zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Ogólnopolska Konferencja Mieszkaniowa

Prognozy dla rynku nieruchomości

2012-08-31

„Rynek mieszkaniowy w latach 2012 – 2022. Czy czeka nas stracona dekada?”

Termin: 14-15 listopada 2012
Miejsce: Hotel Westin, Warszawa, al. Jana Pawła II 21
Organizator: redNet Property Group
Formuła: Zamknięta
Prowadzący: Krzysztof Olszewski
Goście specjalni: Doktor Andrzej Olechowski i Profesor Krzysztof Rybiński

 

20121029_konferencja.jpgW 2002 roku redNet Property Group wydał pierwszy i najsłynniejszy raport pt. "Czy najgorsze już za nami?". Na łamach tej publikacji, wbrew opiniom większości analityków, którzy zapowiadali dalszy ciąg kryzysu, RPG prognozował znacząca poprawę koniunktury. Okazało się, że eksperci RPG mieli rację. Największy wzrost cen mieszkań, nawet o 50%, zgodnie z ich przewidywaniami nastąpił w 2006 roku. Po 10 latach pracy na tym rynku eksperci RPG przygotowali kolejny raport…

redNet Property Group serdecznie zaprasza na konferencję, na której zaprezentowane zostaną prognozy na kolejne lata. „Rynek mieszkaniowy w latach 2012 – 2022. Czy czeka nas stracona dekada?”. Konferencja odbędzie się w dn. 14-15 listopada 2012 w Hotelu Westin w Warszawie.

Celem tej wyjątkowej konferencji jest znalezienie odpowiedzi na pytanie, co czeka uczestników rynku mieszkaniowego w ciągu najbliższej dekady. Jak branża poradzi sobie z nadwyżką podaży nad popytem w sektorze budowlanym? Jaki wpływ na rynek mieszkaniowy będzie miała koniunktura gospodarcza w Europie? I wreszcie jaką strategię działania powinni przyjąć deweloperzy, aby odnieść sukces. Warto przy okazji cofnąć się w czasie i przeanalizować sytuację rynku w ostatniej dekadzie (2002-2012). Pierwsze pięć lat to okres niebywałej prosperity, gwałtownych wzrostów cen, niskich kosztów kredytów i kolejek klientów, gotowych do niemal natychmiastowego zakupu, czekających przed drzwiami biur sprzedaży, ukończonych i dopiero powstających inwestycji. Kolejne pięć lat to okres nieustannej walki z następstwami załamania rynku, zapoczątkowanymi w październiku 2008 roku.

Jakie będzie następne dziesięciolecie? Czy będzie to okres stagnacji, dalszego załamywania się rynku i postępującej recesji? A może nastąpi kolejna fala prosperity po trudnych 3 - 5 latach wychodzenia z kryzysu? W ciągu ostatniej dekady polski rynek deweloperski przyciągał inwestorów z całej Europy, szczególnie z Hiszpanii. Czy zagraniczni deweloperzy zdecydują się pozostać na naszym rynku? Jakie wybiorą strategie? Czy polscy deweloperzy, wzorem Hiszpanów, zdecydują się na zagraniczną ekspansję? Jeśli tak, to gdzie zainwestują? W 2002 roku Warszawska Giełda Papierów Wartościowych (GPW) notowała tylko 1 firmę deweloperską. Dziś ten sektor skupia 23 firmy, ma nawet swój własny indeks – WIG Deweloperzy. Czy GPW nadal będzie przyciągać firmy z branży? I dalej – jak będzie wyglądać w przyszłości finansowanie działalności deweloperskiej? Czy załamanie rynku obligacji, po bankructwach firm z branży budowlanej, ma charakter tylko chwilowy? I wreszcie – jaką strategię powinni przyjąć deweloperzy mieszkaniowi? Jakie segmenty rynku będą atrakcyjne? Które miasta najbardziej zyskają? Czy deweloperzy mieszkaniowi zdecydują się na ekspansję w kierunku nieruchomości komercyjnych podobnie jak niektórzy deweloperzy komercyjni weszli w minionych latach na rynek mieszkaniowy? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą Państwo na naszej konferencji. Skierowana jest ona nie tylko do inwestorów rynku deweloperskiego, ale także do licznego grona osób, działających w szeroko rozumianym otoczeniu tego rynku - wszystkich firm, których działalność zależy od kondycji sektora mieszkaniowego, w tym sektora finansowego.


