zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Działka na sprzedaż 9 693,00 m², Cisna

Działka z oferty HOMEPLUS Nieruchomości

850 000 zł

9 693,00 m² inwestycyjna


  • Dane oferty

Cena całości

Cena całości 850 000 zł
Negocjuj cenę
Cena za m² 88 zł

Metraż i szczegóły oferty

Metraż 9 693,00 m²
Rodzaj działki inwestycyjna
Dojazd asfalt
Numer oferty 21739/78/OGS
Data dodania 2019-06-11
Data aktualizacji 2019-10-30

Opis oferty Opis oferty

Oferta obejmuje teren złożony z 3 działek połączonych ze sobą

1. Działka rolna o powierzchni 6423 m2 , posiada pozwolenie na budowę zabudowy zagrodowej, dom mieszkalny jednorodzinny oraz pomieszczenia gospodarcze. W 2019 została rozpoczęta budowa domu mieszkalnego ( zgłoszona do nadzoru budowlanego, przejęta przez kierownika budowy i wyznaczone linie geodezyjne, aby pozwolenie nie wygasło ) następne prace zgodnie z ustawą mogą być wykonane za 3 lata.
Budynek gospodarczy ma odnowione pozwolenia na budowę, uprawomocnione w dniu 2018-11-05 ( dziennik budowy jest czysty, pozwolenie jest ważna 3 lata )
2. Działka pod zabudowę rekreacji indywidualnej i pensjonatowej o powierzchni 2450 m2, posiada odnowione pozwolenie na budowę budynku rekreacji indywidualnej ( może zostać przekształcony na pensjonat ) uprawomocnione w dniu 2018-11-05 ( dziennik budowy jest czysty, pozwolenie jest ważna 3 lata )
3. Działka terenów ciągów pieszo jezdnych ( budowlana ) 800 m2 .
Cały teren graniczy z drogą gminna i dla działki 133/7 został nadany adres CISNA 126A oraz doprowadzony prąd.
Cały teren to Natura 2000, w posiadaniu wszystkie pozwolenia i ustalenie z RDOŚ-em itd.
Do sprzedaży CAŁOŚĆ, łącznie z pozwoleniami i projektami budowlanymi !!!!!

WAŻNA INFORMACJA DODATKOWA !!!
W październiku 2019 roku na tym terenie jest kolejne rozdanie dofinansowania unijnego na inwestycję. JEST PRZYGOTOWANY CAŁY POPRZEDNI WNIOSEK. ( Wniosek jest sprawdzony jako prawidłowy merytorycznie !!! ) - możliwość skorzystania przez nowego inwestora z przygotowanego opracowania !!

CISNA I OKOLICE : ( poniższe informacje pochodzą z portalu twojebieszczady.net autorstwa P.Szechyńskiego )
Cisna jest miejscowością gminną, położoną w dolinie rzeki Solinki. Można tu dojechać z trzech kierunków: od Komańczy przez Osławicę, Wolę Michową i Żubracze, od Ustrzyk Górnych, przez Brzegi Górne i Wetlinę oraz z Leska, przez Hoczew, Baligród i Jabłonki.

Miejscowość została założona, według różnych źródeł w roku 1522, lub 1552, przez rodzinę Balów. W połowie XVIII w. stała się własnością rodziny Fredrów.

Cisna nadaje się doskonale także do wypoczynku mniej aktywnego, jest kilka miejsc gdzie można posiedzieć nad Solinką (za wspomnianą restauracją oraz w dole, na zakręcie przy samym wjeździe do Cisnej od strony Majdanu), sporo tras na dłuższe i krótsze spacery, a także wycieczki samochodowe w okolice tej miejscowości, np. do Terki, Buku, Łopienki, rezerwatu Sine Wiry, Wetliny, Baligrodu, czy rejonu Przełęczy Żebrak a także do Roztok Górnych, skąd przez przełęcz nad Roztokami można zejść do wsi Ruske na Słowacji.

