zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Dom na sprzedaż 450,00 m²

Oferta bezpośrednia

380 000 zł Zapytaj o kredyt >

Sobota

Liczba pokoi:
12 pokoi
Powierzchnia:
450,00 m²
Powierzchnia działki:
25 900,00 m²
Typ domu:
wolnostojący
Rok budowy:
1910
Projekt i wykończenie "POD KLUCZ" od redNet Dom Zapytaj o ofertę wykończenia >
Szczegóły oferty

Szczegóły oferty

pokaż/schowaj
Standard wykończenia
do remontu
Data dodania
2020-06-15
Działka

Działka

pokaż/schowaj
Dojazd
asfalt

Opis oferty
Opis oferty
pokaż/schowaj

Nieruchomość wiejska (2,59 ha): dom z pomieszczeniami gospodarczymi na działce przydomowej (0,28 ha)
+ grunt przydomowy (0,65 ha) + las (0,74 ha)
+ grunt nad rzeką Bóbr (0,92 ha).

Ze względu na swoje położenie geograficzne oraz charakter budynków i otoczenia, świetnie nadaje się na działalność agroturystyczną, pensjonat "z klimatem" (piękne sklepienie łukowe), stylowy motel, piękną restaurację, stanicę myśliwską, posiadłość dla rodziny lub gospodarstwo rolnicze.

Może być też inwestycją kapitałową. Wg GUS, ceny gruntów średniej jakości w województwie dolnośląskim wzrosły, w ciągu ostatniego pół roku, o około 5% - co daje 10,25% rocznie, przy utrzymaniu się tego trendu. Po pięciu latach wzrost wartości wyniesie więc 62.89%. Jeżeli półroczna stopa wzrostu wyniosłaby 7,17%, to wartość gruntów podwoiłaby się w tym czasie.

Jest położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Lwówek Śląski, w środku wsi Sobota, na Pogórzu Kaczawskim, w Sudetach.

Oś domu pokrywa się dokładnie z kierunkiem zachód-wschód, a jego ściana przednia skierowana jest idealnie na południe, co oznacza słońce zarówno w domu, jak i przed domem, przez cały dzień.
Stwarza to również idealne warunki do wykorzystywania energii Słońca np. do pozyskiwania energii elektrycznej oraz do ogrzewania wody.

We wsi są sklepy ogólnospożywcze, agencja pocztowa, kościół katolicki, biblioteka.

Do Lwówka Śląskiego jest 7 km.
Do Bolesławca jest 26 km.
Do Jeleniej Góry jest 28 km.
Do autostrady A4 (Węzeł Złotoryja) są 34 km.

Za 2-3 lata powinna zostać przywrócona do działania linia kolejowa z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego, z przystankiem w Dębowym Gaju, z którego do Soboty są około 2 km.

Od domu (działka nr 181, na dole mapki) do działki nad rzeką Bóbr jest około 950 m drogami (w linii prostej - około 920 m), a do lasu około 1200 m drogami (w linii prostej - około 880 m).

Działka 10/6, nad Bobrem, (0,92 ha) ma nieograniczony dojazd drogą gminną, łączącą się z powiatową drogą asfaltową, biegnącą przez wieś. Jest zacisznie oddzielona linią drzew od innych pól. Nie ma dla niej obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego.
W przypadku działalności agroturystycznej lub podobnej, na łące nad Bobrem być może możnaby urządzić duży, sezonowy obszar "rekreacji nad wodą" (koce, leżaki lub np. Beach Bar nad Bobrem (?BBB?) na podobieństwo "Formy Płynnej" z Wrocławia, czyli Beach Bar'u nad Odrą). Działka ma małą sadzawkę, z której można zrobić piękne "oczko wodne".
W przypadku działalności rolniczej, obecnie dużo większym zagrożeniem, niż wystąpienie powodzi, jest klęska suszy. W przypadku tej działki, jej położenie nad rzeką daje gwarancję dobrego nawodnienia.

Działka 142 (0,74 ha) jest terenem pięknego naturalnego lasu, z drzewostanem mieszanym (głównie: olcha, klon, brzoza, dąb szypułkowy), leżącym przy gminnej drodze gruntowej. Nie ma dla niej obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego.
W przypadku działalności agroturystycznej lub podobnej, być może mogłyby się tam znaleźć np. hamaki, liny, platformy itp.

Działka 181 (0,93 ha), z domem i budynkami gospodarczymi, jest terenem swobodnej zabudowy mieszkaniowej i usług nieuciążliwych (0,28 ha) oraz terenem upraw rolnych (0,65 ha). Leży przy powiatowej drodze asfaltowej do Lwówka Śląskiego. Dla części działki nie obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.
Posiada ona własne ujęcie wody oraz duże szambo. Istnieje możliwość podłączenia jej do sieci wodociągowo-kanalizacyjnej.

Budynek główny zawiera w swoim obrębie część mieszkalną, zarówno na parterze, jak i na piętrze, oraz część gospodarczą na parterze. Strych jest wysoki i może również zostać zaadaptowany na pomieszczenia mieszkalne lub gospodarcze.
Powierzchnia ogólna budynku głównego (bez strychu) to 302,70 m2 (ze strychem to około 450 m2), a jego powierzchna użytkowa to 218,70 m2.
W zdecydowanej większości (87,08% powierzchni ogólnej), pomieszczenia mają powyżej 2,40 m wysokości.

Ze szczytu wzgórza za domem, z północnego krańca tej działki, rozciąga się wspaniały widok na okolicę, a przy dobrej pogodzie pięknie widać Śnieżkę i inne szczyty Karkonoszy.

W przypadku działalności agroturystycznej lub podobnej, łagodne nachylenie terenu działki na południe, pozwala wykorzystać ją np. jako idealne miejsce do opalania, albo jako tor saneczkowy lub stok narciarski dla początkujących.

Budynki wzniesiono przed I wojną światową (około 1910 r.), z kamienia i cegły. Dach jest kryty dachówką.
W 2010 roku wymieniono okna drewniane na plastikowe we wschodniej części budynku. Zamontowano również piec z funkcją centralnego ogrzewania części wschodniej budynku, wydzielono część pomieszczenia na nową łazienkę.
Instalacja elektryczna umożliwia zasilanie trójfazowe (prąd "zwykły", 230 V, oraz tzw. "siła"). Słup linii energetycznej znajduje się na terenie tej działki, blisko domu.

Osobny, murowany budynek gospodarczy (dawna stodoła, 6,5 m x 10 m) może zostać przebudowany.

Cena: 380.000 zł (do negocjacji).

Istnieje możliwość sprzedaży częściowej:
1) działka nad rzeką Bóbr (0,92 ha): 43.000 zł,
2) las (0,74 ha): 85.000 zł,
3) dom z działką przydomową (0,28 ha), razem z działką za domem (0,65 ha): 289.000 zł.

Kontakt z właścicielem:
od poniedziałku do soboty (bez niedziel i świąt),
od 10:00 do 19:00,
tel. 513 131 163Kontakt:
Marek Matejuk
tel: 513131163
Zapytaj o Ofertę


Oferta wysłana z programu dla biur nieruchomości - asariWEB

Skontaktuj się z oferentem

pokaż/schowaj
Oferta Bezpośrednia
Marek Matejuk

Numery kontaktowe:

Pokaż numer
Zapytaj o ofertę
Czym jest Smart Fit?
Indywidualne konto z ofertami mieszkań lub domów przygotowanymi specjalnie dla Ciebie
Jak to działa?
Otrzymasz wyłącznie oferty, które są zgodne z Twoimi preferencjami
Nie masz aktywnego Smart Fit - dołącz