TEMATYKA KONFERENCJI:


14 listopada 2012
Przyszłość rynku 2012 – 2022


Pierwszy dzień poświęcony zostanie analizie kierunków rozwoju rynku mieszkaniowego w kontekście gospodarczym, finansowym, marketingowym oraz prognoz sprzedaży. Swoje wykłady wygłoszą zaproszeni eksperci.

1. Wprowadzenie do konferencji

2. Panel otwierający. "Co czeka gospodarki Europy i Polski w najbliższych 10 latach?"
Panel ma odpowiedzieć na pytania, czy następne 10 lat to czas spłaty zaciągniętych długów przez państwa i obywateli, a w związku z tym stagnacja albo nawet recesja? Czy przetrwa Euro? Jak wpłynie to na politykę kredytową banków i stopy procentowe?
Goście specjalni: Dr Andrzej Olechowski i Prof. Krzysztof Rybiński

3. Prezentacja tytułowa "Rynek mieszkaniowy 2012-2022. Czy czeka nas stracona dekada?".
Prezentacja prognozy rozwoju rynku mieszkaniowego w latach 2012 – 2022. Jaki jest deficyt mieszkań i jak będzie się zmieniał. Czy malejący poziom ludności w Polsce w znaczący sposób przyczyni się do spadku liczby kupowanych mieszkań? Jakie zagrożenia czekają deweloperów w najbliższych 10 latach? W jakich obszarach rynku deweloperzy powinni upatrywać swoją szansę? Jak będą kształtować się ceny mieszkań i wolumen sprzedaży?
Prowadzący: Robert Chojnacki - Prezes redNet Propery Group Sp. z. o.o

4. Debata "Pozabankowe sposoby finansowania działalności deweloperskiej".
Kolejny bank odmawia udzielenia kredytu, a ja naprawdę mam rentowny projekt deweloperski - gdzie i jak szukać pomocy? Obligacje czy akcje - jak efektywnie finansować działalność deweloperską?. Co musimy wiedzieć planując emisję obligacji - praktyczne spojrzenie na wymogi dla dewelopera. Rola zabezpieczenia przy pozyskiwaniu kapitału.
Paneliści: Piotr Grabowski - Prezes Zarządu Copernicus Capital TFI S.A, Marek Kuczalski Zarządzający funduszami w Allianz TFI, Andrzej Szornak - Wiceprezes Zarządu Gant Development S.A.

5. Panel dyskusyjny: "Czy tylko cena czyni cuda? Wyzwania dla marketingu w nowych czasach" – dyskusja ekspertów marketingu, PR
Podczas dyskusji postaramy się odpowiedzieć na podstawowe pytanie – co zrobić, żeby sprzedać? Dobry produkt już nie wystarcza i klasyczna komunikacja nie jest w stanie odpowiedzieć na wyzwania trudnego rynku. Jak powinien wyglądać optymalny proces marketingu i PR projektów deweloperskich? Jak się wyróżnić i zbudować silną markę? W trakcie panelu skonfrontujemy różne podejścia do procesu sprzedaży, porównamy efektywność klasycznych narzędzi marketingowych i PR z najnowszymi osiągnięciami komunikacji w Internecie, mediach społecznościowych i performance marketingu.
Moderator: Tomasz Podolak, Managing Director LinkLeaders Consulting Communication Paneliści: Tomasz Kozarzewski - Prezes Sales & More – wiodącej na polskim rynku agencji performance marketingu, eksperci z agencji PR, agencji reklamowych oraz przedstawiciele działów marketingu firm deweloperskich.


15 listopada 2012

Strategie deweloperów mieszkaniowych na lata 2012-2022

Dzień drugi będzie cyklem prezentacji i paneli dyskusyjnych przedstawiających możliwości rozwoju sektora rynku mieszkaniowego oraz wybranym strategiom planowania inwestycji.