W roku 2015 wyznakowana została ścieżka turystyczna "Nad sztolnią" na wzgórze Mochnaczka, gdzie znajduje się dawna sztolnia "Róża", skąd wydobywano rudę żelaza. Na tej samej górze jest również druga ścieżka: Jeleni Skok, która prowadzi z Zamościa (część Cisnej) do drewnianej wieży widokowej na Urwisku Zonkla.

Od 1 lipca 2007 roku działa w Cisnej nowa rejonowa stacja ratownictwa Grupy Bieszczadzkiej GOPR. Mieści się w dawnym budynku Nadleśnictwa Cisna, który został przekazany przez Lasy Państwowe na rzecz goprowców. Powrócono w ten sposób do stanu sprzed 20 lat, kiedy to w Cisnej (w ówczesnym motelu) również działał stały punkt GOPR.

Majdan skansen Majdan, nieistniejący dziś (a szkoda) skansen bieszczadzkiej wąskotorówki
foto: P. Szechyński (1995)
W sezonie narciarskim czynny bywa wyciąg, który jest położony na stokach Hona (Honia). Cisna kojarzona jest także (a może przede wszystkim) z bieszczadzką kolejką wąskotorową.

W Majdanie znajduje się stacja początkowa z której kolejka kursuje docelowo obecnie do dwóch miejscowości, tj. Balnicy i Przysłupa. Aktualny rozkład jazdy znajduje się w dziale: Rozkład jazdy kolejki. Na terenie stacji Majdan znajduje się parking oraz bar. Kiedyś tuż obok przejazdu kolejowego pomiędzy Majdanem, a Cisną znajdował się skansen kolejki. Niewielki teren ogrodzony płotem na którym było wystawionych kilka rodzajów parowozów i wagonów z różnych okresów działania kolejki. Skansen ten dość szybko zlikwidowano. Część ekspozycji trafiła pod wiatę na stacji Majdan a reszta została wywieziona. Od roku 2012 kolejka kursuje również zimą.

Przez Cisną przebiega główny szlak beskidzki, oznaczony kolorem czerwonym, który "przychodzi" tutaj z Komańczy, przez Chryszczatą i Przełęcz Żebrak (ok.8 h), natomiast z Cisnej biegnie on przez całe Bieszczady, kończąc swoją drogę w Wołosatem.

Szlaki turystyczne w okolicy Cisnej:

Cisna - Wołosań
Jest to odcinek szlaku czerwonego (GSB), który z Cisnej biegnie przez szczyt Hona (820m n.p.m.), by następnie przez Osinę (963m n.p.m.), Beret (942m n.p.m), oraz Sasów (1010m n.p.m.) dojść do Wołosania. Wołosań to najwyższy szczyt w paśmie Wielkiego Działu - 1071 m n.p.m.
Czas przejścia: ok. 3,5 - 4h. Powrót ok. 3h.

Cisna - Komańcza
Szlak czerwony (GSB).
Napierw udajemy się na Wołosań (j/w), następnie z Wołosania przez Jaworne (992m n.p.m.) i Przełęcz Żebrak na Chryszczatą (997m n.p.m.). Z Chryszczatej schodzimy przez Jeziorka Duszatyńskie do Duszatyna, dalej do Prełuk i wreszcie z Prełuk do Komańczy.
Trasa długa.
Czas przejścia: 8-9h.

Cisna - Małe Jasło - Okrąglik
Szlak czerwony (GSB)
Idziemy z Cisnej do wiaduktu kolejki na Solince, przechodzimy rzekę i kierujemy się pod górę w kierunku szczytu Rożki (942m n.p.m.), następnie na Worwosoką (1024m n.p.m) i z Worwosokiej w około 1,5h powinniśmy osiągnąć Małe Jasło (1102m n.p.m.). Z Małego Jasła kierujemy się przez Szczawnik (1098m n.p.m.) na Jasło, zwane dawniej wśród miejscowej ludności: Wiasiel. Jasło (1153m n.p.m.) to doskonały punkt widokowy (widać stąd min. Połoninę Wetlińską, Caryńską, oraz Smerek). Szczyt jest niezalesiony - połonina. Następnym szczytem będzie już Okrąglik, leżący tuż na granicy ze Słowacją, oddalony od Jasła o 30 minut drogi. Po drodze liczne ślady działań z I wojny światowej - okopy, umocnienia. Z Okrąglika widok na stronę słowacką. Pełny opis trasy:
Cisna - Jasło - Okrąglik - Smerek (wieś) poszerzony o zejście do Smereka.
Czas przejścia: ok. 3,5h, powrót ok. 2,5-3h.

