji budowlanej i uczenia się praktycznej wiedzy o budownictwie. Niejako ubocznym efektem działalności Spółki jest zasilanie wypracowanymi zyskami budżetu Uczelni, co przy niewystarczającym dotowaniu szkolnictwa wyższego przez budżet państwa ma też istotne znaczenie.

Poprzedni Rektorzy Politechniki Krakowskiej - prof. dr hab. inż. Kazimierz Flaga, prof. dr hab. inż. Marcin Chrzanowski, prof. dr hab. inż. Józef Gawlik oraz obecny Rektor prof. dr hab. inż. Kazimierz Furtak, od początku wspierali działalność i rozwój Akopolu.

Akopol Sp. z o.o. jest jednoosobową spółką Politechniki Krakowskiej, która posiada 100% udziałów. Uczelnia posiada pełną kontrolę nad działalnością Spółki. W skład Rady Nadzorczej oprócz przedstawicieli Politechniki wchodzą wybitni przedstawiciele "przemysłu budowlanego", menadżerowie i praktycy budownictwa.

Osiedle Akademickie położone jest pomiędzy ulicami Skarżyńskiego a Bora Komorowskie- go. Położenie osiedla na terenach dawnego lotniska, na stoku nachylonym w kierunku południowym wyróżnia go dobrymi warunkami klimatycznymi. Sieć drogowa i układ komunikacji zbiorowej zapewniają szybki dojazd do centrum Krakowa, jak i dobre połączenie z ciągami komunikacyjnymi na kierunkach wschód - zachód oraz północ - południe, a również dobre połączenie z układem dróg zamiejskich.

W ciągu kilku lat powstało piękne osiedle, niskich trzypiętrowych domów, które docelowo będzie liczyło około 500 mieszkań wznoszonych z tradycyjnych materiałów ceramicznych. W przyziemiach budynków mieszczą się garaże oraz komórki lokatorskie. Dużą wagę przywiązujemy do zapewnienia wysokiej izolacyjności termicznej mieszkań co w sposób istotny przyczynia się do ograniczenia kosztów ogrzewania. Media w mieszkaniach (zimna woda, centralna ciepła woda oraz centralne ogrzewanie) są indywidualnie opomiarowane.

Po ukończeniu budowy przybędzie miastu piękne osiedle niskich, trzypiętrowych domów. Między budynkami znajdują się obszerne tereny zielone zapewniające możliwość wypoczynku a centrum osiedla stanowić będzie wydłużony plac krzyżujący się z głównym ciągiem spacerowym przecinającym osiedle w kierunku północno - południowym.

Projektantem Osiedla jest były Dziekan Wydziału Architektury prof. dr hab. Wacław Seruga. Zarówno architektura, urbanistyka osiedla jak i układ funkcjonalny mieszkań są bardzo wysoko oceniane zarówno przez mieszkańców, jak też przez zainteresowanych zakupem mieszkań na osiedlu.

Powierzchnia mieszkań jest bardzo zróżnicowana, od około 30 m2 do 130 m2, od niewielkich "garsonier" po dwupoziomowe mieszkania z obszernymi tarasami.

Sprzedawane przez Akopol mieszkania stanowią, po zakupie, własność hipoteczną kupujących