1. Debata "Debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Prawne i formalne wyzwania dla dewelopera"

Rola Komisji Nadzoru Finansowego i Giełdy Papierów Wartościowych w procesie pozyskiwania finansowania. Jak pozyskać kapitał na nowe projekty - formalne i prawne aspekty dotyczące dopuszczenia akcji i obligacji dewelopera do obrotu na rynku regulowanym i Alternatywnym Systemie Obrotu. Dlaczego warto rozważyć debiut na na Giełdzie Papierów Wartościowych - bilans szans i zagrożeń.

2. Budownictwo mieszkaniowe 2012 – 2022: Centra miast czy obrzeża? Domy czy mieszkania? Które miasta?
Omówienie raportu na temat przyszłych tendencji na rynku mieszkaniowym. Czy w najbliższym dziesięcioleciu klienci będą głównie kupować mieszkania, a może preferencje mieszkaniowe nabywców przesuną się w kierunku zakupu domów? Jakie czynniki będą miały wpływ na proces suburbanizacji? Czy będzie to infrastruktura drogowa, komunikacja publiczna, a może lokalizowanie na obrzeżach miast centrów biurowych i handlowych. Czy może ze względu na korzystną cenę to podmiejskie domy będą alternatywą dla kupna mieszkania w centrum miasta. Przedstawione będą trzy studia przypadków ukazujące tendencje panujące na lokalnych rynkach.
Prowadzący: Robert Chojnacki - Prezes redNet Propery Group Sp.z.o.o

3. Rewitalizacja: Atrakcyjna nisza rynkowa czy szansa dla deweloperów?
Rewitalizacja w Polsce kojarzyła się do tej pory przede wszystkim z projektami miejskimi. Liderem najczęściej pozostawał samorząd, a partnerzy prywatni, o ile się pojawiali w projekcie, to najczęściej na późniejszych etapach. Taki obraz sytuacji wynikał z jednej strony z możliwości jakie dawały gminom środki unijne przeznaczone na rewitalizację, z drugiej ogromny popyt na rynku, powodujący iż najprostsze projekty mieszkaniowe sprzedawały się praktycznie same, a projekty rewitalizacyjne postrzegane jako trudne, wymagały dużo więcej pracy i specjalistycznej ekspertyzy. Aktualnie sytuacja zmieniła się. Projekty rewitalizacyjne przez swoją często znakomitą lokalizację, wzbudzają coraz większe zainteresowanie, o czym świadczą duże inwestycje realizowane w centrach takich miast jak Warszawa, Gdańsk, Poznań, czy Łódź, ale również mniejszych ośrodków, jak Żyrardów. Dodatkowo pojawiły się środki unijne z których mogą skorzystać deweloperzy i ich wolumen będzie rósł w kolejnych latach. Podczas panelu zostaną zaprezentowane przykłady multifunkcyjnych projektów rewitalizacyjnych, sposób ich przygotowania i finansowania oraz możliwości dalszego rozwoju segmentu w kontekście nowych źródeł finansowania.
Prowadzący: Michał Socha - Dyrektor EwidencjaZabytkow.pl biura badań i dokumentacji zabytków Tabelaofert.pl Sp. z. o.o

4. Czy inwestycje komercyjne to szansa dla deweloperów mieszkaniowych na trudne czasy?
Wskutek wzrostu siły nabywczej ludności oraz powstania nowych osiedli mieszkaniowych na rynku nieruchomości powstała nisza rynkowa w zakresie nieruchomości handlowych i usługowych. Wiele osiedli nie ma zapewnionej odpowiedniej infrastruktury handlowej - studium przypadku warszawskiego Wilanowa. Czy deweloperzy mieszkaniowi potrafią dostrzec szansę na rynku komercyjnym? Czy wiedzą gdzie i jak budować centra handlowe, tak żeby przyciągnęły one klientów? Omówienie nowoczesnych form analizowania potencjału danego rynku.
Moderator: Tomasz Kołodziejczyk - Dyrektor redNet Consulting