Okrąglik - Nowy Łupków
Szlak niebieski.
Z Okrąglika można zejść przez Przełęcz nad Roztokami (801m n.p.m.) do Roztok Górnych, a następnie przez Liszną wrócić drogą do Majdanu. Natomiast szlak niebieski biegnie przez wspomnianą Przełęcz a następnie przez Rypi Wierch (1003 m n.p.m.), cały czas wzdłuż granicy, aż do Balnicy (turystyczne przejście graniczne, stacja kolejki), a następnie przez Rydoszową, Wysoki Groń do Nowego Łupkowa i dalej przez Jaśliski Park Krajobrazowy do Radoszyc (przejście graniczne - drogowe).
Czas przejścia: 10-12h. Około 5-6h do Balnicy i kolejne 5h do Nowego Łupkowa. Trasa długa, rzeczywisty czas przejścia może się znacznie wahać w zależności od predyspozycji.

Dołżyca k.Cisnej - Jaworzec (bacówka PTTK)
Jeżeli wychodzimy z Cisnej, musimy iść w kierunku Dołżycy, przejść Dołżycę, aż dojdziemy do skrzyżowania, gdzie droga odbija na Buk, Terkę (główna idzie łukiem w prawo - na Wetlinę) należy tam iść, ponieważ szlak początkowo biegnie wzdłuż Solinki, po czym odbija w las (w prawo) i wspina się po stokach Falowej (965m n.p.m.). W lasach przy Falowej przeważają świerki i jodły, co jest nietypowym zjawiskiem w bieszczadzkich lasach, porośniętych w większości bukiem. Następnie idziemy przez Czereninę (981m n.p.m.) i dalej bokiem Kiczery, tzw. "siodełko" pod Kiczerą (930m n.p.m.). Stąd schodzimy w dolinę dawnej wsi Jaworzec. Po przejściu potoku Wetlina, na stoku, będzie widoczna bacówka Jaworzec.
Czas przejścia: 4,5h, powrót 3,5-4h.

Dołżyca - Łopiennik
Szlak (kolor czarny) prowadzi od mostu na Solince, następnie stokami Horodka (889m n.p.m.) zmierza na Łopiennik (1069m n.p.m). Na szczycie Łopiennika styka się z niebieskim szlakiem prowadzącym na Durną i do Baligrodu. Z Łopiennika czarny szlak schodzi do Jabłonek.
Czas przejścia: 2h, powrót max.1,5h. Pełny opis trasy: Łopiennik

Okolice Cisnej - miejscowości:
Wola Michowa - niewielka wieś znajdująca się na trasie Cisna - Komańcza, nad Osławą, pomiędzy Maniowem, a Smolnikiem. Wola Michowa posiadała kiedyś prawa miejskie, jednak szybko je utraciła z powodu braku rozwoju. W Woli Michowej jest skrzyżowanie z którego droga w prawo (jadąc od Cisnej) biegnie przez Przełęcz Żebrak do Rabego, a dalej Baligrodu. Tuż przy wjeżdzie od strony Cisnej, po prawej stronie - Latarnia Wagabundy, gdzie można coś zjeść oraz zanocować, kawałek dalej, również po prawej pensjonat "Kira", więcej: Wola Michowa

Żubracze - wieś przy drodze z Cisnej do Komańczy, zaraz za Majdanem. Lokowana na prawie wołoskim przed 1522r, wchodziła w skład dóbr rodziny Balów. Następnie należała do poety i publicysty Kazimierza Turowskiego (I połowa dziewiętnastego wieku). Po roku 1945 została zniszczona i wysiedlona. Obecnie jest tu niewiele zabudowań, gospodarstwo agroturystyczne, przejażdżki konne, oraz pensjonacik "Cicha Woda", który oferuje noclegi oraz posiłki. Żubracze to dobry punkt wypadowy w dolinę dawnej wsi Solinka, oraz na Hyrlatą (poza szlakiem). We wsi stary cmentarz z grobem księcia Władysława Giedroycia, więcej: Cmentarz w Żubraczem

