Mieszkanie na sprzedaż 119,00 m², parter

Oferta bezpośrednia

2 100 000 zł

Warszawa, Hoża

Liczba pokoi:
11 pokoi
Powierzchnia:
119,00 m²
Piętro:
parter
Cena za m²:
17 647 zł/m²
Rok budowy:
1938
Projekt i wykończenie "POD KLUCZ" Zapytaj o ofertę wykończenia redNet Dom >
Szczegóły oferty

Szczegóły oferty

pokaż/schowaj
Standard wykończenia
po remoncie
Data dodania
2023-03-09
Data aktualizacji
2023-03-26
Dane o budynku

Dane o budynku

pokaż/schowaj
Typ budynku
kamienica

Opis oferty
Opis oferty
pokaż/schowaj

OGŁOSZENIE BEZPOŚREDNIE - BEZ PROWIZJI

Na sprzedaż mieszkanie inwestycyjne (gotowiec inwestycyjny) składające się z 5 wykończonych niezależnych apartamentów/lokali wraz z pomieszczeniem administracyjno-gospodarczym w przedwojennej kamienicy w topowej lokalizacji ścisłego centrum Warszawy. Wieloletnia historia wysoko rentownego najmu krótkoterminowego (Booking i Airbnb) oraz dodatkowy duży potencjał w najmie hybrydowym, biurowym lub usługowym.

Aktualna rentowność najmu krótkoterminowego: ROI na poziomie ponad 10% rocznie.

Potencjał do znacznego podniesienia ROI poprzez m.in. optymalizację kosztów zarządzania najmem wraz z podniesieniem standardu lokali i ich ceny najmu, lub wprowadzenie najmu hybrydowego albo zmiany lokalu na cele biurowe/usługowe. Ponadto, w najbliższych miesiącach planowana jest gruntowna rewitalizacja patio kamienicy co znacząco podniesie atrakcyjność lokalu.

LOKALIZACJA
Nieruchomość znajduje się w topowej lokalizacji - róg ul. Hożej i Marszałkowskiej (600m do Pałacu Kultury i Nauki, 400m do Metra Centrum). W pobliżu najważniejsze atrakcje stolicy, restauracje, bary oraz popularne butiki, ale także centrum biznesowe i konferencyjne stolicy.

HISTORIA KAMIENICY
Kamienica przy ulicy Hożej została wybudowana w 1938 r. dla Juliana Glassa - właściciela składów materiałów żelaznych „Glass i s-ka”. Modernistyczne kamienice projektowane przez duet Gelbard-Sigalin to obiekty o wysokim standardzie, komfortowo urządzone, zróżnicowane pod względem gabarytów. Budynek o niemal w pełni zachowanej substancji zabytkowej stanowi charakterystyczny przykład warszawskiej kamienicy czynszowej z czasów uzupełniania tkanki miejskiej śródmieścia Warszawy modernistyczną zabudową z lat 30. XX wieku. Jako jedna z kilku ekskluzywnych inwestycji stołecznych Juliana Glassa jest przykładem obiektu przynależącego do luksusowego nurtu architektury warszawskiej drugiej połowy lat trzydziestych.

W najbliższych miesiącach planowana jest gruntowna rewitalizacja dziedzińca/patio kamienicy oraz przejazdu bramnego. Istnieje także możliwość wynajęcia albo wykupienia miejsca parkingowego w sąsiednim apartamentowcu.

SZCZEGÓŁY NIERUCHOMOŚCI
Położenie w kamienicy: cały parter oficyny z oknami wychodzącymi na patio kamienicy

Metraż: 118,72mkw w księdze wieczystej (120,23mkw po gruntowym remoncie w 2016-2017)

Stan prawny: jedna księga wieczysta (w pełni "czysta" - tj. całkowicie uregulowana własność, brak roszczeń czy innych ograniczeń oraz brak wpisów hipotecznych i jakichkolwiek innych wzmianek)

Podział nieruchomości - jeden lokal mieszkalny składający się z:
- pomieszczenia administracyjno-gospodarczego (z przyłączem wod-kan i siłą) o powierzchni 7mkw, z wejściem z klatki schodowej oficyny,
- 5 niezależnych apartamentów/lokali od 17mkw do 28mkw zaprojektowanych pod najem krótkoterminowy z niezależnymi wejściami od strony patio kamienicy do każdego z nich,
- każdy apartament jest niezależnym, w pełni umeblowanym i wyposażonym pod najem krótkoterminowy studiem z aneksem kuchennym oraz łazienką (AGD: m.in. lodówka, płyta grzewcza; RTV: telewizor - Netflix + TV i światłowodowy szybki internet Wi-Fi).

Stan: nieruchomość przeszła gruntowny remont pod najem krótkoterminowy w 2016-2017 r. (m.in. optymalny podział, nowe instalacje, stolarka okienna i drzwiowa) oraz kompleksowe odświeżenie pod koniec 2022 r. (m.in. nowe meble, oświetlenie i wyposażenie lokali)

POTENCJAŁ
Aktualnie apartamenty wynajmowane są krótkoterminowo z wykorzystaniem platform Airbnb i Booking (przeszło tysiąc rezerwacji i wysokie oceny) za pośrednictwem firmy zarządzającej. Po remoncie patio kamienicy (załączone zdjęcia wizualizacji) znacząco wzrośnie atrakcyjność lokali co powinno przełożyć się na wzrost przychodów.

W celu zwiększenia rentowności lokale mogą być wynajmowane w systemie hybrydowym (tj. poza wysokim sezonem wakacyjnym najem długoterminowy dla studentów i krótkoterminowo w sezonie) jak i połączone i przekształcone w jeden duży lub kilka mniejszych lokali biurowych / usługowych (np. kancelaria prawna czy pracownia architektoniczna). W lokalu nie ma żadnych ścian nośnych oprócz ścian zewnętrznych co pozwala na stworzenie zarówno jednego, dużego open-space'u jak i np. 5 przestronnych biur, lub sal konferencyjnych z dużymi oknami na zielone i reprezentatywne po odnowieniu patio kamienicy.

Ogłoszenie bezpośrednio od właściciela.
Ogłoszenie dodane do 100 portali nieruchomości przez portal www.odwlasciciela.pl

Media
Media
pokaż/schowaj

prąd, woda

Informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
pokaż/schowaj

Instalacje elektryczne: aparat telefoniczny, instalacja internetowa
Ogrzewanie: c.o. miejskie

Skontaktuj się z oferentem

pokaż/schowaj
Oferta bezpośrednia
Piotr

Numery kontaktowe:

Pokaż numer
Zapytaj o ofertę
Czym jest Smart Fit?
Indywidualnie wybrane oferty mieszkań lub domów zgodne z Twoimi preferencjami
Sprawdź