5. Czy polskich deweloperów stać na ekspansję zagraniczną? Możliwe kierunki ekspansji.

6. Walka o marże: Nowe technologie w budownictwie mieszkaniowym.


andrzej_olechowski.jpg Dr Andrzej Olechowski
Członek Rad Nadzorczych: Bank Handlowy, Euronet, Layetana Developments Polska oraz MCI Management S.A. Członek Komitetów Doradczych: ACE, Citigroup Europe, Macquarie European Infrastructure Fund. Były minister Finansów (1992) i Spraw Zagranicznych (1993-95). Kandydat w wyborach Prezydenta RP (2000 i 2010). Współzałożyciel Platformy Obywatelskiej. Przewodniczący Polskiej Grupy w Trilateral Commission, członek European Council on Foreign Relations, członek władz m.in. Centrum Promocji Kobiet, fundacji Stefana Batorego, Instytutu Spraw Publicznych, Towarzystwa Społeczno-Ekonomicznego.Doradca ds. gospodarczych prezydenta Lecha Wałęsy (1992-93 i 1995); starszy doradca EBOiR (1992-93); sekretarz stanu w Ministerstwie Współpracy Gospodarczej z Zagranicą (1991-92); pierwszy zastępca prezesa Narodowego Banku Polskiego (1989-91); ekonomista w Banku Światowym (Waszyngton, 1985-87) i UNCTAD (Genewa, 1982-84); Przewodniczący Rady Gminy Warszawa-Wilanów (1994-98).
 

krzysztof_rybinski.jpgProf. Krzysztof Rybiński
Krzysztof Rybiński jest autorem wielu prac naukowych na tematy ekonomiczne i autorem oraz współautorem publikacji książkowych. Napisał kilkaset artykułów na tematy ekonomiczne i rynków finansowych, które zostały opublikowane w pismach krajowych oraz w „The Wall Street Journal”, „Financial Times” i „The Economist”. W latach 1992-1994 był konsultantem w Banku Światowym. W latach 1997-2004 pracował jako główny ekonomista w trzech bankach komercyjnych (ING, BZ WBK i BPH). W latach 2004-2008 pełnił funkcję wiceprezesa Narodowego Banku Polskiego, w 2004-2005 był członkiem reprezentującym NBP w Radzie UE ds. Ekonomicznych i Finansowych. W latach 2007-2008 był członkiem Komisji Nadzoru Finansowego, a w latach 2007-2008 reprezentującym Polskę wicegubernatorem (alternate governor) Banku Światowego. W latach 2008-2009 zasiadał w radach nadzorczych spółek sektora finansowego, w latach 2008-2010 był partnerem w Ernst & Young Polska. Od roku 2010 jest profesorem i rektorem Uczelni Vistula w Warszawie.
 

krzysztof_olszewski.jpgKrzysztof Olszewski
Posiada wieloletnie doświadczenie dziennikarskie oraz w branży government relations i public relations. Jako szef projektów doradczych w firmie MDI Strategic Solutions doradza w zakresie komunikacji m.in. zarządowi Polnord SA (jest także rzecznikiem prasowym tej firmy) oraz GTC SA. Prowadzi również projekty public affairs dla KGHM Polska Miedź SA.
Wcześniej był szefem działu nieruchomości w The Wall Street Journal Polska oraz szefem działu dodatków gospodarczych w Dzienniku. Swoją karierę rozpoczął w 1993 roku jako reporter polityczny w Rzeczpospolitej. Pracował także w CEC Government Relations, Leo Burnett oraz kierował agencją SEC Polska Public Relations. Zajmował się m.in. projektami z branży naftowej, lotniczej oraz handlu. Studiował m.in. na Wydziale Nauk Politycznych oraz Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz otrzymał stopień Visiting Media Fellow na Duke University (USA). Był także stypendystą Fundacji Reutera na Uniwersytecie Oksfordzkim. Miłośnik narciarstwa, żeglarstwa i warszawskiego Starego Mokotowa, gdzie jego rodzina mieszka od pokoleń.Więcej informacji oraz rejestracja uczestników
 

Kontakt dla prasy: Katarzyna Szuba, 513 129 021, katarzyna.szuba@rednetproperty.com
 


Polecane ogłoszenia:

Comfort City Rubin Warszawa Białołęka
ul. Dionizosa 7
Głównym atutem inwestycji jest niezwykle bogata oferta układów mieszkań w metrażach od 25 do 75 mkw. Pozwala to znaleźć mieszkanie doskonale...Comfort City Rubin to pierwszy z jedenastu planowanych zespołów budynków (trzy-, sześcio- i ośmiopiętrowych), w najnowszej inwestycji BARC Warszawa...
Bohema Strefa Praga Warszawa Praga Północ
ul. Szwedzka 20
Bohema Strefa Praga to unikalny projekt łączący historyczną lokalizację z nowoczesną architekturą. Komfortowe, ustawne mieszkania o zróżnicowanych... Bohema Strefa Praga to inwestycja zlokalizowana na warszawskiej Pradze, przy ul. Szwedzkiej 20. W industrialnych obiektach po dawnej fabryce...
19. Dzielnica IV etap Warszawa Wola (Czyste)
ul. Kolejowa 49

