zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Działka na sprzedaż 14 700,00 m², oferta nr 748/4790/OGS

Działka z oferty A. Drągowski sp. zo.o.

3 675 000 zł

Gdańsk, Olszynka

Powierzchnia:
14 700,00 m²
Cena za m²:
250 zł/m²
Projekt i wykończenie "POD KLUCZ" od redNet Dom Zapytaj o ofertę wykończenia >
Szczegóły oferty

Szczegóły oferty

pokaż/schowaj
Szerokość działki
200,00 m
Rodzaj działki
budowlana
Dojazd
asfalt
Numer oferty
748/4790/OGS
Data dodania
2017-07-04
Data aktualizacji
2019-03-25

Opis oferty
Opis oferty
pokaż/schowaj

Przedstawiamy Państwu działkę 14700m2 gdzie teren nie objęty planem zagospodarowania przestrzennego. Płaska działka w kształcie prostokąta (37x400 m), położona w cichej ładnej i spokojnej okolicy Gdańsk Olszynka, wśród niskiej zabudowy jednorodzinnej. Do centrum miasta 2,5 km.Cała posesja została podwyższona powyżej okolicznych gruntów około 1,5 m. Dojazd drogą asfaltową oraz media : prąd , gaz, woda miejska i kanalizacja bezpośrednio przy posesji. W pobliżu przystanek autobusowy. Ponadto odpowiednia odległość nieruchomości od nowej obwodnicy południowej pozwala na zachowanie ciszy i spokoju, zapewniając jednocześnie nieruchomości dobre połączenie komunikacyjne.Teren uzyskał decyzję o warunkach zabudowy, które dopuszcza zagospodarowanie terenu dwoma budynkami mieszkalnymi w zabudowie bliźniaczej (cztery domy), oraz pięcioma budynkami gospodarczymi. Maksymalny wskaźnik wielkości powierzchni zabudowy do powierzchni działki 0,24 (maksymalna powierzchnia zabudowy 3,6 tysiąca metrów kwadratowych). Dopuszczalna szerokość elewacji frontowej od 10 do 24 m dla wszystkich budynków. Wysokość do kaletnicy do 9,5m (budynki parterowe z poddaszem użytkowym), kont nachylania dachu dla budynków mieszkalnych od 30 do 35 stopni, dla pozostałych do 10 do 20 stopni. Zostały dokonane uzgodnienia dotyczące przyłączy mediów (prąd, gaz, woda, ścieki) z ich dostawcami. Teren nie wymaga uzyskania zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych na cele nierolnicze. Zgodnie z wpisem w księdze wieczystej gruntu działka stanowi zurbanizowany teren niezabudowany.
Poniżej umieszczam informacje, które są dla Państwa wiadomości i oczywiście potencjalnych klientów.
15 sierpnia 2018 r. weszła w życie tzw. "specustawa mieszkaniowa" (Dziennik Ustaw z 7 sierpnia 2018 r. (poz. 1496)) ,
Działka spełnia wszystkie kryteria nowej ustawy.
·Położona jest na terenie miasta- działka położona jest na terenie miasta wyodrębnionego Gdańsk Śródmieście (z działki widać całą panoramę miasta łącznie z ratuszem),
·Zapewniony jest dostęp do drogi publicznej - dostęp bezpośredni,
·Zapewniony jest dostęp do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej;
·Przystanki publicznego transportu zbiorowego są w odległości 100 m i 300 m,
·Szkoła Podstawowa jest na tej samej ulicy Modrej
·Na terenie dzielnicy jest przedszkole w odległości około 1 km
Inwestycją mieszkaniową w rozumieniu specustawy jest przedsięwzięcie obejmujące przebudowę lub zmianę sposobu użytkowania, w wyniku której powstałby budynek lub budynki mieszkalne wielorodzinne z co najmniej 25 mieszkaniami lub co najmniej 10 budynków mieszkalnych jednorodzinnych, a założenia są takie , że na działce może powstać co najmniej 15 domów.
Należy podkreślić, że Inwestor, który zdecyduje się na skorzystanie ze specustawy mieszkaniowej będzie mógł uzyskać pozwolenie na budowę na podstawie gminnej uchwały o ustaleniu lokalizacji inwestycji mieszkaniowej, a nie – jak obecnie – decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.
Ponadto specustawa mieszkaniowa pozwoli na automatyczne odrolnienie gruntów rolnych w granicach administracyjnych miast i szybkie wykorzystanie tych gruntów pod zabudowę mieszkaniową, ale tylko tę realizowaną w trybie specustawy. W projekcie specustawy mieszkaniowej jest też poprawka do ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego. Poprawka ta umożliwi zakup gruntów rolnych w miastach w celu realizacji inwestycji mieszkaniowej. Inwestycje mieszkaniowe miałyby być również zwolnione z opłat za przekształcenie gruntów rolnych w budowlane.Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Oferta wysłana z programu dla biur nieruchomości - asariWEB

Media
Media
pokaż/schowaj

gaz, prąd

Skontaktuj się z oferentem

pokaż/schowaj
A. Drągowski sp. zo.o.
AD.Drągowski S.A.
Numer licencji: 21337
Al. Szucha 2/4 lok. 39
00-582 Warszawa

Numery kontaktowe:

Pokaż numer
Znajdź nas na:
Zapytaj o ofertę