Przestronne mieszkanie z widokiem na gdańską Starówkę

Mieszkanie na sprzedaż 111,00 m²

950 000 zł

Gdańsk, Śródmieście, Nowe Ogrody, Górka 13b

Liczba pokoi:
4 pokoje
Powierzchnia:
111,00 m²
Piętro:
3 piętro
Cena za m²:
8 559 zł/m²
Typ kuchni:
kuchnia oddzielna
Strony świata:
wschód (E), zachód (W)
Rok budowy:
1900
Projekt i wykończenie "POD KLUCZ" Zapytaj o ofertę wykończenia redNet Dom >
Szczegóły oferty

Szczegóły oferty

pokaż/schowaj
Czynsz
400 zł
Typ własności
własność
Łazienka
osobne wc
Powierzchnia pokoi
16,00 m² (wschód), 20,00 m² (zachód), 21,00 m² (zachód), 26,00 m² (zachód)
Standard wykończenia
do remontu
Numer oferty
9359543
Data dodania
2022-05-18
Data aktualizacji
2022-09-01
Dane o budynku

Dane o budynku

pokaż/schowaj
Typ budynku
kamienica
Materiał
cegła

Opis oferty
Opis oferty
pokaż/schowaj

Sprzedam mieszkanie idealne pod inwestycję wynajmu na pokoje, na pracownię lub dla rodziny wielopokoleniowej. Można również podzielić powierzchnię na 2 odrębne mieszkania – pozwala na to układ instalacji i okien. Nad mieszkaniem znajduje się duży strych, który nad sąsiednim lokalem został zaadoptowany na cele mieszkaniowe. Mieszkania na dolnych kondygnacjach mają balkony więc jest możliwość dobudowania i tutaj. Mieszkanie jest pełne światła, dwustronne wschód-zachód, obecnie są 3 pokoje (16, 20, 26 m2), 2 kuchnie (21, 11 m2) , spiżarnia, łazienka, wc i piwnica. Powierzchnia całości wynosi 111,70 m2, w tym powierzchnia piwnicy 5,20 m2, wysokość pomieszczeń ponad 3 m.

Częściowo na podłogach znajdują się stare, szerokie deski, warte zachowania. Okna są częściowo wymienione na plastikowe, ocalały dwa drewniane duże okna z łukami. Drzwi wewnętrzne oryginalne, drewniane, szerokie.

Oferta jest o tyle ciekawa, że ta wyjątkowo piękna kamienica, choć ponad 100-letna, prezentuje się doskonale. Poddana została gruntownemu remontowi z zachowaniem jej zabytkowego charakteru i pięknych architektonicznych detali. Do mieszkania prowadzi zadbana, oryginalna klatka schodowa z kamiennymi schodami. Dach, front i ściany boczne kamienicy są po remoncie. Zrewitalizowana jest uliczka i podwórze. Nie zabrakło miejsca na zieleń i duże drzewa. Miejsce jest bardzo klimatyczne, jedyne w swoim rodzaju i wciąż nabiera charakteru dzięki projektowi „Górka dumna z podwórka” : https://www.facebook.com/events/401110150705451/

Z ostatniej chwili: Ten uroczy zakątek Gdańska został właśnie objęty Programem Rewitalizacji, w ramach którego cyt. za gdansk.pl: „Ulica będzie miała nawierzchnię z kostki kamiennej. Ponadto przebudowane zostaną chodniki, pojawi się stylizowane oświetlenie i ławki. Ważnym elementem inwestycji będzie przebudowa sieci gazowej, współfinansowana przez PSG Sp. z o.o oraz przebudowa sieci wodociągowej, która będzie koordynowana przez przedstawicieli spółki GIWK.

W zakresie inwestycji znalazły się również prace związane z wykonaniem kanalizacji deszczowej, monitoringu i montaż elementów małej architektury. Z uwagi na lokalizację ulicy projekt został uzgodniony z Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku. Otwarcie ofert zaplanowano w pierwszej połowie września. Prace mają potrwać 10 miesięcy od daty podpisania umowy”
Link do artykułu: https://tiny.pl/9gk61

Ciekawostka: w latach 1900-1912 miał tu atelier wybitny malarz Wolnego Miasta Reinhold Bahl a po nim inni malarze m.in. Paul Kreisel.

Lokalizacja kamienicy zapewnia szybki dostęp do komunikacji miejskiej, dworca PKS i PKP, wyjazdu na obwodnicę oraz do Starówki i centrum handlowego Forum. Poniżej budynku znajduje się duży parking miejski. Jednocześnie budynek usytuowany jest w drugim trakcie od ulicy co sprawia, że jest to cichy, kameralny zakątek.

W Śródmieściu Gdańska coraz mniej jest tak charakterystycznych mieszkań dostępnych do kupna, sprzedają się ostatnie lokalizacje a ta oferta jest unikatowa pod wieloma względami. To nie jest kolejne, seryjne mieszkanie w bloku. Dlatego zapraszam do zainwestowania właśnie tutaj:)
Podsumowanie zalet:
- doskonała lokalizacja
- unikalny charakter miejsca
- możliwość zaadaptowania strychu nad mieszkaniem i stworzenia mieszkania 2-poziomowego
- możliwość dobudowania balkonu
- możliwość podziału na 2 mieszkania lub 3 z wykorzystaniem strychu

Informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
pokaż/schowaj

Ogrzewanie: gazowe

Opis okolicy
Opis okolicy
pokaż/schowaj

Edukacja: gimnazjum, liceum, przedszkole, szkoła podstawowa, szkoła wyższa, żłobek
Komunikacja: dworzec autobusowy, dworzec kolejowy, kolej podmiejska, przystanek autobusowy, przystanek tramwajowy
Obiekty i usługi: apteka, bankomat, centrum handlowe, market, przychodnia, sklep osiedlowy, szpital
Przyroda: morze, park
Rozrywka i rekreacja: kino, klub fitness

Skontaktuj się z oferentem

pokaż/schowaj
Numer licencji: 26358
ul. Władysława Jagiełły 1
80-180 Gdańsk

Numery kontaktowe:

Pokaż numer
Zapytaj o ofertę
Czym jest Smart Fit?
Indywidualnie wybrane oferty mieszkań lub domów zgodne z Twoimi preferencjami
Sprawdź