Wielokrotnie wyróżniana i nagradzana inwestycja zlokalizowana w centrum stolicy. Jej wyjątkowy design tworzą nowoczesna architektura i...19. Dzielnica / Etap IV INFORMACJE O INWESTYCJI• Największe, nowe osiedle w centrum miasta • Doskonała lokalizacja – obok stacji II linii metra...

Cicha Dolina Warszawa Wilanów
ul. Bruzdowa 104

Drewniane okna z szybami antywłamaniowymi, szerokie drzwi tarasowe prowadzące do ogródka, poddasze do indywidualnej aranżacji oraz konstrukcja...Szukasz cichego i spokojnego miejsca, dokąd nie dociera wielkomiejski zgiełk? Pragniesz zamieszkać w malowniczej i wyjątkowej okolicy? Chcesz mieś...

Murapol Apartamenty Praskie Warszawa Praga Południe (Gocławek)
ul. Witolińska
Apartamenty inwestycyjne – ulokuj swój kapitał w nieruchomości Murapol Apartamenty Praskie to atrakcyjny projekt inwestycyjny, w ramach którego na...
Park Leśny Rembertów Warszawa Rembertów
ul. Chełmżyńska
Park Leśny Rembertów jest nowoczesnym osiedlem położonym w warszawskim Rembertowie, przy ulicy Chełmżyńskiej.   Naszą ambicją było stworzenie...
Viva Garden Warszawa Białołęka
ul. Szlachecka / Włodkowica
Viva Garden 11 to kolejny etap położonej na bliskiej Białołęce i cieszącej się wyjątkową popularnością inwestycji. Osiedle oferuje 98 ustawnych...
Myśliborska 1 Warszawa Białołęka (Żerań)
ul. Myśliborska 1
Realizowany przez nas pierwszy etap osiedla przy ul. Myśliborskiej to część nowoczesnego kompleksu budynków wielorodzinnych zlokalizowanych tuż...
Miasteczko Nova Ochota Warszawa Włochy (Raków)
ul. Łopuszańska
Miasteczko Nova Ochota 2 to drugi etap inwestycji warszawskiego dewelopera Victoria Dom. Nowe osiedle będzie w pełni samowystarczalnym...
Miasto Moje Warszawa Białołęka
ul. Marywilska 62
Miasto Moje. Wszystko w jednym miejscu, w najlepszej cenie!   Inwestycja Miasto Moje od Ronson Development to unikatowy projekt nie tylko na...
Miasteczko Greenwood Warszawa Białołęka (Kobiałka)
ul. Zdziarska/ul. Verdiego
Kompleks pięciu budynków wielorodzinnych w niskiej zabudowie to nowoczesny projekt Miasteczka GREENWOOD, które znajduje się w północno-wschodniej...
Willa Wiślana Warszawa Białołęka (Nowodwory)
ul. Mikołaja Trąby
Willa Wiślana jest realizowana na bliskiej Białołęce – dzielnicy najprężniej rozwijającej się i inwestującej w rozbudowę infrastruktury i...
Zobacz wszystkie w Warszawie ›
Promocje i Premiery Mieszkaniowe Zapisz się na newsletter i dowiedz się pierwszy
Subskrybuje już 18 478 osób
Chcę otrzymywać premierowe oferty oraz informacje o promocjach
Później
Tak
Wystąpił błąd, nie udało się wysłać danych.
Oferta, do której wysłano zgłoszenie jest nieaktywna. Zapisz się na nasz newsletter, aby dowiedzieć o się pierwszy o podobnych ofertach.
Drogi użytkowniku, ciastka zostały usunięte.
Wystąpił nieoczekiwany błąd, nie udało się wysłać danych, proszę odświeżyć stronę.
Dziękujemy, wkrótce otrzymasz od nas pierwsze informacje o podobnych ofertach i promocjach.