Dołżyca - wieś przy wyjeździe z Cisnej w kierunku Wetliny. Sporo gospodarstw agroturystycznych, kolonie domków campingowych, stacja kolejki wąskotorowej, oraz stacja benzynowa: Pb/LPG (w samej Cisnej brak stacji paliw). Z Dołżycy biegnie także droga przez Buk i Terkę do Sakowczyka - najkrótszy dojazd stąd nad Zalew Soliński. Po drodze ścieżka do rezerwatu przyrody Sine Wiry oraz do Łopienki. Droga obecnie w dobrym stanie - została wyremontowana - do niedawna nawierzchnia była fatalna. Przy czarnym szlaku na Łopiennik cerkwisko oraz pozostałości dawnego cmentarza.___________RODO : HOMEPLUS Nieruchomości z siedzibą w (05-250) Radzyminie, Al. Jana Pawła II 1B, informuje Państwa, iż podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu świadczenia usług pośrednictwa w obrocie nieruchomościami przez nasze biuro.
Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
- Dane mogą być udostępniane przez HOMEPLUS podmiotom upoważnionym do uzyskania informacji na podstawie przepisów ustawy z 21.08.1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2016 r. poz. 2147 ze zm.).
- Podane dane będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
- Administratorem danych jest HOME PLUS – Ireneusz Kurzyński oraz HOME PLUS - Małgorzata Kosińska z siedzibą w Radzyminie , Al. Jana Pawła II 1B, e-mail: Zapytaj o Ofertę Przekazane przez Państwa osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania umowy oraz dodatkowo przez okres wynikający z przepisów o przedawnieniu roszczeń – w celu ewentualnej ochrony prawnej administratora. Nie później niż rok po upływie tego okresu dane osobowe zostaną trwale usunięte z systemów informatycznych, a dane papierowe – trwale zniszczone. Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO), gdy uznacie Państwo, iż przetwarzanie podanych przez Państwa danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO).
---------------------
UWAGA!*Powyższe informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. HOMEPLUS Nieruchomości nie ponosi odpowiedzialności za dokładność, kompletność i aktualność prezentowanych obiektów, staramy się jednak, aby informacje dotyczące ofert były możliwie najbardziej kompletne i aktualne.

Oferta wysłana z programu dla biur nieruchomości - asariWEB

Media Media

prąd

Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej

  • Pozostałe ogłoszenia HOMEPLUS Nieruchomości

Skontaktuj się z oferentem

HOMEPLUS Nieruchomości
Agenci HOMEPLUS rejon Piaseczno
Więcej informacji:
Ireneusz Kurzyński - HOMEPLUS Nieruchomości
Ireneusz Kurzyński
Numer licencji: 2607
telefon:
pokaż numer telefonu
00-096 Warszawa
ul. Senatorska 12

Podobne oferty

Cisna

850 000 zł

9 693,00 m² inwestycyjna
Zapytaj o ofertę
  • Oglądane (0)
  • Zapamiętane (0)
Zadzwoń
Napisz
Oglądane (0)
Polub Tabelaofert.pl na Facebooku
Promocje i Premiery Mieszkaniowe Zapisz się na newsletter i dowiedz się pierwszy
Subskrybują już 18 452 osoby
Chcę otrzymywać premierowe oferty oraz informacje o promocjach
Później
Tak
Wystąpił błąd, nie udało się wysłać danych.
Oferta, do której wysłano zgłoszenie jest nieaktywna. Zapisz się na nasz newsletter, aby dowiedzieć o się pierwszy o podobnych ofertach.
Drogi użytkowniku, ciastka zostały usunięte.
Wystąpił nieoczekiwany błąd, nie udało się wysłać danych, proszę odświeżyć stronę.
Dziękujemy, wkrótce otrzymasz od nas pierwsze informacje o podobnych ofertach i promocjach.