zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

AKOPOL sp. z o.o.

Akopol jest firmą specjalizującą się w realizacji inwestycji mieszkaniowych na terenie miasta Krakowa.
telefon:
pokaż numer telefonu

Tu nas znajdziesz:

Nasze biura

Zakres działalności:

  • deweloper
  • Kraków

Opis firmy - AKOPOL

Akopol jest firmą specjalizującą się w realizacji inwestycji mieszkaniowych na terenie miasta Krakowa.

Środowisko akademickie od wielu lat odczuwało dotkliwy brak mieszkań. W tej sytuacji na Politechnice Krakowskiej powstał pomysł budowy niedrogich mieszkań o wysokim standardzie w dobrej lokalizacji, budowanych szybko przez wiarygodną firmę, której bez obaw można powierzyć swoje pieniądze.

Inicjatywa budowy osiedla, w którym mieszkania przeznaczone są dla członków społeczności akademickiej spotkała się z dużym zainteresowaniem środowiska akademickiego. Zdecydowanie pozytywną opinię wyraziło m.in. Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa.

16 października 2001 roku została utworzona Spółka prowadząca działalność pod firmą Akopol Sp. z o.o. Nazwa Akopol pochodzi od słów: akademickie osiedle Politechniki.

Utworzenie przez Politechnikę własnej firmy budującej osiedle mieszkaniowe stwarza studentom tej Uczelni możliwość zapoznawania się z procesem inwestycji budowlanej i uczenia się praktycznej wiedzy o budownictwie. Niejako ubocznym efektem działalności Spółki jest zasilanie wypracowanymi zyskami budżetu Uczelni, co przy niewystarczającym dotowaniu szkolnictwa wyższego przez budżet państwa ma też istotne znaczenie.

Poprzedni Rektorzy Politechniki Krakowskiej - prof. dr hab. inż. Kazimierz Flaga, prof. dr hab. inż. Marcin Chrzanowski, prof. dr hab. inż. Józef Gawlik oraz obecny Rektor prof. dr hab. inż. Kazimierz Furtak, od początku wspierali działalność i rozwój Akopolu.

Akopol Sp. z o.o. jest jednoosobową spółką Politechniki Krakowskiej, która posiada 100% udziałów. Uczelnia posiada pełną kontrolę nad działalnością Spółki. W skład Rady Nadzorczej oprócz przedstawicieli Politechniki wchodzą wybitni przedstawiciele "przemysłu budowlanego", menadżerowie i praktycy budownictwa.

Osiedle Akademickie położone jest pomiędzy ulicami Skarżyńskiego a Bora Komorowskie- go. Położenie osiedla na terenach dawnego lotniska, na stoku nachylonym w kierunku południowym wyróżnia go dobrymi warunkami klimatycznymi. Sieć drogowa i układ komunikacji zbiorowej zapewniają szybki dojazd do centrum Krakowa, jak i dobre połączenie z ciągami komunikacyjnymi na kierunkach wschód - zachód oraz północ - południe, a również dobre połączenie z układem dróg zamiejskich.

W ciągu kilku lat powstało piękne osiedle, niskich trzypiętrowych domów, które docelowo będzie liczyło około 500 mieszkań wznoszonych z tradycyjnych materiałów ceramicznych. W przyziemiach budynków mieszczą się garaże oraz komórki lokatorskie. Dużą wagę przywiązujemy do zapewnienia wysokiej izolacyjności termicznej mieszkań co w sposób istotny przyczynia się do ograniczenia kosztów ogrzewania. Media w mieszkaniach (zimna woda, centralna ciepła woda oraz centralne ogrzewanie) są indywidualnie opomiarowane.

Po ukończeniu budowy przybędzie miastu piękne osiedle niskich, trzypiętrowych domów. Między budynkami znajdują się obszerne tereny zielone zapewniające możliwość wypoczynku a centrum osiedla stanowić będzie wydłużony plac krzyżujący się z głównym ciągiem spacerowym przecinającym osiedle w kierunku północno - południowym.

Projektantem Osiedla jest były Dziekan Wydziału Architektury prof. dr hab. Wacław Seruga. Zarówno architektura, urbanistyka osiedla jak i układ funkcjonalny mieszkań są bardzo wysoko oceniane zarówno przez mieszkańców, jak też przez zainteresowanych zakupem mieszkań na osiedlu.

Powierzchnia mieszkań jest bardzo zróżnicowana, od około 30 m2 do 130 m2, od niewielkich "garsonier" po dwupoziomowe mieszkania z obszernymi tarasami.