Oferty nieruchomości w Krakowie

ul. Anny Szwed Śniadowskiej 41, Swoszowice (Kliny Zacisze), Kraków
Osiedle Harmonia bud. B11
od 219 410
1-4 pok.
42,77-61,40
Osiedle Harmonia bud. B11 - Mieszkania na sprzedaż. W sprzedaży są mieszkania z balkonami o powierzchniach dodatkowych 2,45 - 8,25 m². Inwestycja budowana jest pod adresem ul. Anny Szwed Śniadowskiej 41. Budynek będzie miał 3 piętra. W ofercie dostępnych jest 30 mieszkań o metrażach od 42,77 do 61,40 m². Inwestycję sprzedaje deweloper Bartla Development sp. z o.o., termin realizacji przewidziany jest na III kwartał 2020. W sąsiedztwie inwestycji Osiedle Harmonia bud. B11 znajduje się przedszkole, żłobek, przychodnia, gimnazjum. W budynku powstanie 60 lokali, w tym kwalifikujące się do programu dopłat MdM.
Aktualizacja: 2019-05-31
ul. Obozowa, Dębniki (Ruczaj), Kraków
Mój Dom Etap IV
od 292 423
2-4 pok.
40,62-83,45
Mój Dom Etap IV - Mieszkania na sprzedaż w Krakowie. Budynek będzie liczył 5 pięter. Inwestycja położona jest pod adresem ul. Obozowa. Osiedle realizuje firma Spółka Mieszkaniowa Salwator sp. z o.o., termin oddania przewidziany jest na grudzień 2019. Aktualnie dostępne są 23 lokale wielkości 40,62 - 83,45 m². W budynku powstanie 59 lokali. Dla wygody przyszłych mieszkańców przewidziano windę. Dostępne są lokale z balkonami, ogródkami, tarasami o powierzchniach dodatkowych od 3,78 do 37,88 mkw. W okolicy inwestycji Mój Dom Etap IV znajduje się przystanek autobusowy, przedszkole, klub fitness, apteka.
Aktualizacja: 2019-06-19
al. 29 listopada / ul. Prandoty, Stare Miasto, Kraków
29. Aleja
zapytaj o cenę ›
2-3 pok.
46,03-60,75
29. Aleja - Nowe mieszkania na Starym Mieście. Inwestycję realizuje deweloper Grupa BUMA, termin oddania przewidziany jest na I kwartał 2020. Inwestycja zlokalizowana jest pod adresem al. 29 listopada / ul. Prandoty. W budynku powstanie 115 lokali. Budynek będzie liczył 6 pięter. W pobliżu inwestycji 29. Aleja znajduje się rzeka, przystanek autobusowy, bankomat, poczta. Oferujemy lokale z balkonami o powierzchniach dodatkowych od 5,26 do 22,98 mkw. W ofercie dostępnych jest 8 lokali wielkości od 46,03 do 60,75 mkw.
Aktualizacja: 2019-05-14
Deweloper Grupa BUMA
ul. Wielicka, Podgórze Duchackie, Kraków
Sensity
od 284 490
1-3 pok.
32,03-68,55
Sensity - Nowe mieszkania na Podgórzu Duchackim. W sąsiedztwie inwestycji Sensity znajduje się klub fitness, przychodnia, market, apteka. W ofercie dostępnych jest 51 mieszkań o powierzchniach od 32,03 do 68,55 m². Na osiedlu powstały 123 mieszkania. Osiedle zlokalizowane jest pod adresem ul. Wielicka. Osiedle zrealizowała firma Sento S.A.. Dostępne są mieszkania z balkonami, ogródkami o powierzchniach dodatkowych od 1,97 do 48,95 mkw. Dla wygody mieszkańców przewidziano windę, lokale usługowe. Budynek liczy 6 pięter.
Aktualizacja: 2019-05-08
Deweloper Sento S.A.
ul. Białoruska 41, Podgórze Duchackie, Kraków
Wola Park
zapytaj o cenę ›
2 pok.
42,75
Wola Park - W sprzedaży mieszkania na Podgórzu Duchackim w Krakowie. Inwestycja budowana jest pod adresem ul. Białoruska 41. W sprzedaży są mieszkania z ogródkami o dodatkowym metrażu 28,76 mkw. Aktualnie dostępne jest 1 mieszkanie o powierzchni 42,75 mkw. Projekt realizuje deweloper Epol Estate Sp. z o. o., termin realizacji planowany jest na IV kwartał 2019. Na osiedlu powstanie 68 lokali. Dla wygody mieszkańców przewidziano windę. Budynek będzie liczył 3 piętra. W sąsiedztwie inwestycji Wola Park znajduje się szkoła podstawowa, przychodnia, apteka, przedszkole.
Aktualizacja: 2019-06-24
ul. B. Głowackiego, Bronowice, Kraków
Głowackiego
od 355 377
2-5 pok.
39,93-105,00
Głowackiego - Nowe mieszkania w Krakowie. W okolicy inwestycji Głowackiego dostępne są park, bankomat, poczta, market. Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. B. Głowackiego. Na osiedlu powstało 128 mieszkań. Aktualnie dostępne są 42 mieszkania wielkości 39,93 - 105,00 mkw. Projekt zrealizowała firma Dom-Bud M.Szaflarski.
Aktualizacja: 2019-06-14
Zobacz wszystkie
Promocje i Premiery Mieszkaniowe Zapisz się na newsletter i dowiedz się pierwszy
Subskrybuje już 16 178 osób
Chcę otrzymywać premierowe oferty oraz informacje o promocjach
Później
Tak
Wystąpił błąd, nie udało się wysłać danych.
Oferta, do której wysłano zgłoszenie jest nieaktywna. Zapisz się na nasz newsletter, aby dowiedzieć o się pierwszy o podobnych ofertach.
Drogi użytkowniku, ciastka zostały usunięte.
Wystąpił nieoczekiwany błąd, nie udało się wysłać danych, proszę odświeżyć stronę.
Dziękujemy, wkrótce otrzymasz od nas pierwsze informacje o podobnych ofertach i promocjach.