Sprzedawane przez Akopol mieszkania stanowią, po zakupie, własność hipoteczną kupujących

Oferty nieruchomości w Krakowie

ul. Piasta Kołodzieja, Mistrzejowice, Kraków
Piasta Park III
od 321 767
2-4 pok.
40,73-72,93
Piasta Park III - Nowe mieszkania w Mistrzejowicach. Inwestycja budowana jest pod adresem ul. Piasta Kołodzieja. Na osiedlu powstanie 315 lokali. W ofercie dostępne są 182 mieszkania o metrażach od 40,73 do 72,93 mkw. Projekt sprzedaje firma Wawel Service sp. z o.o., termin realizacji przewidziany jest na III kwartał 2021. Budynek będzie liczył 9 pięter.
Aktualizacja: 2019-11-15
ul. Anny Szwed Śniadowskiej 41, Swoszowice (Kliny Zacisze), Kraków
Osiedle Harmonia bud. B11
od 235 192
1-3 pok.
42,77-57,07
Osiedle Harmonia bud. B11 - Mieszkania na sprzedaż w Krakowie. W sprzedaży są lokale z balkonami o dodatkowych metrażach od 2,45 do 7,36 m². Inwestycja budowana jest pod adresem ul. Anny Szwed Śniadowskiej 41. Budynek będzie trzypiętrowy. W ofercie dostępnych jest 9 lokali o metrażach 42,77 - 57,07 m². Inwestycję sprzedaje firma Bartla Development sp. z o.o., termin oddania przewidziany jest na III kwartał 2020. W pobliżu inwestycji Osiedle Harmonia bud. B11 dostępne są przedszkole, żłobek, przychodnia, gimnazjum. Na osiedlu powstanie 60 mieszkań.
Aktualizacja: 2019-09-11
ul. B. Głowackiego, Bronowice, Kraków
Głowackiego
od 391 314
2-5 pok.
39,93-109,89
Głowackiego - Nowe mieszkania w Krakowie. W okolicy inwestycji Głowackiego dostępne są park, bankomat, poczta, market. Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. B. Głowackiego. Na osiedlu powstało 128 mieszkań. Aktualnie dostępne są 82 mieszkania wielkości 39,93 - 109,89 mkw. Projekt zrealizowała firma Dom-Bud M.Szaflarski.
Aktualizacja: 2019-10-23
ul. Okulickiego, Bieńczyce, Kraków
Okulickiego-Fatimska
od 336 192
2-5 pok.
49,44-121,15
Okulickiego-Fatimska - Nowe mieszkania. Inwestycja budowana jest pod adresem ul. Okulickiego. Dla wygody mieszkańców przewidziano plac zabaw, windę. W budynku powstanie 129 mieszkań. Budynek będzie liczył 4 piętra. Osiedle sprzedaje deweloper HSD Inwestycje, termin oddania przewidziany jest na IV kwartał 2020. Oferujemy lokale z balkonami wielkości dodatkowej od 3,70 do 10,69 mkw. W ofercie dostępnych jest 12 mieszkań wielkości 49,44 - 121,15 m². W sąsiedztwie inwestycji Okulickiego-Fatimska dostępne są szkoła podstawowa, market, szpital, apteka.
Aktualizacja: 2019-09-11
Deweloper HSD Inwestycje
ul. Krygowskiego, Podgórze (Kliny), Kraków
Krygowskiego II
od 379 830
2-4 pok.
57,55-95,26
Krygowskiego II - Mieszkania na sprzedaż. W budynku powstanie 70 lokali. Budynek będzie liczył 2 piętra. Inwestycja położona jest przy ul. Krygowskiego. Aktualnie dostępnych jest 8 lokali o metrażach od 57,55 do 95,26 m². Inwestycję sprzedaje firma Wawel Service sp. z o.o., termin realizacji przewidziany jest na I kwartał 2020. Na kondygnacji podziemnej inwestor wybuduje wielostanowiskowy parking podziemny.
Aktualizacja: 2019-11-15
ul. Chopina 9, Krowodrza, Kraków
Chopina 9
zapytaj o cenę ›
2-3 pok.
65,26-90,69
Chopina 9 - Mieszkania na sprzedaż w Krakowie. W ofercie dostępne są 3 lokale o powierzchniach 65,26 - 90,69 m². W sąsiedztwie inwestycji Chopina 9 dostępne są klub fitness, szkoła wyższa, market, bankomat. W budynku powstało 50 mieszkań. Osiedle zlokalizowane jest przy ul. Chopina 9. Budynek liczy 4 piętra. Dla wygody mieszkańców przewidziano lokale usługowe. Osiedle wybudował deweloper Tętnowski Development. Oferujemy mieszkania z balkonami o dodatkowych metrażach 4,36 - 6,36 m².
Aktualizacja: 2019-09-13
Zobacz wszystkie
Promocje i Premiery Mieszkaniowe Zapisz się na newsletter i dowiedz się pierwszy
Subskrybuje już 18 155 osób
Chcę otrzymywać premierowe oferty oraz informacje o promocjach
Później
Tak
Wystąpił błąd, nie udało się wysłać danych.
Oferta, do której wysłano zgłoszenie jest nieaktywna. Zapisz się na nasz newsletter, aby dowiedzieć o się pierwszy o podobnych ofertach.
Drogi użytkowniku, ciastka zostały usunięte.
Wystąpił nieoczekiwany błąd, nie udało się wysłać danych, proszę odświeżyć stronę.
Dziękujemy, wkrótce otrzymasz od nas pierwsze informacje o podobnych ofertach i promocjach.